Nevhodná chybová hláška při vytváření adresářů se znakem :

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Nevhodná chybová hláška při vytváření adresářů se znakem :

Post by zarevak »

Dobrý den,
možná je toto spíše feature request, jenže to hodně narušuje práci se SS, takže to subjektivně hodnotím jako chybu :) K věci:

Při pokusu o vytvoření adresáře, který obsahuje ve jméně nepovolené znaky (v mém případě konkrétně dvojtečka), vyskočí dialog "Error Creating Directory" s hláškou Error: (267) The directory name is invalid. s tlačítky Retry a Cancel
- tlačítko Retry je v tomto případě úplně k ničemu
- a Cancel celou operaci zruší
Uživatel se tak znovu musí pokusit vytvořit adresář a znovu musí zadat celý název (nebo ho vybrat z historie).

Očekával bych v dialogu s chybou možnost vrátit se zpět do dialogu na zadání jména a možnost název adresáře opravit.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Nevhodná chybová hláška při vytváření adresářů se znakem :

Post by ino »

zarevak wrote:Očekával bych v dialogu s chybou možnost vrátit se zpět do dialogu na zadání jména a možnost název adresáře opravit.
Já se přimlouvám, protože mě toto chování občas také zlobí.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Nějak si za celé dlouhé používání salamandera nevybavuji situaci, že bych při create directory použil retry. Vždy jsem to buď ukončil nebo psal jiný název. Takže že se přidávám k návrhu.

A nechť retry zůstane a vždy skočí do create dialogu s předdefinovaným původním textem (bez ohledu na typ chyby). Přinejhorším někomu přiděláme jedno enter navíc (retry -> původní dialog -> enter pro znovupřijetí stejného jména), pokud by opravdu potřeboval jen čisté retry.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Nevhodná chybová hláška při vytváření adresářů se znakem

Post by Petr Solin »

zarevak wrote:Očekával bych v dialogu s chybou možnost vrátit se zpět do dialogu na zadání jména a možnost název adresáře opravit.
Zmenil jsem to tak, ze je tam jen tlacitko OK (uz ne Retry a Cancel), po stisku OK se to vrati do dialogu s editaci nazvu adresare. Je to urcite prijemnejsi (chova se to jako Quick Rename - klavesa F2), diky za pripominku. :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Nevhodná chybová hláška při vytváření adresářů se znakem

Post by Datalog »

Petr Solin wrote:Zmenil jsem to tak, ze je tam jen tlacitko OK (uz ne Retry a Cancel), po stisku OK se to vrati do dialogu s editaci nazvu adresare. Je to urcite prijemnejsi (chova se to jako Quick Rename - klavesa F2), diky za pripominku. :)
Paráda, diky. Takto je to logické a i v rámci Salamandera unifikované.
Post Reply