Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by Raptor »

V posledni bete doslo ke zmene vyberu jmena+koncovky. Vim ze se o tom tady vedly diskuze zda sloucit chovani s F2 nebo nesloucit a ted je to jak to je.

No musim priznat ze mi to trosku ted vadi (mozna jsem mel jiny naroz predtim, nevim uz). Ale asi bych se zacal pomalu priklad k moznosti (co padla drive), aby to bylo volitelne v konfiguraci. Ano, nevim presne jak to resit, kde vsude se toto ted pouziva (pouzivam jen F2 a Shift+F4), ale vic mi vyhovovala nakonec predchozi verze, kdy jsem v pripade potreby koncovku zmenil rucne.

Nebo mozna zavest jeste jeden shortcut ktery by v aktualnim dialogu oznacil (prepinal) jen jmeno nebo jen koncovku?
Last edited by Jan Patera on 14 Sep 2009, 15:35, edited 1 time in total.
Reason: Zmena subjectu z "Shift+F4" na "Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52"
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by Ether »

Vypadá to, že nikdy nebudou všichni spokojení, že? Doporučuju mít možnost to změnit v konfiguraci.
Ελληνικά rulez.
User avatar
SelfMan
Posts: 1149
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by SelfMan »

Pripadne je tu este moznost pouzitia uz existujuceho nastavenia.
Options > Configuration > General
[x] Select whole name (including extension) when entering new filename

S pomocou tohto nastavenia by to bolo konzistentne v celom systeme.
Teda nie len pri rename (F2), ale aj pri new file (Shift+F4)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Re Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by zarevak »

SelfMan wrote:Pripadne je tu este moznost pouzitia uz existujuceho nastavenia.
Options > Configuration > General
[x] Select whole name (including extension) when entering new filename

S pomocou tohto nastavenia by to bolo konzistentne v celom systeme.
Teda nie len pri rename (F2), ale aj pri new file (Shift+F4)
:D přesně takto to bylo ve verzi 2.51 a ozvalo se mnoho lidí (včetně mne), kteří jsme chtěl mít v dialogu Edit New File Shift+F4 označený celý nýzev soubor a zároveň používat neoznačení přípony v Quick Rename F2 dialogu.

Historie:
2.5 - implementace předvybrání názvu souboru pro Quick Rename F2 a Pack Alt+F5 dialogy s možností vypnutí pomocí Select whole name (including extension) when entering new filename
2.51 - sjednocení chování Edit New File Shift+F4 s Quick Rename F2 a Pack Alt+F5. Všechny dialogy využívají jednu položku konfigurace Select whole name (including extension) when entering new filename.
2.52 beta 1 - odebrání nevybrání přípony z dialogu Edit New File Shift+F4, protože se mnoho uživatelů ozvalo, že zakládají nové soubory různých typů a tak rovnou mění i příponu. Její nepředvybrání toto komplikuje.

Vybrané původní diskuze:
- File extensions in new file names
- New file (Shift + F4) name selection - přes nejen můj nesouhlas dodáno do 2.51, protože rozdílné chování Quick Rename F2 a Pack Alt+F5 od Edit New File Shift+F4 bylo zmatečné. Nyní odebráno a máme znova stejnou diskuzi ;)

Návrh do (nové) diskuze:
- místo zakládání nové konfigurační položky co takhle vylepšit Edit New File Shift+F4 dialog, aby potvoroval šablony nových dokumentů včetně jejich výchozích přípon. Tím by se mohlo sjednotit chování označování přípony a zároveň mohlo umožnit vytvářet základní kostry různých dokumentů.
User avatar
SelfMan
Posts: 1149
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by SelfMan »

Zarevak, zaujimave... vobec som si to neuvedomil.
Vdaka za pripomenutie.
Ondra Ch.
Posts: 6
Joined: 12 Feb 2009, 11:24

Re Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by Ondra Ch. »

Mně osobně vyhovovalo jak to bylo ve 2.51, resp. jsem si na to tak zvykl a začal vytvářet soubory s příponou txt místo bez přípony ;-)

Pokud se každá varianta zamlouvá někomu, hlasoval bych (stejně jako někteří předchozí) pro možnost toto nastavit v konfiguraci, tzn. chování mít takové, že "select whole name" funguje globálně na všechny edity jména, a nějaká nová volba toto dovoluje změnit pro případ Shift+F4.

Ondřej
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zmena chovani Shift+F4 v AS 2.52

Post by Jan Rysavy »

Od AS 2.53 bude konfigurace obsahovat dvě volby:
[x] Select also filename extension in Quick Rename and Pack commands (standardně vypnuto)
[x] Select also filename extension in Edit New File command (standardně zapnuto)

Zároveň bude dialog pro Edit New File obsahovat možnost uložit aktuální jméno jako výchozí.
Post Reply