PB44 Automation: přiřazení horkých kláves příkazům

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

PB44 Automation: přiřazení horkých kláves příkazům

Post by Jan Rysavy »

V návaznosti na http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7&t=3063

Včera mi došlo, že s novou verzí Salamandera 2.53 beta 1 PB 44 lze přiřadit libovolnému příkazu horkou klávesu. Do adresáře Salamandera plugins\automation\scripts přidáte skript (například pojmenovaný Hide Selected Names.js):

Code: Select all

if (Salamander.SourcePanel.SelectedItems.Count > 0)
{
  var wshShell = new ActiveXObject("WScript.Shell");
  wshShell.SendKeys("%edh");
}
Skript používá funkci SendKeys pro zaslání kombinace kláves Alt+E, D, H, které v anglické verzi Salamandera spustí příklaz Edit > Advanced > Hide Selected Names.

Potom je potřeba znovu spustit Salamandera, aby se znovu načetly skripty (tento krok s příští verzí Salamanadera odpadne).

A pak již lze skriptu přiřadit horkou klávesu:
keys.png
keys.png (85.44 KiB) Viewed 5320 times
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: Novy filtr nad soubory

Post by MartinS »

Jan Rysavy wrote: A pak již lze skriptu přiřadit horkou klávesu:
Super! Vše funguje až na přiřazení zkratkové klávesy. Pokud skript spustím přes Script menu tak funguje. Přes zkratku Ctrl-Alt-H ne (provede pouze unselect souborů). Má to něco společného se SendKeys, nebo to mám špatně nastavené?

EDIT: Pokud přiřadím Ctrl-Shift-H, tak mi to spouští DiskMap Plugin (Ctrl-Shift-D taky) :-)
Vista 32b, spuštěno jako Administrator

Code: Select all

If Salamander.SourcePanel.SelectedItems.Count > 0 Then
  Dim WshShell
  
  Set WshShell = CreateObject("WScript.Shell")
  WshShell.SendKeys("%edi")
End If
Clipbrd1.png
Clipbrd1.png (96.37 KiB) Viewed 5298 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Automation: přiřazení horkých kláves existujícím příkazům

Post by Jan Rysavy »

Potvrzuji problém, možná SendKeys() nebude tak použitelná funkce, jak jsem si původně představoval. Udělám průzkum a ozvu se.
Post Reply