Samovolné přepnutí adresáře v panelu

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
hape
Posts: 4
Joined: 13 Aug 2006, 10:47

Samovolné přepnutí adresáře v panelu

Post by hape »

S verzí 2.5RC1 mám následující problém: při spuštění asociovaného souboru .IFO (typicky VIDEO_TS.IFO), kterým se spouští DVD uložené na harddisku s příslušným přehrávačem (Windows Media Player, Media Player Classic, prakticky každý přehrávač využívající directshow filtry pro dekódování DVD/MPEG2) dojde k samovolnému přepnutí náhledu adresáře na adresář uložený v konfiguraci v položce Drives jako defaultní cesta při nedostupnosti zadané cesty (If path in panel is inaccessible, go to:), přehrávače s vlastním DVD navigátorem a DVD kodeky, např. VLC Media Player, MPlayer apod. však tuto chybu nezpůsobují. Spuštění DVD-Videa přehrávačem přímo z DVD disku nebo i přes VIDEO_TS.IFO přímo z DVD disku chybu nezpůsobí. Původně jsem si myslel, že chyba bude spíš na straně systému Windows, instalovaných kodeků apod., i když stejné chování jsem zaznamenal i na svém notebooku. Jiné asociované soubory však toto chování nezpůsobují. Reinstalace kodeků či instalace jiných ani čištění registru nepomohlo. Po instalaci programu Ashampoo Burning Studio 6 se však výše popsané chování Servant Salamandera opakuje již při samotném spuštění ABS6 (a to jak z adresáře přes Servant Salamandera, tak z nabídky Start, kdy Servant Salamander již vlastně běží na pozadí) a toto chování je již značně obtěžující. Našel jsem dvě řešení, a to vypnout automatickou aktualizaci disku, což je značně nepraktické, anebo do řádku If path in panel is inaccessible, go to: uvést "c:" (bez uvozovek), pak Servant Salamander funguje normálně (ale např. při uvedení "C:\" již přepíná na kořenový adresář). Zkoušel jsem reinstalaci programu, což nepomohlo, a verzi 1.52 a 2.0, které chybou postiženy nebyly (zřejmě neumožňují nastavení defaultního adresáře při nedostupnosti cesty). Jen na doplnění - jiní správci souborů (Windows Explorer, freeCommander ap.) toto chování nemají, proto se domnívám, že se jedná o chybu Servant Salamandera 2.5RC1, která však může být vyvolána mou specifickou konfigurací (žádnou neobvyklou konfiguraci však nemám), protože ve fóru jsem na podobný problém nenarazil.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Tento problem uz by mel byt ve verzi 2.5 RC2 vyreseny. Ve verzi 2.5 RC1 jsme zavedli chybnou detekci zadosti o zamknuti svazku, ktera bohuzel zabirala i na nektere dalsi systemove udalosti. Pockejte prosim na verzi 2.5 RC2.
hape
Posts: 4
Joined: 13 Aug 2006, 10:47

Post by hape »

Díky za odpověď
hape
Posts: 4
Joined: 13 Aug 2006, 10:47

Post by hape »

Tak z verzí RC2 je problém opět nazpět (přestal fungovat můj malý hack - zadání c: do defaultního adresáře při nedosažitelnosti cesty), je skutečně značně obtěžující při přípravě adresáře k vypálení a spuštění ABS znovu přes historii nachystaný adresář hledat k přetažení do okna vypalovacího programu. Existuje nějaká možnost toto chování RC2 změnit? Například vypnutím funkce If path in panel is inaccessible, go to (podobně jako v SS 1.52 nebo 2.0)?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Snazime se problem vyresit, potrebujeme spustit testovaci verzi na pocitaci, kde se chyba projevuje (nepodarilo se mi to tu bohuzel reprodukovat). Muzu vam emailem poslat tuto verzi, udelate pro nas ten testik? Pokud mam pouzit jiny email nez mate zde na foru, poslete mi prosim email (petr.solin at altap.cz).
hape
Posts: 4
Joined: 13 Aug 2006, 10:47

Post by hape »

Samozřejmě, že test provedu, soubor můžete zaslat na adresu uvedenou ve fóru.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Chyba je opravena. Dekujeme hape za testovani! Oprava bude k dispozici ve verzi 2.5 RC3.
User avatar
AD7
Posts: 577
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Prosim o zaslanie opravenej verzie

Post by AD7 »

Aj ja sa s tymto problemom pravidelne stretavam. Poprosim o zaslanie opravenej verzie na moj e-mail z fora Dakujem.
Post Reply