Vytvareni souboru

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
funth0m
Posts: 2
Joined: 06 Feb 2006, 13:38

Vytvareni souboru

Post by funth0m »

Cau!

Mam takovy zajimavy problem s SS 2.5b11. Predpokladam, ze se to netyka nove verze, ale spis toho, ze jsem komplet preinstaloval WinXP SP2.

Pomoci Shift+F4 vytvorim novy soubor a pak (pri pokusu o otevreni souboru Salamandrem) vyleze hlaska: system nemuze nalezt uvedeny soubor. Jakobych nemel prava ho otevrit. Pokud dam z kontextoveho menu Upravit, otevre ho notepad bez problemu. Nesetkali jste se s necim takovym? Jsem samozrejme ve skupine administrators a Permissions jsou OK, mam tam veskera prava.. Nepouzivam TC, cili nemohu vyzkouset jak se chova on. Pokud vsak bude treba, nainstaluju tu hruzu;-)

Diky,
Tomas
Last edited by funth0m on 07 Feb 2006, 09:48, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Ahoj Tome!

Shift+F4 (Files > Edit New File) funguje tak, že vytvoří soubor zvoleného jména s nulovou velikostí. Následně jej otevře v asociovaném editoru, viz Options > Configurations > Viewers & Editors > Editors.

Zkus prosím postavit v panelu kurzor na tento nulový soubor a
1) stisknout F4 (Edit) -- zobrazí se stejná chyba?
2) stisknout F3 (View) -- zobrazí se chyba? Pokud ano, jaké přesně?

Předpokládám, že vytváříš .TXT soubor a ten máš asociovaný s NOTEPAD jako editorem a Internal Viewer jako prohlížečem?

Díky za test.
funth0m
Posts: 2
Joined: 06 Feb 2006, 13:38

Post by funth0m »

cau Honzo,

omlouvam se, problem vyresen. Mel jsem editor asociovany na program, ktery jsem odinstaloval. Takze hlaska "(2) nepodarilo se otevrit uvedeny soubor" se vztahovala na asociovany program a ne na nove vytvoreny soubor, jak jsem se mylne domnival. Problem by ani nevznikl, kdyby v error msgboxu bylo uvedene i jmeno souboru... 8)

Diky!
Tomas
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

funth0m wrote:Takze hlaska "(2) nepodarilo se otevrit uvedeny soubor" se vztahovala na asociovany program a ne na nove vytvoreny soubor, jak jsem se mylne domnival. Problem by ani nevznikl, kdyby v error msgboxu bylo uvedene i jmeno souboru... 8)
Přidáno na to-do, díky za tip.
Post Reply