[OT] Fórum: připojování obrázků k příspěvkům

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

[OT] Fórum: připojování obrázků k příspěvkům

Post by jis »

Moderátor: ustřiženo z http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=502
cincura.net wrote:pac nejde obrazek vlozit k prispevku
OT: Zobrazení obrázků v příspěvcích
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by cincura.net »

jis wrote:
cincura.net wrote:pac nejde obrazek vlozit k prispevku
OT: Zobrazení obrázků v příspěvcích
Jenze to je musim nekam umistit. A na to se muzu ... (vis co). Kdybych to delal vsude, budu mit na domene 3G dat (a jak dlouho bych je tam mel drzet, ze). Nektera fora umoznuji pridat prilohu event. primo obrazek vlozit. Admin pak muze treba rok stare soubory ze serveru smazat.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by jis »

cincura.net wrote:Jenze to je musim nekam umistit. A na to se muzu ... (vis co). Kdybych to delal vsude, budu mit na domene 3G dat (a jak dlouho bych je tam mel drzet, ze). Nektera fora umoznuji pridat prilohu event. primo obrazek vlozit. Admin pak muze treba rok stare soubory ze serveru smazat.
Tykání přijímám :)
Z formulace "obrazek nejde vlozit k prispevku" jsem pochopil, že to jinak umíš, ale když je nelze nacpat přímo sem, tak to nehodláš sponzorovat. Ten tip byl pro případného čtenáře začátečníka, který by si mohl myslet, že to třeba opravdu nejde.

S rozumnou kompresí to snad není až taková tragédie, tedy pokud nemáš potřebu ilustrovat své příspěvky příliš často :)
S obrázky by totiž i ostatní tušili o co zde jde a mohli by se připojit.
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by cincura.net »

jis wrote: Tykání přijímám :)
Jsem zvykly z prog.konfer.
jis wrote: S rozumnou kompresí to snad není až taková tragédie, tedy pokud nemáš potřebu ilustrovat své příspěvky příliš často :)
S obrázky by totiž i ostatní tušili o co zde jde a mohli by se připojit.
Nejde jen o obrazky, ale i o plno jinych dat, ktere je potreba nekdy vystavit.

Tak a koncim, je to totalne OT a JR zase bude nadavat.
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

O možnost vkládat obrázky přímo k nám na server jsem měl přirozeně při spouštění fóra zájem. Asi nikoho neláká představa procházení starých příspěvků, kde nejsou zobrazeny obrázky (uživatelé je již smazali ze svých serverů).

Tomáš Kopal to však nedoporučuje podpořit z důvodu bezpečnostních rizik. Už podpora pro Avatar (malé obrázky u jmen uživatelů) se mu nelíbí.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:
jis wrote: Tykání přijímám :)
Jsem zvykly z prog.konfer.
Jo, to mě taky zaujalo: chápu tvé tykání, pokud přispíváš do konferecne, kde si většina účastníků tyká.

