Focus na souboru po rozbaleni

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Focus na souboru po rozbaleni

Post by Raptor »

Nasledujici vec beru jako bug. Pokud to bug neni, presunout prosim do navrhu nebo zamknout :-)

Mam na disku archivy (7z momentalne). Stojim na nem, vyberu Alt+F9, data se vybali, focus je stale na puvodnim archivu.
Stejna situace, ale vyberu z kontextoveho menu 7Zipu "Rozbalit zde", nebo cokoliv. Data se vybali, focus je na prvni vybalene polozce.

Predpokladam ze focus nastavuje AS, tudiz bych cekal ze bude reagovat stejne. osobne preferuju focus na puvodnim archivu, nez skakani nekam. Na Raru atd. jsem to nezkousel.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Focus na souboru po rozbaleni

Post by Jan Rysavy »

Díky za postřeh. Je to dáno rozdílnou metodou výběru jména (jednou rozbaluje Salamander, jednou přímo 7-Zip aplikace).
Při vybalování do podadresáře se focus přesouvá korektně, k popsanému stavu dochází pouze při vybalování přímo do aktivního adresáře.

Podobně zvláštní je kopírování jednoho souboru do adresáře (focus se přesune) proti kopírování více souborů (focus se nepřesouvá).

Věc mi připadá jako kosmetický detail, takže vlákno přesunu do návrhů na vylepšení.
frp
Posts: 21
Joined: 17 Apr 2007, 22:39

Re: Focus na souboru po rozbaleni

Post by frp »

Já sem přidám také jeden postřeh ohledně rozbalování. Ale asi to je to stejný problem.

Mám-li archiv "aaa.zip" dám přes menu "rozbalit do aaa\" dojde k vytvoření adresáře a nastavení focucu na vytvořený adresář.
Pokud stejnou akci provedu, ale adresář "aaa" již existuje, tak focus zůstává na původním souboru.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Focus na souboru po rozbaleni

Post by Jan Rysavy »

Pokud uživatel vyvolá příkaz z kontextového menu, dojde je spuštění externího procesu, nad kterým Salamander nemá kontrolu (netuší, zda ještě proces běží, zda vytváří nějaké soubory nebo adresáře, atd).

Takže v tomto případě používáme heuristiku: po spuštění příkazu z kontextového menu se při dalším načtení položek do panelu (refresh) porovná starý a nový obsah. Pokud zde přibyl soubor nebo adresář, postaví se na něj focus, protože se předpokládá, že jde o produkt zmíněné operace (což samozřejmě nemusí být pravda).

Pokud tedy proces vybalí soubory do existujícího podadresáře, Salamander to nepozná.
Post Reply