PictView: Animovaný kruzor rainbow.ani shodí Salamandera

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

PictView: Animovaný kruzor rainbow.ani shodí Salamandera

Post by zarevak »

Dobrý den,
na základě příspěvku PictView failes to display 32-bit icons correctly jsem si hrál s ikonami a kruzory ve Windows. (mám takový pocit, že u 32-bit verzí se má AND maska ignorovat - přesnou specifikaci jsem však nenašel :-( )

Narazil jsem přitom na animované kurzory (*.ANI soubory) ve složce %WINDIR%\Cursors.
Problémy:
- PictView u těchto kurzorů zobrazuje počet snímků podobně jako počet alternativních verzí ikony. Při animaci se čísla nemění a ruční změnou se jen animace spustí od začátku (čekal bych, že se zobrazí vybraný snímek nebo alespoň začne animace od tohoto snímku)
- PictView při zobrazení standardního kurzoru rainbow.ani a ručního pokusu o změnu snímku (viz bod 1) na další snímek shodí Servant Salamandera (při druhém pokusu už neshodil, ale zobrazil nesmysly)

Přestože se mi kurzor rainbow.ani zobrazuje ve Windows v pořádku, tak je moje verze ke stažení: http://temp.zarevak.net/rainbow.ani
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView: Animovaný kruzor rainbow.ani shodí Salamandera

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:ruční změnou se jen animace spustí od začátku (čekal bych, že se zobrazí vybraný snímek)
To je docela zajimavy a logicky napad!
zarevak wrote: - PictView při zobrazení standardního kurzoru rainbow.ani a ručního pokusu o změnu snímku (viz bod 1) na další snímek shodí Servant Salamandera (při druhém pokusu už neshodil, ale zobrazil nesmysly)
Diky za upozorneni! Problem byl zpusoben faktem, ze prvni snimek je 1-bitovy, ty ostatni jsou uz 4-bitove
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView: Animovaný kruzor rainbow.ani shodí Salamandera

Post by zarevak »

Jan Patera wrote:
zarevak wrote:ruční změnou se jen animace spustí od začátku (čekal bych, že se zobrazí vybraný snímek)
To je docela zajimavy a logicky napad!
Libilo by se mi, kdyby si člověk u všech animovaných formátů mohl prohlédnout jak celou animaci (jako teď), tak se podívat postupně na jednotlivé snímky. 8)
Případně ještě umožnit animaci pozastavit (Pause) a znovu spustit od zobrazeného snímku.
Jan Patera wrote:
zarevak wrote: - PictView při zobrazení standardního kurzoru rainbow.ani a ručního pokusu o změnu snímku (viz bod 1) na další snímek shodí Servant Salamandera (při druhém pokusu už neshodil, ale zobrazil nesmysly)
Diky za upozorneni! Problem byl zpusoben faktem, ze prvni snimek je 1-bitovy, ty ostatni jsou uz 4-bitove
Narazil jsem na další problematický ANI soubor -zobrazuje se roztřesené smetí. Jen nevím, zda zde bude stejným problém, protože PictView píše, že má 16777216 barev a žádný snímek neobsahuje dvoubarevný obrázek.
http://temp.zarevak.net/main.ani
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView: Animovaný kruzor rainbow.ani shodí Salamandera

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:Jen nevím, zda zde bude stejným problém, protože PictView píše, že má 16777216 barev a žádný snímek neobsahuje dvoubarevný obrázek.
http://temp.zarevak.net/main.ani
Taky nevim, zda je to stejny problem, kazdopadne byl vyresen soucasne s rainbow.ani ;-)
Post Reply