Nemáš problémy, když tento zvyk následně aplikuješ třeba v písemném styku se školou, úřady nebo zákazníky?
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:O možnost vkládat obrázky přímo k nám na server jsem měl přirozeně při spouštění fóra zájem. Asi nikoho neláká představa procházení starých příspěvků, kde nejsou zobrazeny obrázky (uživatelé je již smazali ze svých serverů).
Mám zkušenost např. z fóra http://forum.avantbrowser.com/, které běží již několik let. Je zde aktuálně již 81976 příspěvků a 13375 registrovaných uživatelů. A s mizením obrázků ze starých příspěvků zatím nejsou problémy. Většina uživatelů stejně využívá služby pro hostování obrázků, jako je např. http://imageshack.us/. Tyto služby navíc často poskytují i podporu pro náhledy a zmenšování, což je pro fóra ideální.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Tomáš Kopal to však nedoporučuje podpořit z důvodu bezpečnostních rizik. Už podpora pro Avatar (malé obrázky u jmen uživatelů) se mu nelíbí.
Toto riziko by mohlo být eliminováno, když by bylo povoleno používat pouze lokálně nabízené avatary, ne uživatelské.
Avatary mají svůj význam pro rychlejší orientaci v řetízku, takže bych je hned nelikvidoval :)
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote: Jo, to mě taky zaujalo: chápu tvé tykání, pokud přispíváš do konferecne, kde si většina účastníků tyká.
Nektere konference to vicemene "vyzaduji" mezi prog. je to normalni. A pokud je konference, kde jsou nejlepsi mozky z celeho sveta a tykaji tak nechci bourat pravidla. ;)
Jan Rysavy wrote: Nemáš problémy, když tento zvyk následně aplikuješ třeba v písemném styku se školou, úřady nebo zákazníky?
Nemam. Dokazu odlisit konference, vse ostatni jako maily, formalni pisemnosti atp.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:O možnost vkládat obrázky přímo k nám na server jsem měl přirozeně při spouštění fóra zájem. Asi nikoho neláká představa procházení starých příspěvků, kde nejsou zobrazeny obrázky (uživatelé je již smazali ze svých serverů).
Presne tak. A myslim, ze pokud je to u fora, muze se to i lepe udrzovat. Pokud je napr. bug vyresen, muze se vlakno zamknout a nechat tam jen inicialni obrazky (a dalsi smazat), aby nekdo jiny mohl kdyztak chybu poznat.

BTW pokud tohle cte i TK, mohl by prihodit o jaka bezpecnostni rizika mu slo?
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:
Jan Rysavy wrote: Nemáš problémy, když tento zvyk následně aplikuješ třeba v písemném styku se školou, úřady nebo zákazníky?
Nemam. Dokazu odlisit konference, vse ostatni jako maily, formalni pisemnosti atp.
A proč Jirko myslíš, že toto fórum nespadá do "formální" kategorie? Situace: na fórum přijde potenciální zákazník (protože ho sem posíláme přímo ze Salamandera z menu Help) a položí dotaz. Asi zrovna neočekává, že mu cizí člověk v odpovědi bude tykat :lol: Zlatá angličtina, co?
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

jis wrote:Avatary mají svůj význam pro rychlejší orientaci v řetízku, takže bych je hned nelikvidoval :)
Souhlasím, já jak vidím HALa, tak rychle skroluju dál :lol: (legrace)
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Zajimave chovani Disconnect dialogu

Post by Mem »

Jan Rysavy wrote:Asi zrovna neočekává, že mu cizí člověk v odpovědi bude tykat :lol: Zlatá angličtina, co?
Já myslím, že Jarda Jágr už si tento problém vyřešil, ale u něho se to tak nějak toleruje ;-)
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Mem wrote:
jis wrote:Avatary mají svůj význam pro rychlejší orientaci v řetízku, takže bych je hned nelikvidoval :)
Souhlasím, já jak vidím HALa, tak rychle skroluju dál :lol: (legrace)
No vidíte jak to pomáhá :wink:, díky. Já na svého avatara reaguji stejně, neboť čtu co následuje.
Třeba jsem to ne zcela pochopil, pravdou však je, že zde se avatary moc nenosí. Já si však opravdu myslím, že pomáhají v rychlejší orientaci. Jenom si je uživatelé nesmějí moc často měnit.
Altap Salamander fan since 1998
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

OT:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:A proč Jirko myslíš, že toto fórum nespadá do "formální" kategorie?
<trocha ironie>
Velmi se Vam velevazeny pane omlouvam. Vzhledem k memu choremu mozku, doslo k automatickemu (chybnemu) synaptickemu spojeni mezi "forum pro uživatele" => "konference" => "tykani".

Pane velkotovarniku, velmi se omlouvam.
</trocha ironie>

Citim se hrozne, uz se to nikdy nestane. :?

PS1: Asi se radeji presunu to English sekce.
PS2: Myslim, ze kdybych videl neznameho usera, asi(!) bych preradil na formalni "mluvu", 'jis' je proste znamy nick.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply