Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Post by BRunner »

Momentálně testuji Váš soborový manager verzi 2.5 beta 11 a přišel jsem na několik drobností, které bych uvítal v další verzi a možná zaujmou i současné uživatele. Mnoho věcí pak už máte v roadmapě.

1. při mazání mít možnost používat podobné nastavení filtrace soborů jako u kopírování a přejmenování - maska soborů podle názvu a rozšířené nastavení (datum, čas, atributy).

2. nastavení vzhledu:
možnost vypnout zobrazování ikon soborů v panelech (samozřejmě ne v řežimu pohledu "Ikony"),
možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije),
možnost nastavit vlastní formát zobrazení datumu a času (např. zkrácené datum 07.12.06 a čas bez sekund 07:54),
možnost nastavení pevných sloupců, které se nebudou skrývat při změně velikosti okna (datum, čas, velikost, atributy) a měnil by se pouze rozměr pole se jménem souboru

3. zajímavá by určitě byla možnost nadefinovat pro všechny operace vlastní klávesové zkratky

4. nastavení pro přístup do menu pouze přes klávesu F10. Občas mám problém při rychlém prohledávání (Alt+....) že se mi aktivuje menu i když nechci (občas se prostě nestihnu dost rychle rozmyslet ;-) ).

5. možnost přepínat mezi horkými cestami také pomocí Ctrl+ čísla na numerické klávesnici

Používám Váš program pouze krátce, takže pokud některou z těchto věcí již program umí, budu rád když napíšete kde a jak ji aktivovat.

Jinak musím říct, že mne Váš program velmi příjemně překvapil rozsahem svých funkcí a uvažuji o jeho zakoupení.
User avatar
AD7
Posts: 568
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Suhlasim

Post by AD7 »

k bodu 1. tiez sa prihovaram, uz som to viackrat potreboval
k bodu 4. pouzivam Alt+... na hladanie dost casto, a tiez casto sa omylom ocitnem v menu (postacila by klavesa F10 na prechod do menu, pripadne nastavitelne v konfiguracii)
GeBu
Posts: 19
Joined: 28 Jan 2006, 00:56
Location: Haná
Contact:

Re: Suhlasim

Post by GeBu »

Taky se mi to občas stane, ale nic kritického.
AD7 wrote:4. pouzivam Alt+... na hladanie dost casto, a tiez casto sa omylom ocitnem v menu (postacila by klavesa F10 na prechod do menu, pripadne nastavitelne v konfiguracii)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Post by cincura.net »

BRunner wrote:1. při mazání mít možnost používat podobné nastavení filtrace soborů jako u kopírování a přejmenování - maska soborů podle názvu a rozšířené nastavení (datum, čas, atributy).
Velmi zajimave. Hlasuji pro.
BRunner wrote: 2. nastavení vzhledu:
možnost vypnout zobrazování ikon soborů v panelech (samozřejmě ne v řežimu pohledu "Ikony"),
možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije),
možnost nastavit vlastní formát zobrazení datumu a času (např. zkrácené datum 07.12.06 a čas bez sekund 07:54),
možnost nastavení pevných sloupců, které se nebudou skrývat při změně velikosti okna (datum, čas, velikost, atributy) a měnil by se pouze rozměr pole se jménem souboru
ad ikony> jaky to ma duvod? je dokazano, ze prave podle ikon (nebo obecne obrazku) je mozek schopen se velice rychle rozhodovat (zrak je nas nejpouzivanejsi smysl, narozdil treba od psa)

ad scrollbary> scrollbary bych taky klidne zahodil, mozna bych pridal moznost vodorovneho posunu pomoci modifikator+kolecko (kde modifikator je Alt. Shift, atp.)

ad cas> myslim, ze nyni se to bere podle systemu, ale je mozne ze pro nektere uzivatele to muze byt zajimave, spis bych to zahrnul do fce, ktera pridava vlastni sloupce - viz Roadmap
BRunner wrote: 3. zajímavá by určitě byla možnost nadefinovat pro všechny operace vlastní klávesové zkratky
Toto je v nynejsi verzi v nastaveni uz rozpracovano - zatim tam nic neni, ale asi to tam kazdou chvili pribude, kdyz uz to tam ma polozku. BTW pro pluginy je to mozne uz nyni.
BRunner wrote: 4. nastavení pro přístup do menu pouze přes klávesu F10. Občas mám problém při rychlém prohledávání (Alt+....) že se mi aktivuje menu i když nechci (občas se prostě nestihnu dost rychle rozmyslet ;-) ).
Menu se aktivuje, az kdyz Alt "povolis". IMHO je to zakladni chovani celeho GUI a vsech doporuceni (napr. pokud ma polozka v menu dalsi okno jsou tam '...').
BRunner wrote: 5. možnost přepínat mezi horkými cestami také pomocí Ctrl+ čísla na numerické klávesnici
HotPaths maji projit silnym predelanim (opet viz Roadmap), takze uvidime co prinesou (a jestli budeme vubec cisla pouzivat :shock: ).

PS: Uf, quotovat tohle je strasny. Je to zdlouhave a zvlaste v tom malem okne. Nemohl by to nekdo zvetsit (s debilnim quotovanim asi nic neudelate)?
Jiri {x2} Cincura
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Re: Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Post by BRunner »

cincura.net wrote: ad ikony> jaky to ma duvod? je dokazano, ze prave podle ikon (nebo obecne obrazku) je mozek schopen se velice rychle rozhodovat (zrak je nas nejpouzivanejsi smysl, narozdil treba od psa)
Vzhledem k tomu, že přes deset let používám textové souborové managery a vím co kde na disku mám, orientuju se hlavně podle názvů souborů. Mně osobně ikony seznam soborů znepřehledňují a navíc viditelně zpomalují načítání adresářů.
cincura.net wrote: Menu se aktivuje, az kdyz Alt "povolis". IMHO je to zakladni chovani celeho GUI a vsech doporuceni (napr. pokud ma polozka v menu dalsi okno jsou tam '...').
Ano, je to standart GUI Windows, ovšem v souborovém manažeru je výrazně jiný poměr práce s myší a na klávesnici ve prospěch toho druhého a klávesa Alt je velmi frekventovaná. Tak častěji dochází k nechtěné aktivaci menu.

Jinak defaultní nastavení ať zůstanou původní, jde jen o to mít možnost přizpůsobit si manager maximálně obrazu svému. Při práci ve Windows prakticky nevyužívám rozhraní Exploreru a v souborovém manageru provádím veškeré operace (včetně otevírání dokumentů, přehrávání hudby atd.). Proto čím víc si mohu manager nastavit podle svých preferencí (a zvyků), tím je moje práce efektivnější.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Post by cincura.net »

BRunner wrote: viditelně zpomalují načítání adresářů.
Mam pocit, ze ikony jsou nacteny v separatnim threadu.
BRunner wrote: Jinak defaultní nastavení ať zůstanou původní, jde jen o to mít možnost přizpůsobit si manager maximálně obrazu svému. Při práci ve Windows prakticky nevyužívám rozhraní Exploreru a v souborovém manageru provádím veškeré operace (včetně otevírání dokumentů, přehrávání hudby atd.). Proto čím víc si mohu manager nastavit podle svých preferencí (a zvyků), tím je moje práce efektivnější.
Myslim, ze pokud to bude chtit hodne lidi, tak to donuti Altap na tom zapracovat. Ja/My s tim nic neudelame
Jiri {x2} Cincura
User avatar
JanalTom
Posts: 5
Joined: 16 Feb 2006, 12:09

Post by JanalTom »

Kdyz uz mluvite o ikonach, kdyz jsem spustil SS poprve videl jsem sede ikony, po najeti barevne ...

Marne jsem hledal jak nastavit aby byli barevne porad :-(

Ja chci barevne ikonkyyyy ... Prosiiiim :-)

Tusim u jineho z komanderu to slo zapnout, ted si nevybavim jak se jmenoval ...
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Re: Drobnosti - vzhled, mazání soborů, klávesové zkratky

Post by BRunner »

cincura.net wrote: Mam pocit, ze ikony jsou nacteny v separatnim threadu.
Aha, tak to potom nijak zvlášť nezpomaluje. Tuhle připomínku beru zpět.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

1. při mazání mít možnost používat podobné nastavení filtrace soborů jako u kopírování a přejmenování - maska soborů podle názvu a rozšířené nastavení (datum, čas, atributy).
Jo, ale dobrý by to bylo pod jinou kl. zkratkou - jednoduše oddělené !
2. nastavení vzhledu:
možnost vypnout zobrazování ikon soborů v panelech (samozřejmě ne v řežimu pohledu "Ikony"),
možnost vypnout rolovací lišty v panelech (při běžné práci s managerem přes klávesnici je člověk v 99% nevyužiije),
možnost nastavit vlastní formát zobrazení datumu a času (např. zkrácené datum 07.12.06 a čas bez sekund 07:54),
možnost nastavení pevných sloupců, které se nebudou skrývat při změně velikosti okna (datum, čas, velikost, atributy) a měnil by se pouze rozměr pole se jménem souboru
1. Jednoduché ikony postačují, to snad tolik nezpomaluje :lol:
2. S prominutím "blbost", při normální práci prostě tohle je takovej detail, že tim bych se tak moc nezabýval. Radši bych ho tam nechal :)
3. No, detail taky...
4. Teeda tak tohle by mě v životě nenapadlo...i když ta možnost by třeba v Nastavení mohla bejt, někdo by to asi využil
3. zajímavá by určitě byla možnost nadefinovat pro všechny operace vlastní klávesové zkratky
Kdo by si je pak jako měl pamatovat ? To bych na zdi pak musel mít kláveso-zkratkovej plakát...velikost A1
4. nastavení pro přístup do menu pouze přes klávesu F10. Občas mám problém při rychlém prohledávání (Alt+....) že se mi aktivuje menu i když nechci (občas se prostě nestihnu dost rychle rozmyslet Wink ).
A co v Nastaveních dát možnost vypnout lezení do menu ALTem ?
5. možnost přepínat mezi horkými cestami také pomocí Ctrl+ čísla na numerické klávesnici
Ale jo, souhlasit by se s tim dalo...nemuselo by to bejt špatný

Uff to dá práce to zkritizovat, ale vždycky se něco najde, že :lol:
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
BRunner
Posts: 26
Joined: 20 Feb 2006, 09:31

Post by BRunner »

Tomáš Rajnoha wrote: Jo, ale dobrý by to bylo pod jinou kl. zkratkou - jednoduše oddělené !
To je zbytečné vymýšlet na to další klávesovou zkratku, stačí přidat do dialogu tlačítko "Options", stejně jako u kopírování a přejmenování.
1. Jednoduché ikony postačují, to snad tolik nezpomaluje :lol:

2. S prominutím "blbost", při normální práci prostě tohle je takovej detail, že tim bych se tak moc nezabýval. Radši bych ho tam nechal :)
3. No, detail taky...
4. Teeda tak tohle by mě v životě nenapadlo...i když ta možnost by třeba v Nastavení mohla bejt, někdo by to asi využil
1.-3. Jde o to mít rozhraní co nejpřehlednější a nezatěžovat mozek zbytečnostma (z mého pohledu), které pro práci nejsou nezbytně nutné.
Kdo by si je pak jako měl pamatovat ? To bych na zdi pak musel mít kláveso-zkratkovej plakát...velikost A1
Předpokládam, že pokud si něco nadefinuju podle vlastní logiky, tak si to také budu pamatovot. Defaultní nastavení by samozřejmě zůstalo stejné
A co v Nastaveních dát možnost vypnout lezení do menu ALTem ?
Přesně to jsem myslel ;-).
Ale jo, souhlasit by se s tim dalo...nemuselo by to bejt špatný
Mám to vyzkoušené z jiného file manageru, je to rychlejší, člověk si přece jen lépe pamatuje rozložení těch čísel na numerické klávesnici.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pouze poznámka:

Návrhy na zlepšení
Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Servant Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Jan Rysavy wrote:Pouze poznámka:

Návrhy na zlepšení
Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Servant Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Ehm - tak to by dotyčný musel vytvořit asi tak padesát příspěvků a to by vzhledově nebylo zrovna dobrý :lol:

Mimochodem :
Odpověď na odpověď (od "BRunner") na moji odpověď (:lol:)na první zprávu v tomhle příspěvku :
Takhle, je to můj názor...vy máte možná jiný. A navíc možná máte jiný mozek a jiný způsob myšlení, víc (či míň) volného místa v mozku, takže si mohu dovolit
zatěžovat mozek zbytečnostma
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tomáš Rajnoha wrote:
Jan Rysavy wrote:Pouze poznámka:

Návrhy na zlepšení
Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Servant Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Ehm - tak to by dotyčný musel vytvořit asi tak padesát příspěvků a to by vzhledově nebylo zrovna dobrý :lol:
Za ALTAP mohu jen konstatovat, že pokud máme nějaké problémy řešit, případně nějaké nápady a připomínky brát v potaz, potřebujeme se v nich orientovat (například by každý příspěvek měl mít výstižný titulek, viz pravidla tohoto diskuzního fóra). Na padesáti příspěvcích nevidíme nic špatného, naopak.
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Jan Rysavy wrote:
Tomáš Rajnoha wrote:
Jan Rysavy wrote:Pouze poznámka:

Návrhy na zlepšení
Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Servant Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Ehm - tak to by dotyčný musel vytvořit asi tak padesát příspěvků a to by vzhledově nebylo zrovna dobrý :lol:
Za ALTAP mohu jen konstatovat, že pokud máme nějaké problémy řešit, případně nějaké nápady a připomínky brát v potaz, potřebujeme se v nich orientovat (například by každý příspěvek měl mít výstižný titulek, viz pravidla tohoto diskuzního fóra). Na padesáti příspěvcích nevidíme nic špatného, naopak.
To je ono, orientovat ! Jenomže kdo se chce orientovat v padesáti příspěvcích vedle sebe ? Takhle, jak to BRunner napsal, je to myslím dost přehledný. Ale nehádejme se, toť sou jiné názory...nemám rád, když se někdo hádá či skoro už hádá :D
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tomáš Rajnoha wrote:To je ono, orientovat ! Jenomže kdo se chce orientovat v padesáti příspěvcích vedle sebe ? Takhle, jak to BRunner napsal, je to myslím dost přehledný. Ale nehádejme se, toť sou jiné názory...nemám rád, když se někdo hádá či skoro už hádá :D
Každý problém nebo návrh by se měl řešit v samostatném vlákně, protože:
1) vlákno lze patřičně pojmenovat (například "Operace s archivy na pozadí" místo obecného titulku "Pár zlepšení")
2) vlákna nemají stromovou strukturu, příspěvky leží na jedné hromadě, takže v případě větší diskuze je problém se ve vlákně orientovat (a víc probíraných témat tento problém jen prohlubuje)
3) pokud chceme příspěvek z vlákna linkovat jinam, chceme pravděpodobně poukázat na jednu věc (takže ostatní témata pak překážejí)
4) časem musíme (ALTAP) návrhy na zlepšení projít a vyhodnotit (například podle reakcí ostatních uživatelů), zda věc implementovat nebo ne a zde je pro nás opět důležité rozdělení do vláken
Locked