Plugins manager

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Raptor

Plugins manager

Post by Raptor »

Kam si uklada AS verze pluginu co ma a kdy je nacita? Prikladem budiz toto. Spustim AS a vidim stav1. U pluginu Network mi to hlasi verzi 1.0 beta 1. Ale po nacteni pluginu uz 1.02 beta 1. Ok, po nacteni zjistil verzi. Zavru AS, spustim ho znova a opet 1.0 beta 1. Tak jak to je?
Attachments
stav2.jpg
stav2.jpg (4.33 KiB) Viewed 9496 times
stav1.jpg
stav1.jpg (3.82 KiB) Viewed 9499 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Máte zapnuté ukládání konfigurace Salamandera?
Options > Configuration > General > Save configuration on exit
Raptor

Post by Raptor »

Nemam, protoze nechci aby AS ukladal nastaveni sam (viz drivejsi diskuze). Pokud se toto uklada v nastaveni, tak je to IMHO spatne, tohle prece nesouvisi s preferencema. Ale to je jedno teda, ted uz vim proc to dela.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Bohuzel souvisi to napr. s konfiguraci prohlizecu a archiveru. Upgrade pluginu muze napr. pridavat pripony novych formatu nebo mazat pripony jiz nepodporovane.
Raptor

Post by Raptor »

Ano, chapu to, dival jsem se co je v registru ulozeno. Jen mi to prijde ve vysledku takove trosku zmatene, protoze se michaji veci systemove a veci uzivatelskeho nastaveni. Ale to je jen muj nazor. Chtel bych mit vetsi kontrolu nad tim co AS sam uklada a co ne a to se mi zatim nedari, proto mam autoukladani vyple.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Post by Ether »

Raptor wrote:Pokud se toto uklada v nastaveni, tak je to IMHO spatne, tohle prece nesouvisi s preferencema.
Souvisí, každý uživatel má pluginy nainstalované nezávisle na ostatních, tím pádem se to stává prakticky preferencí.

Pokud instalujete novou verzi pluginu, je dobré následně konfiguraci jednou uložit. Myslím, že s tím moc práce nebude, navíc takový upgrade neprobíhá často.
Ελληνικά rulez.
k0nelupyB

Post by k0nelupyB »

BTW: plugins manager jeste neni pristupny vsem nepresunete toto vlákno ?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Zřejmě bychom skutečně měli rozdrobit možnosti pro ukládání konfigurace tak, aby uživatelé potlačili ukládání částí, které ukládat nechtějí, ale "centrální konfiguraci" nechali ukládat.

Viz například vlákno http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=337 nebo http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=9763
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

k0nelupyB wrote:BTW: plugins manager jeste neni pristupny vsem nepresunete toto vlákno ?
Toto vlákno je o okně Plugins > Plugins Manager :)
Raptor

Post by Raptor »

ether wrote:Souvisí, každý uživatel má pluginy nainstalované nezávisle na ostatních, tím pádem se to stává prakticky preferencí.
To asi nebude az tak pravda, aby toto platilo, muselo by byt mozne mit pro ruzne uzivatele nainstalovane ruzne verze pluginu (duvody ponechme stranou). Souhlasim s tim, ze uzivatel ma mit pak v konfiguraci moznosti pluginu, jeho nastaveni atd. Ale sprava pluginu jako takova asi sem uplne nepatri. Taky je trosku divne pokus plugin uklada do konfigurace svou verzi, popis atd. Toto by mel spise nacitat manager primo z pluginu a ne z konfigurace.

Ale opakuji, byl to na zacatku jen dotaz, protoze mne to chovani zmatlo. Ponechme stranou co je nebo neni spravne chovani, casem se to treba zmeni. Ja svou odpoved dostal a to je asi vse :-) Venujme se dulezitejsim problemum ;-)
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Raptor wrote:Taky je trosku divne pokus plugin uklada do konfigurace svou verzi, popis atd. Toto by mel spise nacitat manager primo z pluginu a ne z konfigurace.
To mi neda nenapsat, ze je to kvuli rychlemu startu. Jestli myslite, ze se vsechny pluginy nactou rychle (nehlede na zbytecnou pametovou narocnost), zkuste po nastartovani systemu v Plugins Manageru tlacitko Test All, ktere naloadi vsechny pluginy (me to tu trva klidne dve az tri vteriny).
Raptor

Post by Raptor »

Petr Solin wrote:To mi neda nenapsat, ze je to kvuli rychlemu startu.
Je mi to jasne proc to tak je
Petr Solin wrote:Jestli myslite, ze se vsechny pluginy nactou rychle (nehlede na zbytecnou pametovou narocnost), zkuste po nastartovani systemu v Plugins Manageru tlacitko Test All, ktere naloadi vsechny pluginy (me to tu trva klidne dve az tri vteriny).
Na to ze je tam 33 pluginu tak to neni tak zle, ne?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Raptor wrote:
Petr Solin wrote:Jestli myslite, ze se vsechny pluginy nactou rychle (nehlede na zbytecnou pametovou narocnost), zkuste po nastartovani systemu v Plugins Manageru tlacitko Test All, ktere naloadi vsechny pluginy (me to tu trva klidne dve az tri vteriny).
Na to ze je tam 33 pluginu tak to neni tak zle, ne?
Navrhujete zpomalit start Salamandera o několik vteřin všem uživatelům (kterým už současný start připadá pomalý), protože se Vám něco nezdá na koncepci ukládání konfigurace?
Raptor

Post by Raptor »

Jan Rysavy wrote:Navrhujete zpomalit start Salamandera o několik vteřin všem uživatelům (kterým už současný start připadá pomalý), protože se Vám něco nezdá na koncepci ukládání konfigurace?
Kdepak. Nekde jsem neco takoveho psal? Jen reaguju na predchozi post. Jak jsem rekl jiz drive, cil meho prvniho postu - cili dotaz na zobrazovane verze - byl dosazen a zbytek je jen obecna diskuze. Dovolil jsem si jen a pouze konstatovat, ze nacteni 30 pluginu do 2 sekund neni tak zle, nenavrhuju, ani necekam ze AS se tak ma chovat. Ale mozna bude lepsi toto vlakno zamknout, aby nedochazelo k omylum ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jiste že jste to napsal, jinak by kolega nereagoval. Napsal jste toto:
Raptor wrote:Taky je trosku divne pokus plugin uklada do konfigurace svou verzi, popis atd. Toto by mel spise nacitat manager primo z pluginu a ne z konfigurace.
Nezlobte se, ale nenecháme vlákno zakončeno podobným nesmyslem aniž bychom se ohradili. Pokud jsme to s Petrem oba špatně pochopili, hledal bych problém na Vaší straně.
Post Reply