Registry export To file

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Registry export To file

Post by ino »

Teď jsem narazil na drobný problém:

Při exportu nějaké položky z registů v pluginu "Windows Registry" se v dialogovém okně "Export" nabídne naposledy použitá cesta místu "To file:" (toto je vpořádku). Byla-li však naposledy použita cesta, která již neexistuje (např. odpojený síťový či USB disk), tak nelze určit novou cestu pomocí tlačítka "..." - nezobrazí se totiž windowsovské okénko "Uložit jako...". Problikne pouze kursor myši, jakože se o něco snaží, ale nic se neprovede.

Po přepsání na 'písmene' na existující disk, tak se již windowsovské okénko "Uložit jako..." zobrazí a lze zvolit cestu a název souboru.
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

Bohuzel se mi to nepodarilo reprodukovat (WindowsXP). Windowsovské okénko "Uložit jako..." se zobrazi na naposledy pouzite platne ceste. Umite to navodit i na jinem pocitaci?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Lukas Cerman wrote:Umite to navodit i na jinem pocitaci?
Zkoušel jsem to zatím pouze na W2K.

Zkoušel jsem tam zvolit i disk, který nikdy neexistoval např. Z:\ a dialogové okno "Uložit jako" se nezobrazilo, jakmile jsem to přepsal na D:\ tak se zobrazilo (bez ohledu na počet vnořených podadresářů - když ten adresář např. D:\registry\klic.reg neexistoval, tak se mi nabídl root distku, tedy D:\)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Ještě doplním, že bych očekával zobrazní nějaké výchozí/nejvyšší cesty, např. tento počítač, C:\ nebo tak něco.
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

Tak to bych videl spis jako problem windows 2000 a ne naseho pluginu. Jinak predpokladam, ze pouzivate posledni verzi Servat Salamanderu.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Lukas Cerman wrote:Tak to bych videl spis jako problem windows 2000 a ne naseho pluginu. Jinak predpokladam, ze pouzivate posledni verzi Servat Salamanderu.
I to je možné, bohužel tu nemám farmu serverů k testování :wink:

Používám Salamander 2.5b10a
Tomas Kopal
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 132
Joined: 07 Dec 2005, 23:01
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Registry export To file

Post by Tomas Kopal »

Zkousel jsem to ted na W2k, pri zadani z:\test se mi objevi varovani "Z:\ is not accessible. This folder was moved or removed." a po stisku OK normalni windows browse dialog zacinajici na desktopu.
Nicmene pokud zadam jen z: nebo z:\, tak tlacitko ... nedela nic, coz je zjevna chyba.
Dekujeme za ohlaseni.
Lukasi, pokud to stale nemuzes reprodukovat, dej mi vedet, muzu ti poslat vic detailu.
Guest

Re: Registry export To file

Post by Guest »

Tomas Kopal wrote:Dekujeme za ohlaseni.
Rádo se stalo, však si pomáháme navzájem :wink:
Lukas Cerman
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 36
Joined: 11 Dec 2005, 20:08
Contact:

Post by Lukas Cerman »

tak pokud zadam jen z: nebo z:\ tak okno nevyskoci ani pod XP, takze to hazu do bugzilly, diky
Sky Marshal
Posts: 4
Joined: 09 Dec 2005, 19:17
Location: Czech rep.

Post by Sky Marshal »

ino wrote:Ještě doplním, že bych očekával zobrazní nějaké výchozí/nejvyšší cesty, např. tento počítač, C:\ nebo tak něco.
Options -> Configuration... -> Drives - 'If path in panel....'
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Sky Marshal wrote:Options -> Configuration... -> Drives - 'If path in panel....'
Toto nastaveni se týká pouze změny disku v panelu... myslím že výše zmíněný problém to neřeší.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

ino wrote:Zkoušel jsem to zatím pouze na W2K.
Ještě doplním, že jsem stejnou situaci zkoušel navodit na win98 a chová se to stejne jako ve W2k, při neplatné diskové cestě se nezobrazí dialog "uložit jako..", jen problikne kursor.

Ve win98 se po nastavení cesty na platný disk (napr. C:\) a zárovneň na neplatný adresář (např. C:\test\abc.reg, který neexistuje) zobrazí chybové hlášení "... nelze najít uvedenou cestu.." a operace exportu se ukončí. Ve w2k se v tomto případě zobrazí okno "uložit jako", kde název souboru odpovídá nenalezené cestě.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Problém jsem opravil. Jednalo se o nedostatečné ošetření návratových hodnot z API GetOpenFileName()/GetSaveFileName(). Děkujeme za nalezení chyby!
Post Reply