PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
AD7
Posts: 577
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by AD7 »

Zdravim,
plugin PictView 2.01 beta 11 mi v rezime Alt+5 nezobrazuje nahlady na vsetky Jpeg subory, cez F3 ho vsak zobrazi. Vyzera to tak, ze pre urcitu kombinaciu formatu suboru Jpeg ho nespracuje ..... napr. Lossy + Huffman (format JFIF 1.1 - nezobrazi, ale po ulozeni obrazku vo formate JFIF 1.2 - nahlad uz zobrazi). Napr.: http://www.icp.sk/ktk/servant/jfif11.jpg . Pouzivam update pluginu PictView s PVW32Cnv.dll - 1.53.2.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by Jan Patera »

AD7 wrote:Zdravim,
plugin PictView 2.01 beta 11 mi v rezime Alt+5 nezobrazuje nahlady na vsetky Jpeg subory, cez F3 ho vsak zobrazi. Vyzera to tak, ze pre urcitu kombinaciu formatu suboru Jpeg ho nespracuje ..... napr. Lossy + Huffman (format JFIF 1.1 - nezobrazi, ale po ulozeni obrazku vo formate JFIF 1.2 - nahlad uz zobrazi). Napr.: http://www.icp.sk/ktk/servant/jfif11.jpg . Pouzivam update pluginu PictView s PVW32Cnv.dll - 1.53.2.
Tento soubor obsahuje blok dat Adobe Photoshopu. PictView se v nem snazil najit embednuty nahled, ale nenasel a nevzpamatoval se z toho. Diky zaobjeveni chybky.!Mate-li zajem o opraveny plugin, poslete mi prosim mail (nebo mi jinak dejte vedet vasi adresu ;-))
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by zarevak »

Dobrý den,
narazil jsem na stejný problém (JPEG soubor u kterého se nezobrazuje ALT+5 náhled, ale F3 ho zobrazí korektně).
Jedná se o soubor: http://temp.zarevak.net/rainbow_elam_2.jpg (201KB)

Používám SS2.5 RC1, PictView 2.02 RC1, PVW32Cnv.dll 1.53.7

Pokud máte již chybu opravenou, tak mi prosím (jestli je to možné) zašlete také aktualizaci na email:
pictview zavinac zarevak tecka net


Ještě drobnost: Otevřel jsem pomocí F3 mnou dříve prezentovaný problematický JPEG obrázek: http://temp.zarevak.net/6.jpg
Byl u něj popsán problém s EXIF a tak jsem si zkusil tyto informace zobrazit, jenže zobrazený dialog je však prázdný... :?
Neměla by zde být nějaká data? Či se zobrazit hláška, že EXIF neexistuje? Případně zešednout zobrazení EXIF v menu?
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by Datalog »

zarevak wrote: Pokud máte již chybu opravenou, tak mi prosím (jestli je to možné) zašlete také aktualizaci ...
A než dostanete opravenou verzi, mám částečné náhradní řešení:

Teď, když už víme jak Salamander zpracovává thumbs.db, toho můžeme využít. Windows s náhledem problém nemají (otestoval jsem), takže Shift-F3, počkat, až si windows vytvoří thumbs.db ... a dokud soubor nepřesuneme/nezměníme, tak se náhled zobrazí i v Salamanderovi :) ... a možná i rychleji, než kdyby si Salamander musel náhled vždy znovu vytvářet.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by zarevak »

Fíha! Děkuji! Ono to totiž najednou funguje.... :?
Je to nějaká zajímavá chybka: Když použiju podle vašeho nápadu ten thumbs.db, tak se nejdřív náhled načte z něj a po chvíli při přenačtení dat ze souboru se už v pořádku zobrazí i jeho přesnější náhled generovaný PictView.
(mám nastevenu velikost náhledu na 102px (nejvíc co mi dělá 5 sloupečků na mém rozlišení 1280 x 1024))
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by Datalog »

zarevak wrote:... se už v pořádku zobrazí i jeho přesnější náhled generovaný PictView.
Je otázka, jestli jde o přesnější náhled. Nevíme, jak se zachová Salamander, když ani při druhém průchodu náhled (v neopraveném pluginu) vygenerovat nedokáže. Jako programátor bych to udělal tak, že bych zachoval náhled z thumbs.db, maximálně provedl jeho resize-zvětšení.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by zarevak »

