Always On Top v menu - pouziva to nekdo?

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.

Co s volbou Always On Top?

Nechat a nechat kde je.
3
15%
Nechat, ale dat na mene exponovane misto.
10
50%
Nepotrebuji, zahodit.
7
35%
 
Total votes: 20

cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Tomu argumentu nerozumím,
Nema klasickou plochu na ktere jsou dalsi prvky, jako treba notepad, word, ...

IMHO nejni to fuk? Jak jsem napsal, vox populi je snad zrejmy. ;)
Jiri {x2} Cincura
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

cincura.net wrote:Nema klasickou plochu na ktere jsou dalsi prvky, jako treba notepad, word, ...
Jakou to má spojitost s probíraným tématem, tedy že pod Close tlačítkem ve window-menu jsou/nejsou další položky?

Podle vaší teorie by položky Edit, Defaults a Properties měly být nad příkazem Close (aby Close mohl být poslední). Já poukazuji na to, že ani v operačním systému se tato konvence nedodržuje.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Jan Rysavy wrote:Jakou to má spojitost s probíraným tématem, tedy že pod Close tlačítkem ve window-menu jsou/nejsou další položky?
Okno konzole nema menu, jen systemove, neni to tedy kam jinam dat.
Jan Rysavy wrote: Podle vaší teorie by položky Edit, Defaults a Properties měly být nad příkazem Close (aby Close mohl být poslední). Já poukazuji na to, že ani v operačním systému se tato konvence nedodržuje.
Ja netvrdim, ze je tu nejaka konvence. IMHO vzdycky se najde aplikace, ktera to bude mit "jinak". Jen, ze SS ma moznost to dat do jineho menu (nebo prave aspon presunout).

Vychazel jsem proste z praktickych poznatku. A tyto jsem nechal jeste (ne)podporit hlasovanim.

Nechapu co se porad resi jestli to nejaka app. ma tak ci onak, kdyz lid promluvil.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Always On Top v menu - pouziva to nekdo?

Post by jis »

Považoval jsem tuto debatu za zcela nedůležitou. O to více mne překvapuje ta převaha zavilé nespokojenosti s umístěním položky Always on Top pod Close tlačítkem ve window-menu.
Já osobně s tím nemám vůbec žádný problém.
Tak, jak je to nyní, když si window menu zobrazím přes Alt+ Space, hned na první pohled vidím, co je tam navíc. Přečtu si, jaké jsou zde zkratky. A již nikdy více se tam přece nemusím dívat. Aplikaci zavřu přes Alt+F4 a nebo myší dvojitým kliknutím na ikonu vlevo nahoře nebo jedním kliknutím na ikonu vpravo nahoře. Neříkejte mi zde prosím, že někdo z vás rozbaluje to window menu, aby najel na Close a ještě má problém s jeho nalezením v přeplácaném menu :shock:.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Always On Top v menu - pouziva to nekdo?

Post by Mem »

jis: Tobě asi hlavně nedošlo, že tohle window menu se zobrazuje i v taskbaru, takže okno SS vůbec nemusím mít otevřené a přitom ho můžu zavřít. A u tohoto popup window menu platí, že se otevře právě nad kurzorem myši, když klikneš pravým tlačítkem, takže stačí jen popojet trochu nahoru a stisknout levé, a aplikace se zavře. Ovšem ve chvíli, kdy tam není očekávaná položka Close tak je ti navyklý pohyb na 2 věci :wink:

A malá ukázka - všechny aplikace, které jsem měl v tuto chvíli rozjeté, mají window menu s Close na konci, jediný SS ne (a navíc je vidět i podobnost ikonek, která se řeší v jiném threadu, a která mi taky vadí - v tuto chvíli tam mám všechno žlutooranžové a najít občas v rychlosti SS je peklo :wink:)

Image
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Re: Always On Top v menu - pouziva to nekdo?

Post by jis »

Mem wrote:jis: Tobě asi hlavně nedošlo, že tohle window menu se zobrazuje i v taskbaru, takže okno SS vůbec nemusím mít otevřené a přitom ho můžu zavřít. A u tohoto popup window menu platí, že se otevře právě nad kurzorem myši, když klikneš pravým tlačítkem, takže stačí jen popojet trochu nahoru a stisknout levé, a aplikace se zavře. Ovšem ve chvíli, kdy tam není očekávaná položka Close tak je ti navyklý pohyb na 2 věci :wink:
Já se moc omlouvám, ale když teprve ve 20. příspěvku tohoto threadu je zmíněna tato tak "zjevná" okolnost, která mi nedošla, tak mi to přijde jako: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde... :?
Mimochodem přesně tento způsob zavírání aplikací používám dost často i já sám, ale prostě mi to u SS nevadí. Možná je to tím, že ho nezavírám tak často :). A nebo to nedělám poslepu a popaměti, ale koordinuji pohyb myši zrakem, když už jsem okem musel tu ikonu na taskbaru vyhledat :wink:.

Možná mi to tak nevadí také proto, že jsem dost zvyklý na ovládání z klávesnice a s mikropohyby myší dost šetřím. Dělám na počítači v práci celý den a opravdu si nechci uhnat syndrom karpálního kanálu.
Mem wrote:a navíc je vidět i podobnost ikonek, která se řeší v jiném threadu, a která mi taky vadí - v tuto chvíli tam mám všechno žlutooranžové a najít občas v rychlosti SS je peklo :wink:
Ideální by bylo dát uživatelům možnost výběru barvy ikony. Každý má jinou osobní preferenci a jinou citlivost na podobnost. Změnil jsem si ikonu SS na modrou a nepletu si ji s ikonou Avant Browseru. Původní oranžová se mi však pletla s oranžovou ikonou Outlooku 2003.
Image
Altap Salamander fan since 1998
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Chlapi, prošel jsem namátkou několik aplikací na mém počítači a všechny (které rozšiřují window menu) přidávájí položky na konec seznamu. Salamander se tedy chová naprosto zavedeným způsobem.

