W Vista a síťové disky

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Dobrý den,
mám dotaz, používal jsem Altap Salamander 2.5 na Windoes XP Proffesional, kde bylo vše OK. Teď jsem přešel na Windows Vista a objevil se problém, že v Drive Bar nevidím namapované síťové disky (ty se mapují po přihlášení v loginscriptu). V Exploreru je vidím a i když se přepnu v AS na Network, tak tam síťové počítače vidím. Na fóru jsem podobný problém nenašel. Nevíte někdo co s tím, neřešil to už někdo?
Díky,
Martin
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Jan Rysavy »

Dobrý den, používáte Altap Salamander 2.52? Účet máte administrátorský nebo standardní uživatel?

Pokud v Salamanderu otevřete Help > Report Bug okno, na konci textu najdete sekci Drives. Ta také disky neobsahuje?
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

Re: W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Ano, používám verzi 2.52. Účet je doménový (přihlašuji se do domény) a je ve skupině Administrators. Zkusil jsem se přihlásit i jako lokální administrátor a stejný výsledek.
Okno disky také neobsahuje. Salamandera pouštím jako Administrator.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Ether »

Co používáte na mapování disků? Je nějaký rozdíl, když namapujete disk (F11) ze Salamandera?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Jan Rysavy »

Pokud otevřete okno Commands > Change Directory a zadáte cestu na síťový disk, otevře ho Salamander? Nebo zobrazí nějakou chybu?

Pokud spustíte ze Salamandera příkaz Commands > Command Shell a tam přejdete na síťový disk pomocí příkazu "cd", je disk dostupný?

O jakou verzi Windows Vista jde? 32-bit nebo 64-bit?
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

Re: W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Jak jsem psal výše, mapování se děje v loginscriptu "net use g: /delete /yes 2>nul" "net use g: \\server\neco /yes /persistent:no".
Když namapuju pomocí F11 ze Salamandera, tak to je OK a vidím namapovaný disk.
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

Re: W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Jan Rysavy wrote:Pokud otevřete okno Commands > Change Directory a zadáte cestu na síťový disk, otevře ho Salamander? Nebo zobrazí nějakou chybu?

Pokud spustíte ze Salamandera příkaz Commands > Command Shell a tam přejdete na síťový disk pomocí příkazu "cd", je disk dostupný?

O jakou verzi Windows Vista jde? 32-bit nebo 64-bit?
Commands > Change Directory hodí chybu The path or file name "G:\" is invalid
Commands > Command Shell hodí chybu The system cannot find the driver specified.
Normální Shell disk vidí.
Verze Windows je Vista Busines 32-bit.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Petr Solin »

Zkuste spustit Salamandera "Run as administrator" (z kontextového menu na pravé tlačítko). Věřím, že v něm pak ty namapované disky uvidíte. Zkoušel jsem to na mých Vistách a mapované disky se mezi běžně a "as administrator" spuštěnými procesy (mezi různými integrity levely) nesdílí.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Petr Solin »

Ještě mi došlo, že je možná pravděpodobnější varianta, že Salamandera běžně spouštíte "as administrator" a ty mapované disky jsou naopak dostupné jen aplikacím spuštěným na nižším integrity levelu (bez "as administrator"). Tedy v tom případě přirozeně zkuste Salamandera spustit jen obyčejně. ;-)
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

Re: W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Petr Solin wrote:Ještě mi došlo, že je možná pravděpodobnější varianta, že Salamandera běžně spouštíte "as administrator" a ty mapované disky jsou naopak dostupné jen aplikacím spuštěným na nižším integrity levelu (bez "as administrator"). Tedy v tom případě přirozeně zkuste Salamandera spustit jen obyčejně. ;-)
Bingo!!!
To je ono, díky moc za rady.
MK
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by Jan Rysavy »

Je to tedy tak, že při každém spuštění Salamandera potvrzujete elevační UAC prompt?
MartinK
Posts: 6
Joined: 25 Nov 2009, 09:26

Re: W Vista a síťové disky

Post by MartinK »

Zrušil jsem spouštění as Administrator a už nic nepotvrzuji.
User avatar
SelfMan
Posts: 1150
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: W Vista a síťové disky

Post by SelfMan »

Je tak, kazdy user space ma disky mapovane samostatne. User A a user B mozu mat napapovany disk Z a pritom ciel moze byt uplne inde.
Post Reply