kopírování velkých souborů

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
padik

kopírování velkých souborů

Post by padik »

Moderátor: pokračování vlákna http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=959
Příště prosím pokračujte v existujícím vlákně, děkujeme.


Takže nejblíže pravdě byl pan Ryšavý s Fixed/Removable. Při testech na stejných souborech o velikosti 3 GB a 800 MB jsem zjistil, že:
nastaveno u cílového disku FIXED a použito USB 1.1 integrované na desce ASUS (intel 82801AA)
- SS 2.0 i SS 2.5 RC1 kopíruje rychlostí 950kB/s a po zaplnění diskové cache zatuhne kopírovací proces. (zpomaluje USB 1.1)

nastaveno FIXED a použito VIA PCI to USB Enhanced Host Controller USB 2.0 - kopíruje rychle a plynule SS 2.5 i SS 2.0 (3-6 MB/s)

nastaveno REMOVABLE a použito USB 1.1 integrované na desce ASUS (intel 82801AA) - SS 2.0 kopíruje jako u varianty Fixed, ale SS 2.5 zadrhává (300 kB/s)

nastaveno REMOVABLE a použito VIA PCI to USB Enhanced Host Controller USB 2.0 - SS 2.0 kopíruje plynule (7-9 MB/s), ale SS 2.5 zadrhává (300 kB/s)

V systému jsem měl Removable abych si nastavil písmenka disku a neměl jsem tehdy důvod to měnit na FIXED. Tím je problém vyřešen.

Kopírování je u SS 2.0 i SS 2.5 řešeno stejně? Liší se jen tím, že u SS 2.5 je pro kopírování nový proces??

Zkontroloval jsem ovladače a u VIA USB řadiče je poslední ze září 2003, u PCI IDE řadiče jsem před výše uvedeným testem aktualizoval na poslední verzi z srpna 2001.
U disku dále využívám USB Mass Storage staženou pro Win98SE z www.winpack.org (Maximus Decim Native USB v2.21 CS) místo originálních ovladačů periferií. (USB/IDE, čtečka pam. karet a MP3 přehrávač)
Děkuji.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Princip kopírování je ve všech verzích Servant Salamandera (1.5, 2.0, 2.5) stejný. Přečte se část zdrojového souboru a zapíše se do cílového souboru. To se provádí ve smyčce, dokud není soubor překopírován. Pouze se liší velikost, po které se data přenášejí (pro REMOVABLE a FIXED disky, verze od verze SS).
Post Reply