Osobně vidím dvě možnosti: nechat současný stav nebo položku zahodit (je dostupná v menu Options). Došlo mi, že položka Always On Top byla původně POUZE ve window menu (SS 1.6 beta 3). Protože ji uživatelé nechtíc zapínali a následně psali, proč je Salamander stále nahoře, přidali jsme ji také do Options menu a zavedli jsme konfirmaci. Nyní bychom ji mohli z window menu odstranit.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Osobně vidím dvě možnosti: nechat současný stav nebo položku zahodit (je dostupná v menu Options).
Ja jsem pro zachovani nabidky AlwaysOnTop v teto nabidce a je mi jedno, jestli to bude prvni shora, ci hned nad Close a nebo pod Close tam kde se nachazi nyni. Nicmene je to nabidka na ovladani vlastnosti okna, kterou budu vzdy ocekavat presne v tomto menu.

BTW At uz bude tato volba kdekoliv, tak se take primlouvam za tlacitko v TopToolBaru.
User avatar
jis
Posts: 451
Joined: 27 Jan 2006, 23:14
Location: Prague, Czech Republic

Post by jis »

Jan Rysavy wrote:Osobně vidím dvě možnosti: nechat současný stav nebo položku zahodit (je dostupná v menu Options).
Ponechal bych současný stav.
Altap Salamander fan since 1998
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Always On Top v menu - pouziva to nekdo?

Post by Mem »

jis wrote:Já se moc omlouvám, ale když teprve ve 20. příspěvku tohoto threadu je zmíněna tato tak "zjevná" okolnost, která mi nedošla, tak mi to přijde jako: Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde... :?
OT:
Tohle moc nechápu, to, co jsi popisoval ty (otevření window menu přes klik na ikonu okna nebo Alt+mezerník) podle mě totiž používá mnohem méně lidí než popup menu v taskbaru (když beru v úvahu power users a ne BFU, kteří stejně používají křížek a windowmenu je vůbec netrápí). Výjimka s window menu asi bude jen ten double-click na ikonu okna, která ale vyvolá tu defaultní akci Close, a je pak jedno, kde je v menu umístěná a nemusí se to řešit.

Já Alt+mezerník používám jen pokud potřebuji z klávesnice maximalizovat okno (Alt+mezerník, X). Když už někdo používá zavření aplikace myší z menu, tak obvykle přes aplikační menu typu File / Exit (v SS Files/Exit, bohužel trochu nešťastně ve druhém sloupci menu). To je aspoň čistě můj dojem (a i ty jsi nakonec napsal, že aplikace zavíráš v taskbaru).
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

jis wrote:Ponechal bych současný stav.
+ ino:
Hezké, no a já bych to zase přesunul, aby Close bylo skutečně na konci 8-)
Ale podstatné je snad hlasování a ne naše dojmy, ne? :evil:
A to mluví jednoznačně, jak psal už cincura.net (v tuto chvíli jen 3 uživatelé by to nechali jak to je, dalších 7 to chce přesunout, a ještě dalších 7 úplně zrušit).
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Trochu jsem patral a zkousel systemova menu na nekolika aplikacich.

Dosel jsem k temto zaverum:
- vetsina aplikaci do systemoveho menu nevklada nic, ba naopak nektere (nehodici se) polozky jsou odstranovany.
- ty aplikace, ktere neco vkladaji lze rozdelit na dve skupiny, a to na:
* programky, ktere "nemaji" graficke prostredi napr jiz kdysi zminovane cmd[/b:0zmc1ba240] a take napriklad PuTTY. Tyto programky nove polozky pripojuji az pod nabidku Close. Jak psal cincura.net "No ten to tam ale ma kvuli sve povaze. Neni to pure-GUI."
* programky, ktere maji graficke prostredi, tj maji sve toolbary a menu zapracovane do designu okna. Avsak kazdy vklada nove polozky jinam.
miranda tyto polozky vklada "dovnitr" tj, nad Close ale pod praci s okny; dale je tu winamp, ktery vytvari cele nove podmenu, ktere umistuje zcela nahoru.

Zkousel jsem alespon 15 ruznych programu, a jen tyto ctyri neco vkladaly do sysmenu.

Jak je videt co aplikace to jiny zpusob... Mne osobne se nejvice zamlouva styl ala Miranda, tj. vkladat "mezi" s nabidkou Close na poslednim miste.

Zde jsou screenshoty:
cmdImage PuTTYImage winampImage mirandaImage
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Tak jo, je to prkotina. Posunu Always On Top nad Close, přidám ho do toolbar. Uvidíme jaká bude odezva. Díky za trpělivost.
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Podekovani

Post by zarevak »

Děkuji mockrát! 8)
Toto mne vždy štvalo u Microsoftího HTML Helpu (to, co otevíra CHM nápovědu) Zvláště proto, že ty položky byly uplně k ničemu:
Image
Při pokusu o zavření se mi pak mnohdy stalo, že se mi otevřel About dialog....

Koukal jsem ještě na pár programů a všechny dávají další položky až nad Close
Viz třeba IMG: menu hlavního okna GetRight a IMG: menu okna GetRightu pro stahování souboru
První obsahuje i zmiňovanou možnost "Always on top"; avšak osobně moc nechápu prosazování About dialogu v systémovém menu (na všech třech screenech?!?!) :roll:
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Díky za názory! Pokud na konci seznamu je separátor a příkaz Close, vloží se naše Always on Top nad ně. Jinak (v důsledku utilit nebo dalších verzí Windows) se položky připojí na konec seznamu.
Post Reply