Toto jsem testoval (nastavil si náhledy na velikost 256px) a opravdu se náhled načte ze souboru (v thumbs.db by měl být jen v 96px a to by se už při roztažení na 256px poznalo).

Při tomto testu jsem ještě narazil na pár JPEGů, které asi obsahují náhled v sobě, protože prestože ve složce nebyl žádný thumbs.db, tak se nejdříve zobrazil malý náhled (menší než 256px) a až poté, co se načetly náhledy všech ostatních souborů, se aktualizovaly náhledy těchto souborů do plného 256px rozlišení.

Bohužel jsem narazil při používání velkých náhledů (super při práci s fotkami) na problémy s velkým počtem souborů:
- Servant Salamander sežere dost paměti (s tím se asi těžko něco udělá)
- Velkou dobu trvá než se aktualizují do plného rozlišení právě zobrazené náhledy; zvláště viditelné při použití thumbs.db, kde je zobrazeno pár malých náhledů zobrazených obrázků a následně až po dlouhém čekání se zobrazené náhledy přenačtou ze souborů

Takže krom výše vyřešení zmíněného problému s uvedeným JPEGem bych žádal o zlepšení chování SS při použití velkých náhledů. Pár nápadů:
- načíst pořádné náhledy zobrazených souborů co nejdříve (dříve než se budou načítat předbžné náhledy souborů mimo obrazovku)
- případně umožnit vypnout využívání thumbs.db a náhledů v souborech; teoreticky by mohlo být možno implementovat heurestiku, že pokud je náhled menší než např. půlka požadovaného náhledu, tak se rovnou vygeneruje náhled pořádný.

BTW: JPEGů v té složce bylo 1960 (684MB) a thumbs.db měl okolo 7.25MB. ;) SS po načtení všech náhledů v 292px zabíral v paměti okolo 0.5GB!
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by Datalog »

K těm nápadům:

ad 1) načíst pořádné náhledy zobrazených souborů co nejdříve (dříve než se budou načítat předbžné náhledy souborů mimo obrazovku)
... to má něco do sebe

ad 2) vypnout využívání thumbs.db ... implementovat heuristiku
... to už mi přijde zbytečné, pokud bude platit bod 1). Zobrazení malých náhledů (ať už uložených v obrázku nebo thumb.db) je velmi rychlé - tak proč se dívat na prázdné místo, když může být alespoň malý náhled. Občas se zapomenu a dám si náhledy normálních foto s mixem panoramatických .tif fotek (54MB / obrázek). Generování větších náhledů /i jen těch na obrazovce/ pak trvá dlouho a hodí se i ty menší (rychlé) náhledy.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: PictView plugin nezobrazuje vsetky Jpeg nahlady v mode Alt-5

Post by Jan Patera »

zarevak wrote:narazil jsem na stejný problém (JPEG soubor u kterého se nezobrazuje ALT+5 náhled, ale F3 ho zobrazí korektně).
Jedná se o soubor: http://temp.zarevak.net/rainbow_elam_2.jpg (201KB)
...
Otevřel jsem pomocí F3 mnou dříve prezentovaný problematický JPEG obrázek: http://temp.zarevak.net/6.jpg
Byl u něj popsán problém s EXIF a tak jsem si zkusil tyto informace zobrazit, jenže zobrazený dialog je však prázdný... :?
Diky za upozorneni. Oboje bude spraveno v pristi verzi.
Post Reply