problemy s prejmenovanim vice teckami v nazvu - beta 11

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Guest

problemy s prejmenovanim vice teckami v nazvu - beta 11

Post by Guest »

Dobry den,
v beta 11 se objevil problem s prejmenovanim souboru s vice teckami v nazvu - pokud u takoveho souboru s teckou v nazvu dam priponu .* pro zachovani puvodni pripony, vysledkem je soubor bez pripony.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: problemy s prejmenovanim vice teckami v nazvu - beta 11

Post by ino »

Anonymous wrote:Dobry den,
v beta 11 se objevil problem s prejmenovanim souboru s vice teckami v nazvu - pokud u takoveho souboru s teckou v nazvu dam priponu .* pro zachovani puvodni pripony, vysledkem je soubor bez pripony.
hmm, ted jsem zkusil vytvorit soubor soubor.txt.pripona,
ktery jsem prejmenoval pomoci novy.*,
a zbylo mi novy.pripona

Takze jesltli jsem spravne pochopil puvodni prispevek, tak me se to nepovedlo reprodukovat.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Pripona souboru je od posledni tecky do konce jmena. Zaroven diky unixovym jmenum jeste ignorujeme tecku na zacatku souboru (zpusob oznaceni skrytych souboru na unixu).

Jestli stale mate pocit, ze to nefunguje jak ma, napiste presne jake mate jmeno souboru, jakou masku a co by podle vas mel byt vysledek a co to ted dela.
Jiri Marek

Post by Jiri Marek »

omlouvam se za tezkopadne vyjadreni, radeji tedy konkretni pripad.
Mam soubor titulku:
Michelangelo Antonioni - Zabriskie Point (1970).srt
a chci jej prejmenovat na:
Michelangelo Antonioni - Zabriskie Point (1970).CZ.srt
zadam tedy:
Michelangelo Antonioni - Zabriskie Point (1970).CZ.*
a vysledkem je:
Michelangelo Antonioni - Zabriskie Point (1970).CZ

snad je to jiz nyni jasnejsi
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Narazil jste na to, ze masky jsou stavene na pridavani "pripon" vpravo, kdezto vy chcete pridat "priponu" vlevo. Pozadavky jsou neslucitelne, podle ohlasu uzivatelu jsme zvolili variantu pridavani vpravo. Jeji popis nasleduje.

Zpracovani masek s vice teckami (napr. "*.*.old"): prvni tecka v masce je oddelovac dvou casti operacni masky: prvni pro jmeno, druha pro priponu (priklad: "a.b.c.d" + "*.*.old": "a.b.c" + "*" = "a.b.c"; "d" + "*.old" = "d.old" -> vysledek je spojeni: "a.b.c.d.old")

Ve vasem pripade by sla pouzit maska "*.CZ.srt".
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Pro složitější přejmenování doporučujeme plugin Renamer. Jeho výhoda je například v živém náhledu: již během zadávání parametrů vidíte, jaký dostanete výsledek.

Viz Plugins > Renamer > Batch Rename.
Post Reply