W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
ALAIKA
Posts: 3
Joined: 18 Sep 2023, 17:56

W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by ALAIKA »

DOBRY DEN, POTREBUJI POPROSIT O POMOC :-)
BYL JSEM NUCEN UDELAT KOMPLETNI UPGRade w7 na w11
PRO RYCHLOU ZALOHU DAT JSEM SI KOMPLETNI DATA ZE SYSTEMOVEHO DISKU C: NAHRAL NA DATOVY D:
TEN TED POTREBUJI PROMAZAT, ALE NEKTERA DATA MI HLASI PRO MNE NEZNAME CHYBY, VIZ PRTSCR V PRILOHACH.
JAK SE TECHTO DAT ZBAVIT :-) ?
A CO JE TO TRUSTEDINSTALLER ???
S DIKY ZA RADY ZDRAVIM
LUBOMIR KREJCI
Attachments
CHYBA-TRUSTEDINSTALLER.jpg
CHYBA-TRUSTEDINSTALLER.jpg (225.94 KiB) Viewed 6089 times
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by SelfMan »

Trusted installer je komponenta windows zabezpecujucia instalaciu aktualizacii a rozneho softveru.
Pokial na disku D:\ nie je nic "cenne", tak je jednoduchsie zmazat particiu cez spravu diskov a vytvorit je na novo.

Tip do buducna - na zalohu celeho systemu je vhodnejsie pouzit ine nastroje.
AOMEI Backupper
Macrium Reflect
Clonezilla
Minitool Partition Wizard
ALAIKA
Posts: 3
Joined: 18 Sep 2023, 17:56

Re: W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by ALAIKA »

jasne, diky, neni, potrebuju jej skutecne procistit.
NEJDRIV JSEM TROCHU NEROZUMEL postupu "zmazat particiu cez spravu diskov"
ALE AZ JSEM SI NASEL SPRAVU DISKU V NASTAVENI, TAK UZ OK
DISK NESLO NAFORMATOVAT KOD CHYBY TUSIM 08
ALE SMAZAT A VYTVORIT ZNOVA OK
--
JEN TED ZAS NEROZUMIM TOMU, PROC JSOU NAZVY ADRESARU V SALAMANDROVI MODRE
A CO ZNAMENAJI JEDNOTLIVE ATRIBUTY AC, HSC...
---
URCITE DIKY ZA RADU :-)--LK
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by SelfMan »

Modrou su zvycajne oznacene komprimovane subory. Pravdepodobne si pri vytvarani particie a jej formatovani zapol kompresiu na urovni NTFS.

Atributy suborov - vid Wikipedia
Tradičně byly v systému DOS a Microsoft Windows definovány čtyři atributy:

Archiv (archive A)
Nastavení atributu indikuje, že byl soubor od posledního zálohování změněn. Jádro Microsoft Windows nastaví tento atribut na souboru vždy, jakmile je soubor změněn. Zálohovací software atribut po úspěšném zálohování deaktivuje.
Skrytý (hidden H)
Atribut oznamuje, že soubor je skrytý. V DOSu příkaz dir a v Microsoft Windows nástroj Windows Explorer skryté soubory neukazují, nejsou-li k tomu přímo nastaveny.
Systémový (system S)
Atribut oznamuje, že se jedná o kritický systémový soubor, který je nezbytný pro správnou funkci počítače. Systém DOS a Microsoft Windows tento atribut používají k označení důležitých systémových souborů. V DOSu příkaz dir a v Microsoft Windows nástroj Windows Explorer systémové soubory ve výchozím nastavení neukazují, nejsou-li k tomu přímo nastaveny.
Jen pro čtení (read-only R)
Atribut „jen pro čtení“ indikuje, že soubor by neměl být měněn. API systému souborů obvykle po otevření souboru s nastaveným atributem „jen pro čtení“ neuděluje oprávnění k zápisu; zápis je povolen jen v případě pokud o to aplikace výslovně požádá. Atribut „jen pro čtení“ je u složek obvykle ignorován.

P.S.> Odporucam nepouzivat kapitalky pri pisani sprav. v ramci Netikety je to povazovane za kricanie.
ALAIKA
Posts: 3
Joined: 18 Sep 2023, 17:56

Re: W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by ALAIKA »

sqely rady, diky, apropo netiketa..jj. ja vim, jen holt ... ja su quadruplegik... ochrnuti vsech ctyr po urazu patere, navic vyucenej programator/matematik zvyklej si svet aspon na pc tvorit po svym :-)... obcas se za ty svy dotazy stydim, ale co holt clovek dlouho nedela, se z hlavy fakt vytraci...:-) ... no proste kdyz uz do klavesnice busim, tak trochu preziram, jestli je to maly nebo velky, o diakritice a pripadnemu shift ani nemluve...znamy si uz zvyklii, vam se fakt omlouvam, asi to z kontextu vyplynulo, ze nejde o natlak :-)
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: W11 MAZANI SKRYTYCH A SYSTEMOVYCH SOUBORU

Post by SelfMan »

V pohode, prezijeme. ;-)
Post Reply