Jedna instance prohlížeče

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Jedna instance prohlížeče

Post by stepand76 »

Pracuji s mnoha okny prohlížeče (nejčastěji Viewer) a po čase práce jich mám na liště vážně hodně. To je v pořádku. Při jejich zavírání však zjistím, že mám některé soubory otevřené víckrát. Nebylo by vhodnější zajistit jednu instanci okna prohlížeče pro soubor? Pokud už je soubor prohlížen pouze aktivovat existující okno prohlížeče. Vím, že někdy se hodí mít jeden soubor otevřený 2x, ale to je spíše výjimka. Mohla by to být i volba v Options pokud by to nevyhovalo všem. Pokud se nepletu musela by se taková podpora implementovat do všech stávajících pluginů (jen pluginy vědí o svých oknech).
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Jedna instance prohlížeče

Post by ino »

stepand76 wrote: Mohla by to být i volba v Options pokud by to nevyhovalo všem. Pokud se nepletu musela by se taková podpora implementovat do všech stávajících pluginů (jen pluginy vědí o svých oknech).
Me by se hodila moznost "only one instance" u PictView. Kolikrat si prohlizeny obrazek focusnu klavesou "F" a pote pokracuji klavesou F3 i z jineho obrazku. Ve finale mam pootvyranych hromadu oken, ktere vlastne nepotrebuji. (skoda, ze uz je vyuzita kl. zkratka Shift F3, krasne by se hodila na rozliseni zda-li pouzit posledni okno prohlizece, nebo otevrit nove)
darilek
Posts: 49
Joined: 29 Dec 2005, 10:28
Contact:

Post by darilek »

no když už jsme u těch vícero oken otevíraných pluginy apod.... nevím jestli jsem něco přehlédl, ale existuje nějaká volba nebo klávesová zkratka, která by mi umožnila zavřít všechna otevřená okna (kromě hlavního okna Salamandera)?. Používám ve windows funkci seskupování oken v task-baru a pokud chci pozavírat všechna okna pluginů, musím je postupně aktivovat a zavřít (nebo ukončit aplikaci).
-=:|MaD|:=-
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

O volbě v Salamanderu nevím, ale windows umí pozavírat skupinu označených oken aplikací na task baru.
Jak na to: při stisknuté klávese Ctrl postupně myší poklikám na task baru hlavičky oken které chci zavřít a poté z kontextové nabídky po stisknutí pravým tlačítkem myši zvolím "Zavřít" nebo "Close Group". Snad to bude fungovat i pri seskupování oken.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé!

Každopádně bych také uvítal příkaz Close All Windows pro daný prohlížeč (PictView, Internal Viewer, ...). Už mi to dlouho leží v hlavě.
User avatar
stepand76
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 455
Joined: 16 Apr 2007, 21:22
Location: Pardubice, Czech Republic

Post by stepand76 »

Trochu se nám téma tohoto vlákna zvrhlo na hromadné zavírání oken. Původně se týkalo naopak ovírání oken...
Post Reply