Zamrzání systému (XP sp2) s nForce3

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
keaton

Zamrzání systému (XP sp2) s nForce3

Post by keaton »

na PC s MB Gigabyte K8NS a čipsetem nForce3 dochází k častému zatuhávání systému. Projevuje se pouze při spuštěném Serv. Salamanderovi, a to jak u verze 1.52, tak u verze 2.0 i 2.5RC1. Otestoval jsem to s jinou základní deskou stejného typu a jev se opakoval. Vyměnil jsem procesor, pamět, stále to samé. Dokonce ani výměna gr. karty nVidia za ATI nevedlo k nápravě. Procesor Sempron 2600 i 2800 - vše při starém. Usuzuji že onen problém s častým zatuháváním se týká pouze čipsetu nforce3, protože na nForce4, VIA i Intel-platformě je vše o.k.
Co s tím?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Servant Salamander je naprosto běžná aplikace. Neinstaluje do systému žádné ovladače, takže nevidím důvod, jak by mohla způsobovat zamrznutí operačního systému (NT, W2K, XP, Vista).

Zkusil bych pátrat na klasických místech (poslední ovladače, konflikty karet, vadné paměti, přílišné přetaktování, přehřívání počítače, nedostatečný zdroj, atd.)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Zamrzání systému (XP sp2) s nForce3

Post by jis »

keaton wrote:na PC s MB Gigabyte K8NS a čipsetem nForce3 dochází k častému zatuhávání systému. Projevuje se pouze při spuštěném Serv. Salamanderovi, a to jak u verze 1.52, tak u verze 2.0 i 2.5RC1.
Za ta léta se dá navíc předpokládat, že by to již nahlásil asi i někdo jiný... Takže zkuste hledat jinde. Píšete, že se tak děje při spuštěném Salamanderovi. Myslíte opravdu pouze spuštěném, nebo např. při masivním kopírování z disku na disk? Pak by to mohlo být slabým zdrojem.
Altap Salamander fan since 1998
ernierasta

Mrznuti Salamandra

Post by ernierasta »

Mam podobnou konfiguraci, jako tady kolega a dela mi to tosame. System se sekne, nekdy pomaha CTRL ALT DEL, nekdy to rozmrzne samo. Deje se to vzdy pri praci se soubory (nejedna se o masivni kopirovani, ale treba o presun jednoho 5MB souboru). Pravdepodobne se jedna o nesnasenlivost s jinym softwarem (mozna Kerio nebo Avast).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Před instalací Kerio a Avast k zamrzání nedocházelo? Mimo několika vadných shell extension nemáme hlášeno, že by SS s některým SW zlobil.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

A já Avast+Kerio také používám (a určitě nejsem sám) a problémy s nimi nemám.
Post Reply