Copy registry value: neaktivni ovladaci prvky

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
radius
Posts: 2
Joined: 02 Feb 2006, 10:22

Copy registry value: neaktivni ovladaci prvky

Post by radius »

Postup:
=====
1) otevrit nejakou vetev registru v jednom panelu
2) otevrit nejaky adresar disku v druhem panelu
3) na libovolne hodnote registru stisknout F5 pro kopirovani
4) Objevi se dialog Copy, kde je combobox, checkbox, OK, Cancel.
5) Kliknutim na tlacitko se sipkou na comboboxu se provede pokus o jeho rozbaleni, ale nic se nerozbali, combo je prazdne.
6) kliknout na CANCEL

Ocekvane chovani:
============
Dialog se zavre

Skutecnost:
========
Dialog zustane otevreny, zadne tlacitko nejde kliknout, dokud se neklikne na zahlavi okna.

Pouzity software:
===========
Windows XP SP2
Salamander 2.5 b11
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Dokážete někdo tento problém reprodukovat? (Mě se to nedaří.)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

U me tez v poradku, tak jak ma byt - no problemo. Nejaky jiny test-case by nebyl?
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

U mne rovněž v pořádku.
Nepoužíváte náhodou WindowBlinds, nebo nějaký podobný zkrášlovací software?
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Ano, funguje to presne tak, jak hlasi radius. Problem je imho v tom, ze focus je v tom comboboxu, ovsem diky tomu, ze se jeho list nezobrazi, clovek si mysli, ze focus ma okno. Musi se kliknout na zahlavi okna nebo jinam, aby combo skutecne ztratilo focus a okno zase reagovalo. (Tj. musite skutecne kliknout na sipku pouze jednou, druhe kliknuti combo zase "zavre" a vse je v poradku)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Copy registry value: neaktivni ovladaci prvky

Post by jis »

radius wrote:5) Kliknutim na tlacitko se sipkou na comboboxu se provede pokus o jeho rozbaleni, ale nic se nerozbali, combo je prazdne.
U mne se neprovedl "pokus" o rozbalení, list se normálně rozbalil.
Mem wrote:Problem je imho v tom, ze focus je v tom comboboxu, ovsem diky tomu, ze se jeho list nezobrazi, clovek si mysli, ze focus ma okno.
Zatímco u vás se list vůbec nerozbalil. Proto potom to popisované chování.

Nezávisí to na tom, jak kdo z nás kdy pracoval s pluginem Registry Editor?
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:Ano, funguje to presne tak, jak hlasi radius. Problem je imho v tom, ze focus je v tom comboboxu, ovsem diky tomu, ze se jeho list nezobrazi, clovek si mysli, ze focus ma okno. Musi se kliknout na zahlavi okna nebo jinam, aby combo skutecne ztratilo focus a okno zase reagovalo. (Tj. musite skutecne kliknout na sipku pouze jednou, druhe kliknuti combo zase "zavre" a vse je v poradku)
Můžete prosím postnout screenshot toho stavu? Asi to pořád nechápu.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Jan Rysavy wrote:
Mem wrote:Ano, funguje to presne tak, jak hlasi radius. Problem je imho v tom, ze focus je v tom comboboxu, ovsem diky tomu, ze se jeho list nezobrazi, clovek si mysli, ze focus ma okno. Musi se kliknout na zahlavi okna nebo jinam, aby combo skutecne ztratilo focus a okno zase reagovalo. (Tj. musite skutecne kliknout na sipku pouze jednou, druhe kliknuti combo zase "zavre" a vse je v poradku)
Můžete prosím postnout screenshot toho stavu? Asi to pořád nechápu.
Image

Postup presne jak pise radius:
1) Dal jsem na polozce F5
2) Zobrazi se uvedeny dialog, kliknu na sipku comboboxu a nic se nestane (predokladam prazdny list)
3) V tuto chvili nejde na nic kliknout (focus je zreme v combobox listu), musim bud znovu na sipku comba, anebo pomuze window caption
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé. Co to je za skin oken? Nějaký speciální SW?
Napadá mě, jestli by se nemohlo jednat o chybu související se skiny...
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

IMHO jestli jsem to pochopil a ted zkusil simulovat.
Zkuste dvakrat kliknout na dane tlacitko (prvni = ztrata focusu, druhe = opravdu klik na tlacitko).

Pokud to je tak jak nyni popisuji, myslim, ze to neni problem SS. Pokud uvazim, ze by to byl problem, je to proste ve Win (a spis to vidim jako vlastnost). Prazdny list je takovy specialni pripad a pochopeni priciny "hratek" s focusem neni (asi) pro ne-programatora hned zrejmy.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:2) Zobrazi se uvedeny dialog, kliknu na sipku comboboxu a nic se nestane (predokladam prazdny list)
Tohle je asi ten problematický bod -- normálně se "něco" stane: vybalí se drop-down seznam pod comboboxem (i když je úplně prázdný). Caret (kurzor vstupního pole) je celou dobu ve vstupní (edit) řádce comboboxu a bliká.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Mem wrote:Postup presne jak pise radius:
1) Dal jsem na polozce F5
2) Zobrazi se uvedeny dialog, kliknu na sipku comboboxu a nic se nestane (predokladam prazdny list)
3) V tuto chvili nejde na nic kliknout (focus je zreme v combobox listu), musim bud znovu na sipku comba, anebo pomuze window caption
Mohl byste vyzkoušet stejný postup se standardním Windows XP Theme? Tím by se vyloučil, případně prokázal vliv tématu, které používáte. Samozřejmě si předtím pro jistotu uložte vaše původní nastavení, ať o ně nepřijdete.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

jis wrote:Mohl byste vyzkoušet stejný postup se standardním Windows XP Theme? Tím by se vyloučil, případně prokázal vliv tématu, které používáte. Samozřejmě si předtím pro jistotu uložte vaše původní nastavení, ať o ně nepřijdete.
To samozřejmě nemůže mít vliv (jedná se totiž o standardní Windows XP skin, žádný speciální software), ale díky za pokus ;-). Imho jediný problém je skutečně v tom, že combobox je prázdný, a jeho okno se jakoby nezobrazí, přestože má focus.

P.S.: Jen pro klid duše jsem to vyzkoušel i při Klasickém vzhledu, žádná změna. Kliknutí na tlačítko se šipkou prostě nezobrazí žádný dropdown (nebo nulové výšky), přestože má focus.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

cincura.net wrote:Pokud to je tak jak nyni popisuji, myslim, ze to neni problem SS. Pokud uvazim, ze by to byl problem, je to proste ve Win (a spis to vidim jako vlastnost). Prazdny list je takovy specialni pripad a pochopeni priciny "hratek" s focusem neni (asi) pro ne-programatora hned zrejmy.
Nevim, jestli mela byt zminka na ne-programatora na me, v tom pripade vas mohu ujistit, ze i vyvojem aplikaci nad Win32 se zabyvam a jak se chova prazdny combobox vim, to proste neni tento pripad ;-)

Jedine, co jsem se tady snazil, bylo potvrdit puvodni nahlaseny "bug", ten jsem nasimuloval a nyni jen upresnuji, jak se to presne chova a o co puvodnimu uzivateli slo.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Mem wrote: Nevim, jestli mela byt zminka na ne-programatora na me, v tom pripade vas mohu ujistit, ze i vyvojem aplikaci nad Win32 se zabyvam a jak se chova prazdny combobox vim, to proste neni tento pripad ;-)

Jedine, co jsem se tady snazil, bylo potvrdit puvodni nahlaseny "bug", ten jsem nasimuloval a nyni jen upresnuji, jak se to presne chova a o co puvodnimu uzivateli slo.
Ne, mluvil jsem obecne.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply