Funkce na export reg. klíče

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Funkce na export reg. klíče

Post by Ether »

Myslím, že je to funkce, která se vyplatí, i kdyby zachránila jenom jeden klíč. Nejde o škodu - klíče můžete samozřejmě znovu poslat - jde o zmenšení pravděpodobnosti, že k takové situaci dojde.
Ελληνικά rulez.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

K čemu export? Salamand.key je soubor, který uživatel obdrží poštou a když ho zvládne nakopírovat do C:\Program Files\Altap Salamander\salamand.key, určitě ho zvládne i zazálohovat. Lze předpokládat, že zálohování důležitých informací je standardní a rozumný přístup u většiny uživatelů. Hádám, že těch co klíč ztratí moc nebude.
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Nejčastější příčinou ztráty klíčů je pád disku (podle toho, co nám uživatelé žádající přeposlání klíče píší).

Chtěli bychom na webu připravit jednu stránku, kde bude možné o zaslání klíče požádat pomocí formuláře.

Jinak od Salamandera v2.5 jsme udělali změnu v práci s klíči. Ty nyní zůstávají v souboru KEYS25.ZIP. Již se nerozbalují (do podadresářů pluginů), takže zálohování případně přenášení je o to jednodušší. Verze 2.5 je samozřejmě zpětně kompatibilní s rozbalenou variantou (salamand.key, plugins\pictview\pictview.key, atd).

Na klíče se lze dostat z okna Help > About Altap Salamander, kliknutím na položku Registration Key. Klíč se zobrazí v panelu.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

@jis] V AS je i funkce na import klíče, takže jsem uvažoval tímto směrem.
Ελληνικά rulez.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Rozumím.
Import klíčů v Salamanderu je v zásadě jejich nakopírování na správné místo. Vy předpokládáte, že inverzní funkce pro export klíčů pomůže ochránit před ztrátou klíčů.
Já si však stále myslím, že jediné co pomůže, je dobrá strategie zálohování.
Altap Salamander fan since 1998
Raptor

Post by Raptor »

Mozna by spise byla dobra featura zvolit si misto, kde mam svuj klic ulozeny a nemuzet ho mit v adresari s aplikaci.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Pánové, já se omlouvám, ale myslím si, že už zde někdy úplně blbneme a vymýšlíme si zbytečnosti :shock:. To se fakt tak moc bojíte, že o ten klíč přijdete? To je snad Salamander váš jediný program, který máte legálně, že vás to tak trápí :wink:? Mít klíč jinde mi nepřijde moc vtipné (např. na jiném oddílu). Samozřejmostí je mít jinde zálohu (mimo dané PC), ale to je snad základ.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Šlo mi o to, že jsem podrobně vysvětloval postup pro čistou reinstalaci Salamandera v http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=2645 a narazil jsem na to, že jsem nemohl jednoduchým a přitom zaručeným způsobem vyexportovat klíče.

Za prvé nevím, kde je AS nainstalovaný, takže musím předpokládat, že to uživatel zvládne zjistit nebo má výchozí cestu. -- To by se vyřešilo použitím About dialogu. -- A za druhé v případě rozbalené formy klíče mohou být PictView a WinSCP klíče schované v adresářích pluginů a to už se opravdu blbě vysvětluje ve stručnosti.

Proto mě napadlo, že by na to mohla být funkce - když už je i funkce na import.
Jan Rysavy wrote:Jinak od Salamandera v2.5 jsme udělali změnu v práci s klíči. Ty nyní zůstávají v souboru KEYS25.ZIP. Již se nerozbalují (do podadresářů pluginů), takže zálohování případně přenášení je o to jednodušší. Verze 2.5 je samozřejmě zpětně kompatibilní s rozbalenou variantou (salamand.key, plugins\pictview\pictview.key, atd).
Kterým klíčům dává AS přednost, když jsou tam oboje?
Ελληνικά rulez.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

První hledaný je keys25.zip, když ho nenajde, hledá se keys.zip, a když i to selže, hledají se vybalené klíče (salamand.key, atd.).
Post Reply