ftp a disconect

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
aSSa

ftp a disconect

Post by aSSa »

ne ze by to byl nejak velky problem ale narazil jsem na tohle:

pripojim se na ftp a pak dam zmenit disk a vyskoci hlaska co chci delat tam dam disconect ale ten disk na ktery chci prejit vyberu CD-ROM kde neni zadny disk, takze mi vyskoci hlaska ze tam to nepujde... a zustane tam vypis ftp.

Ale ted se SFTP a FTP chova uplne jinak.

Jsem-li pripojeny na ftp, a kliknu na nejaky adresar v nem, chce se to znovu pripojit.

Ale jsemm-li pripojen jinde na sftp muzu stale normalne prohlizet adresare a znovu pri vybrani jineho disku(treba c:/) uz se me to ani nezepta jestli chci odpojit nebo zustat pripojeny.

Nevim treba to neni ani chyba a ma to takhle byt.. jen se mi to zdalo trochu divne...
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: ftp a disconect

Post by Petr Solin »

aSSa wrote:ne ze by to byl nejak velky problem ale narazil jsem na tohle:

pripojim se na ftp a pak dam zmenit disk a vyskoci hlaska co chci delat tam dam disconect ale ten disk na ktery chci prejit vyberu CD-ROM kde neni zadny disk, takze mi vyskoci hlaska ze tam to nepujde... a zustane tam vypis ftp.
Kdyz neni mozne zmenit cestu (cilova cesta je nedostupna), tak mi prijde logicke cestu proste nemenit (zustava tam FTP), proto se to tak i chova. Pokud chcete Disconnect FTP v panelu, zvolte prikaz Disconnect (klavesa F12 nebo z pravotlacitkoveho kontextoveho menu v panelu).
aSSa wrote:Ale ted se SFTP a FTP chova uplne jinak.

Jsem-li pripojeny na ftp, a kliknu na nejaky adresar v nem, chce se to znovu pripojit.
FTP se po dotazu skutecne odpoji, pokud tedy pak chcete vstoupit do adresare, kde jste jeste nebyl (aneb listing neni v cache), chce se znovu pripojit. To odpojeni je nutne kvuli pripadu, kdy mate jediny povoleny pristup na server (jen jedno spojeni zaroven) a menite cestu na ten samy server.
aSSa wrote:Ale jsemm-li pripojen jinde na sftp muzu stale normalne prohlizet adresare a znovu pri vybrani jineho disku(treba c:/) uz se me to ani nezepta jestli chci odpojit nebo zustat pripojeny.

Nevim treba to neni ani chyba a ma to takhle byt.. jen se mi to zdalo trochu divne...
Jak presne tyto detaily resi SFTP (plugin WinSCP) netusim, jeho autorem je Martin Prikryl, pravdepodobne ale nechava spojeni otevrene a pamatuje si jestli chcete spojeni podrzet nebo odpojit (keep/disconnect). Chovani v techto detailech je plne zavisle na autorovi pluginu (asi ani neexistuje schema, ktere by vyhovovalo vsem, takze ho ani nemame v planu zavadet).
Post Reply