Problémy s kopírováním a prohlížením

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Problémy s kopírováním a prohlížením

Post by Robinson007 »

Dobrý den, nemůžu v SSRC1 kopírovat i malé soubory ani prohlížet pomocí pictview obrázky. Když jsem měl soubor zabaleny v raru a přímo z raru kopíroval soubor, tak to bez problému šlo. Mám tušení, jestli problém nějak nebude souviset s explorer.exe. Předem moc díky za pomoc.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Můžete prosím přesně popsat problém? Jakým způsobem soubory kopírujete (tažení myší, pomocí příkazu Copy, přes schránku), odkud kam (pevné, síťové, USB, jiné disky), jakou chybovou hlášku Salamander zobrazí.

Lze stejnou operaci provést z průzkumníka?
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Post by Robinson007 »

Zádnou chybovou hlášku nezobrazí, objeví se místo kurzoru myši přesýpací hodiny a zamrzne počítač. Dělá to při přetažení myší i při příkazech F5, F6. Je jedno, jestl kopiruji ze složky do jiné složky na stejném disku, nebo z disku na jiný disk. Stejně to zamrzne. To samé při použití příkazu F3. Den před tím, mi začal padat explorer.exe, tak si myslím, jestli to nemůže mít souvislost. Přes Tento počítač kopírovat lze korektně.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

O jaký jde operační systém? Pravděpodobně se jedná o problém s hardware nebo jeho ovladači. Běžná aplikace by rozhodně neměla způsobit zamrznutí celého počítače. Předpokládám, že po zamrznutí již lze provést pouze restart?
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Post by Robinson007 »

Windows XP SP2, dám např. kopírovat soubor, zamrzne to, počkám chvíli, zmáčknu ctrl+alt+delete, vyskočí správce úloh a kopírování souboru začne a korektně se dokončí. Jednoduše řečeno, ten příkaz jakoby "aktivuje" to kopírování. Ovladače jsem nové nedával.
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Post by Robinson007 »

A aby toho nebylo málo, tak když soubor zabalím v raru a kopíruji ho z něj, tak se nakopíruje úplně v pohodě.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Takže nedochází k zamrznutí počítače, ale pouze procesu Salamandera?
V tom případě je šance problém dále zkoumat: po zamrznutí spustit druhou instanci Salamandera a pomocí jeho menu Help > Task List a tlačítka Break zobrazit chybové hlášení v zamrzlé instanci. Toto chybové hlášení mi prosím zašlete emailem.
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Post by Robinson007 »

Hýbat můžu jenom kurzorem myši, nic jiného nefunguje. Nemůžu tudíž spusit druhou instanci Salamandera a poslat chybové hlášení. Myslím si, jestli by to nemohlo mít souvislost s aplikací explorer.exe, protože mi den před tím Kerio firewall začal házet hlášku o pokusu o průnik aplikace explorer.exe. A tu využívá i Salamander, nebo ne?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

SS přímo explorer.exe nevyužívá, volá však spoustu funkcí Windows, na kterých stojí i Windows Explorer.

Obávám se, že v tomto případě nejsem schopen s problémem pohnout.
Robinson007
Posts: 6
Joined: 18 Jul 2006, 13:14

Post by Robinson007 »

Dal jsem reinstall windows a je to dobré. Nejspíš za to mohla nějaká aplikace (Spyware Doctor) nebo vir. Každopádně děkuji za snahu pomoci. Přeji hezký den.
Post Reply