Kopírování souborů na \\tsclient\disk skrze rdesktop

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
poiuytre
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2006, 15:21

Kopírování souborů na \\tsclient\disk skrze rdesktop

Post by poiuytre »

Zdravim vyvojare i ostatni.

Pokud se k P1 Windows XP Prof. pripojim z P2 WXP Prof. skrze vzdalenou plochu/remote desktop/MS terminal services client, muzu pres \\tsclient\c (vytvori/obsluhuje rdesktop pro kazdy logicky disk P2) kopirovat soubory z P1 na P2, naopak to ale vyhodi chybovou hlasku s titulkem Error Reading Alternate Data Streams, textem
Name: Drive:\Path\File
Error: (1) Incorrect function.
a moznostmi Ignore/Ignore All/Retry/Cancel. Po zmacknuti nektereho z ignore se soubory prenesou. Nicmene ve stejne situaci SS2.0 prenese soubory bez chybove hlasky, cili predpokladam, ze pri zmenach doslo k zaneseni nejake nesrovnalosti.

S pozdravem, P.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Problem je v tom, ze na cestach \\tsclient\? teoreticky jsou, ale prakticky nejsou podporovany ADSka (viz Drive Info, flags: supports named streams). Tedy pri kopirovani zkousime zjistit jestli soubor obsahuje ADSka, coz vraci popsanou chybu. Tedy nevime jestli tam nejaka ADSka jsou nebo ne. Nechame tedy uzivatele rozhodnout jestli ta pripadna ADSka ozeli nebo jestli radsi nebude operaci provadet.

Od verze 2.5 beta 4 je tam ovsem automaticke ignorovani teto chyby, protoze jsme zjistili, ze to tak delaji vsichni kolem (vcetne Pruzkumnika). Je tedy zvlastni, ze se vam tako chyba neignoruje. ;-)

Zkousel jsem ted popsanou situaci a funguje mi to tu bez teto chyby (ignorovani chyby mi tu funguje). Popiste prosim co presne delate (tez jestli jde o NTFS disky + verze onech dvou XPcek), abych to tu mohl reprodukovat.

Verze 2.0 ADS ignoruje, takze tam popsana chyba neexistuje.
poiuytre
Posts: 3
Joined: 24 Jul 2006, 15:21

Re:

Post by poiuytre »

Petr Solin wrote:Zkousel jsem ted popsanou situaci a funguje mi to tu bez teto chyby (ignorovani chyby mi tu funguje). Popiste prosim co presne delate (tez jestli jde o NTFS disky + verze onech dvou XPcek), abych to tu mohl reprodukovat.
Koukam, ze tady jsem nejak zapomnel hlidat, jestli nebudou potreba nejake upresnujici informace. Omlouvam se. Tak aspon po letech hlasim, ze v 2.52 se mi problem uz nedari reprodukovat, takze zrejme OK. :-)
Last edited by Ether on 13 Nov 2009, 09:21, edited 1 time in total.
Reason: BBCode byl vypnutý.
Post Reply