Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
marek.bohac
Posts: 4
Joined: 12 Aug 2007, 14:42

Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by marek.bohac »

Narazil jsem na následující problém. Používám W7 64 bit (Ultimate), UAC nemám vypnuté, pracuji pod lokálním účtem, který je ve skupině Administrators.

Mám soubor .reg, který bych rád použil pro úpravu registry, konkrétně klíče v cestě HKLM\Software. Jakmile jej v AS spustím (pomocí Enter, takže se provádí výchozí akce - import reg souboru), objeví se mi nejdřív hláška od UAC, jestli chci povolit akci. Po odsouhlasení se mi objeví ještě jedna kontrolní zřejmě už od regeditu, nebo co se na .reg soubor spouští. Po opětovném odsouhlasení vyskočí už jenom potvrzení úspěšného importu do registry. Nicméně, bohužel, nic se do registry nenaimportuje.

Pokud stejný reg soubor spustím z Průzkumníka, počet i obsah hlášek jsou stejné, ale úprava registry proběhne.

.reg soubor, který upravuje pouze např. HKCU větev, proběhne v pohodě. Zkoušel jsem jak AS puštěný "Run as Administrator", tak normálně - v obou případech se to bohužel chová stejně.

Kde může být chyba?

Ještě mám jeden problémek, který možná bude mít podobnou příčinu (možná jsem teda měl založit nový thread :)). V Media Player Classic HC jsem si nadefinoval vlastní chování klávesové zkratky, konkrétně pro prostřední tlačítko myši. Pod AS spuštěným "run as administrator" mi klávesová zkratka NEfunguje, pod AS puštěným "normálně" funguje. Přitom bych čekal, že když už, tak by to mělo být naopak - že MPC prostě třeba nemá práva na změnu nějakého svého .ini, nebo něco takového. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

Můžete nám alespoň zkrácenou formu takového REG souboru ukázat? Stačí něco minimálního, kde je problém vidět.

Nejedná se o zmatek x86/x64, viz Registry Redirector?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

Pokud ze Salamandera (zatím 32-bitová aplikace) spustíte regedit.exe, spouštíte jeho 32-bitovou (x86) verzi, viz *32 u jména procesu:
regedit.png
regedit.png (74.51 KiB) Viewed 9140 times
Pokud to samé provedete z Průzkumníka (x64 aplikace), spustí se x64 verze programu regedit.exe.
Díky zmíněnému Registry Redirector vidí x86 a x64 ve zdánlivě stejném klíči (shodné je pouze jméno) různé hodnoty (klíče).
marek.bohac
Posts: 4
Joined: 12 Aug 2007, 14:42

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by marek.bohac »

No, to jsou věci ;) Je to například tento:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\pokusny_klic]

Díky (i za bleskovou reakci), máte pravdu, půjde asi o fíčuru Registry Redirector :) Já jsem si říkal, že je divné, že to nahlásí úspěšnou operaci, když to na to místo nezapíše ;) Článek jsem neprostudoval zcela detailně, ale pochopil jsem, že asi půjde o něco podobného, jako je složka "Program Files (x86)".

Otázka zní - jak to tedy udělat, aby se mi z 32bitového prostředí AS naimportoval soubor do registry na místo, kam chci? Neznám úplně všechny finesy Salamandera - neumí to třeba nějaký plugin?

Co se druhého problémku týče, ještě dodávám, že MPC, který pouštím, je taky 64bitový. Napadá mě, že to bude zase nějaká pastička 32 vs 64 bit.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

marek.bohac wrote:Ještě mám jeden problémek, který možná bude mít podobnou příčinu (možná jsem teda měl založit nový thread :)). V Media Player Classic HC jsem si nadefinoval vlastní chování klávesové zkratky, konkrétně pro prostřední tlačítko myši. Pod AS spuštěným "run as administrator" mi klávesová zkratka NEfunguje, pod AS puštěným "normálně" funguje. Přitom bych čekal, že když už, tak by to mělo být naopak - že MPC prostě třeba nemá práva na změnu nějakého svého .ini, nebo něco takového. Nesetkal jste se někdo s něčím podobným?
Ano, založte prosím jiné vlákno.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

marek.bohac wrote:Otázka zní - jak to tedy udělat, aby se mi z 32bitového prostředí AS naimportoval soubor do registry na místo, kam chci? Neznám úplně všechny finesy Salamandera - neumí to třeba nějaký plugin?
Od boku mě napadá Shift+F3 -- otevře x64 okno Průzkumníka. Tam spustit .reg (spustí x64 regedit.exe).
marek.bohac
Posts: 4
Joined: 12 Aug 2007, 14:42

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by marek.bohac »

OK, díky za tip. S 64bitovou verzí AS počítám že už nebude obcházení třeba, tak držím palce, ať se brzy podaří :)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

Přesně tak, x64 verze Salamander tento konkrétní problém vyřeší.

Nové problémy ale přinese (WinSCP a PictView nelze přeložit a spustit pod x64, což bude pro stávající uživatele 32-bitového Salamandera neradostné zjištění).
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Ether »

Jan Rysavy wrote:WinSCP a PictView nelze přeložit a spustit pod x64
Co v tomhle případě znamená "nelze" a čím je to způsobeno, smím-li se zeptat?
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Úprava registry spouštěním .reg souborů ve Windows 7/64

Post by Jan Rysavy »

Post Reply