kopírování velkých souborů

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
padik

kopírování velkých souborů

Post by padik »

Při kopírování souboru o velikosti 3GB na FAT32 ve win98SE na disk v USB/IDE redukci jsem narazil na chybu. Kopírování probíhalo velmi pomalu (kolem 300kB/s) a byla značně zpomalena reakce na pohyb myší.

Pokud jsem pro kopírování použil plugin split&combine a nastavil rozdělení na 1 část (tedy se soubor nerozdělil), tak rychlost kopírování byla 6MB/s a soubor se zkopíroval bezchybně.

Pokud jsem použil průzkumník windows tak nastala chyba "soubor nelze vytvořit ani nahradit: Parametr není správný". (na prázdném cílovém disku)

Zdrojový disk 80GB o partišně 32GB FAT32 (defragmentovaný) je na PCI IDE řadiči Kouwell KW571A, 4xUltraATA / 100, PCI, ret. a cílový disk o partišně 10GB FAT32 (prázdný) na De Lock Konvertor USB2.0 to IDE external 40 pins. Mám nainstalovány poslední verze ovladačů pro win98SE.

Pozorovaný jev při kopírování v rámci zdrojového disku na jeho jinou partišnu nenastal.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pravděpodobně se jedná o problém na Vašem hardware (USB/IDE redukce, řadič?) nebo jeho ovladačích, viz probém s Průzkumníkem.

Podíval jsem se do zdrojového kódu a plugin Split & Combine přenáší data po blocích o velikosti 256KB, zatímco funkce Copy z jádra Salamandera používá blok o velikosti 32KB. To je jediný rozdíl. Předpokládám, že disk se z hlediska Windows tváří jako FIXED (tedy ne REMOVABLE)?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: kopírování velkých souborů

Post by ino »

Něco podobného jsem kdysi taky řešil.

Doporučil bych nejdříve zkontrolovat nastavení DMA, zda není náhodou vypnuté.

Potom snad nejsou-li vydány novější ovladače k řadiči.

(v mém případě to byla vina ovladačů k řadiči. V nových byla chyba již opravena)
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

FAT32 podporuje práci se soubory většími než 2 GB ?? Já myslel, že se tam objevovali nějaké chyby při práci s takovými soubory...?
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Tomáš Rajnoha wrote:FAT32 podporuje práci se soubory většími než 2 GB ?? Já myslel, že se tam objevovali nějaké chyby při práci s takovými soubory...?
FAT32 podporuje práci se soubory do 4GB (např. když nahrávám video z kamery omylem na FAT32 disk, tak se mi plynule rozsekává na takhle velké soubory). Chyba s FAT32 a velkým diskem by mohla být leda s partitionama, že pokud má člověk disk větší než 128GB a umístí začátek FAT32 partition někam za tuhle hranici, tak bude mít problém (nebo něco podobného, teď si to přesně nevybavuju).
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Aha, děkuju za informaci (to víte, paměť :) )
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pokračování zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=1005

Zamčeno.
Locked