Nové logo (prosba za starou ikonu)

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
L

Nové logo (prosba za starou ikonu)

Post by L »

Zdravím, všechny Salamandráky.

Přiznám se ke svému konzervativizmu, na rovinu, na to nové logo si budu těžko zvykat. Patřím k těm, jejichž Salamandr je task, jehož době běhu je shodná s dobou zapnutí PC. A když se mi několikrát během posledních hodin, co používám 2.5 beta 11 stalo, že ho nemůžu mezi běžícími procesy najít, došlo k nezbytnému, musel jsem se vrátit ke staré ikoně. Jo, holt zvyk je zvyk.

A proto, proboha, prosím, autory nechte v exe i původní ikonu jako teď...
Díky .... :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Připojuji se. Bylo by hezké, kdybyste v dohledné době vydali Salamander beta11 se starým logem. Už jsem se chystal zeditovat resources ručně, ale ještě chvíli počkám. Ikonky na ploše a jinde v odkazech pochopitelně problémem nebyly, staré logo jste u exe ponechali jako náhradní, ale do taskbaru staré logo neinvazivními prostředky nedostanu (resp. nevím jak jinak, než upravit resources).
Last edited by Datalog on 29 Jan 2006, 05:45, edited 1 time in total.
koutnak
Posts: 10
Joined: 29 Jan 2006, 01:59
Location: Ostrava, Czech Repuplic

Post by koutnak »

I já jsem pro návrat ke starému logu. Nové logo se mi sice líbí, ale vynikne jen ve velkém provedení. Jako ikona v taskbaru se mi pořád plete s Outlookem.
Koutňák
neregistrovaný

nová je good

Post by neregistrovaný »

mně se nová ikona líbí, jen si vzpomeňte, kolik lidí nadávalo třeba na idnes, když měnili design webu... po týdnu bylo ticho a dneska si nikdo nevzpomene jak vypadal idnes dříve. čili go salamadner go...
kutny

okraje ikony

Post by kutny »

no taky si těžko zvykám...už asi 20x se mi stalo, že sem si pustil další instanci Salamandra, protože mi pořád visí v hlavě ta stará ikona. Osobně nevím, jestli je přechod na novou grafiku krokem kupředu. Jak loading okno tak i dialog "About Servant Salamander" mi připadají moc omalovánkový...ke skinovatelnýmu hudebnímu přehrávači je to docela fajn, ale k tomuhle programu??

Jinak jsem se hlavně chtěl zeptat, proč ikona nemá ten bílej->šedej border jako logo. Ne že by se mi nový logo nějak extra líbilo, neni zlý, ale bez toho borderu to vypadá vyloženě hnusně - sorry za úpřímnost ;)
User avatar
maxovt
Posts: 54
Joined: 28 Jan 2006, 16:00
Location: Riga, Latvia
Contact:

Post by maxovt »

K finalnomu relizu priviknite. ;)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Všechny popisované trable jsme si ve firmě s novou ikonkou také prodělali. Používejte prosím novou verzi Salamandera alespoň dva týdny a problémy odezní.

Nové logo a ikonku jsme skutečně potřebovali a mohu Vás ujistit, že nyní se mnoho let zase nezmění. Jen těžko nás někdo označí za radikální měniče GUI, běžný uživatel ani nerozliší verzi 2.0 od 2.5.
Tomáš Rajnoha

Odpověď

Post by Tomáš Rajnoha »

Já jsem si zvykl už po pár minutách :D
Musím novou ikonu, splash screen i "O aplikaci" moc pochválit, moc pěkně je to udělaný.
A až bude Salamander v češtině, tak to bude úplně nejvíc super :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:Všechny popisované trable jsme si ve firmě s novou ikonkou také prodělali. Používejte prosím novou verzi Salamandera alespoň dva týdny a problémy odezní.

Nové logo a ikonku jsme skutečně potřebovali a mohu Vás ujistit, že nyní se mnoho let zase nezmění. Jen těžko nás někdo označí za radikální měniče GUI, běžný uživatel ani nerozliší verzi 2.0 od 2.5.
Radikální měniči GUI rozhodně nejste /btw. to je další plus pro Vás :wink: /, ale já jsem opravdu hodně konzervativní. Nota bene, nová ikonka byla na mne moc barevná, nesedla mi. ResourceHacker to vyřešil.
Marek Lutonský

Post by Marek Lutonský »

Ikonu nechejte, za chvíli si zvykneme. Ale taky jsem už mnohokrát projel panel se spuštěnými programy a Servanta mezi ikonkami nenašel :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Popravdě, nakonec jsem to vyřešil šalamounsky. Vždy jsem potřeboval mít v panelu vizuálně oddělený salamander spuštěný s admin právy. Takže "user" (default) má starou ikonku a "admin" novou. Dvě mouchy jednou ranou :D
L

Post by L »

Hm, tak jak vidím, jsem fakt nebyl sám, když jsem to tady rozpoutával ...

No zkusim, ještě pár dní vydržet, ale ResourceHacker je připravenej :D
Aromeo
Posts: 2
Joined: 30 Jan 2006, 09:13

Post by Aromeo »

jde jen o zvyk nic jineho

taky si na ni tezko zvykam ale po dvou tydnech je po problemech

v kazdem pripade i kdyby tam byla sebe horsi ikona SS neprestanu pouzivat
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Post by KarelII »

Osobně mám největší problém s tím, že pracovně přijdu do styku se spoustou počítačů, na kterých mají lidi/uživatelé nainstalované nejrůznější staré verze - 1.52, zkušební neomezená 2.0... - snad by pomohlo koupit si tapety s novým logem Salamandera do ložnice, aby bylo přegumování intenzivnější (?).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

KarelII wrote:Osobně mám největší problém s tím, že pracovně přijdu do styku se spoustou počítačů, na kterých mají lidi/uživatelé nainstalované nejrůznější staré verze - 1.52, zkušební neomezená 2.0... - snad by pomohlo koupit si tapety s novým logem Salamandera do ložnice, aby bylo přegumování intenzivnější (?).
Nebo tričko s novým logem a před aktivací Salamandera se mrknout na prsa, co že to vlastně na obrazovce hledáte :lol: Musíme trička připravit, ale potřebujeme poradit dodavatele. Založím na to nové vlákno.
Post Reply