Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
hynekol
Posts: 4
Joined: 04 Apr 2013, 17:22

Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by hynekol »

Přenesl jsem AS na nový počítač, naimportoval klíč a konfiguraci. V původním AS jsem měl všechny přístupy na FTP zaheslované Hlavním heslem (Master password). Dělám něco špatně, nebo není cesta, jak na novém AS odemknout tu stovku přístupů?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by Jan Rysavy »

Jaké chybové hlášení Salamander zobrazuje při pokusu o zadání hesla na novém počítači? Zatím mě nenapadá, proč by přenos mohl nefungovat.

Jakou verzi Salamandera používáte? x86 nebo x64?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by Petr Solin »

Teď jsem to pro jistotu zkoušel a export s nasledným importem mi funguje přesně podle očekávání. Vše je při starém, zadám hlavní heslo a můžu používat všechny FTP bookmarky.

Máte ještě přístup na původní počítač?

Případně ověřte, že máte shodné hodnoty v klíči HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 3.0 beta 2\Password Manager: Master Password Verifier a Use Master Password. Dále namátkově vyberte jednu FTP bookmarku v klíči HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 3.0 beta 2\Plugins Configuration\FTP\Bookmarks, která má hodnotu PasswordE a tuto hodnotu zkontrolujte. Jestli se tyto hodnoty mezi počítači neliší (po importu by neměly), mělo by to normálně fungovat.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by Petr Solin »

Ještě jsem si teď vzpoměl, že se mi stalo, že jsem si změnil hlavní heslo, ukončil Salamandera a následně ukončil druhého běžícího Salamandera, ve kterém ovšem zůstalo původní hlavní heslo a neměl načtený FTP plugin. Takže se to dostalo do stavu, kdy FTP mělo uložená hesla zašifrovaná novým hlavním heslem, ale Salamander měl nastavené původní hlavní heslo (poslední uložení platí, FTP se neukládalo, nebylo načtené). Přirozeně pak nefungovaly FTP bookmarky. Řešení bylo triviální, nastavil jsem znovu nové hlavní heslo a tím se hesla v FTP bookmarkách opět zpřístupnila.

Tak jen jestli nejde o podobný problém, případně zkuste, jestli hesla nezpřístupníte změnou hlavního hesla na starší/novější variantu.
hynekol
Posts: 4
Joined: 04 Apr 2013, 17:22

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by hynekol »

Konec poplachu. Problém vyřešen. Omlouvám se.

Ale i tak z toho podle mě vyplývá požadavek na úpravu.

Nevím, kde byla chyba, možná špatně zadané heslo, možná jsem se jen "lekl" hlášek, které vyskočily. Viz dále.

Když se tedy vše tak pěkně přeneslo, včetně Hlavního hesla (MP), tak bych očekával, že se to MP "nastaví" i v Možnosti -> Konfigurace -> Zabezpečení. Protože se to tvářilo, jako by nebylo. Já tuším, že byste mohli namítnout, že ne nepřeneslo heslo, ale jen zaheslované bookmarky a že je potřeba je odemknout, ALE... Když jsem tedy jakože znovu zadal MP stejné jako na předchozí instalaci, tak to napsalo:
Některá hesla nelze dešifrovat.

Hesla byla pravděpodobně zašifrována použitím jiného hlavního hesla.
Zkuste změnit hlavní heslo pro dešifrování těchto hesel.
Těch hesel mám 100+ a nevylučuju, že tam nějaké jedno opravdu je zašifrované jiným ještě starším heslem, ale testovat se mi to nechce.

Závěr - podle mě je matoucí ta Konfigurace -> Zabezpečení, které se tváří, že MP není po přenosu konfigurace použito.

A drobnost - v menu Možnosti, kde jsou položky Uložit konfiguraci a Exportovat konfiguraci by se logicky hodila položka Importovat konfiguraci. Teď už vím, že stačí "spustit" ten reg soubor, ale na to jsem musel přijít. Takto přes menu by to bylo komfortnější a návodnější.

Děkuji za rychlé odpovědi.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by Petr Solin »

Import přímo ze Salamandera by mohl obsahovat návod, jak to udělat, ale samotný import udělat nemůže, protože ten se musí udělat před startem Salamandera. Což mě napadá, že by mohl být problém u Vás. Jestli jste provedl import konfigurace za běhu Salamandera, tak jste při jeho zavření uložil konfiguraci toho dříve spuštěného Salamandera a tím se ztratilo hlavní heslo (ten dříve spuštěný Salamander žádné nastavené neměl). Aneb importem konfigurace do registru nedojde k tomu, že by si tuto konfiguraci běžící Salamander okamžitě načetl a začal ji používat.

Import konfigurace jde z příkazové řádky, parametr -C.
hynekol
Posts: 4
Joined: 04 Apr 2013, 17:22

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by hynekol »

Ano, importoval jsem při otevřeném AS. To je zřejmě ta potíž.

Vím, že lidi moc nápovědu nečtou, ale já jsem se snažil si to napřed nastudovat, ale nic jsem na toto téma/správný postup nenašel. Berte to jako podnět pro vylepšení nápovědy - jak F1, tak v okně při exportu konfigurace.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by Petr Solin »

Došli jsme k tomu, že je to zralé na přidání příkazu pro import konfigurace, který se postará, aby to proběhlo čistě. Omlouváme se za komplikace. ;-)

Bude se to muset udělat nějak tak, že se spustí nový Salamander s tím, že si počká na ukončení všech ostatních a teprve pak provede import do registru a normálně nastartuje.
hynekol
Posts: 4
Joined: 04 Apr 2013, 17:22

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by hynekol »

Výborně, to je potěšující závěr. Díky.

Až budu za dalších 6 let měnit počítač, rád to použiju. :)
User avatar
SelfMan
Posts: 1150
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Přesun Salamandra na nový počítač a Master password

Post by SelfMan »

Pri rychlosti vyvoja Salamandra to bude akurat nova verzia ;-)


* sory, nedalo mi... taka prihravka na smec sa neodmieta... :lol: :lol: :lol:
Post Reply