Šířka sloupců ve výsledku vyhledávání

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Šířka sloupců ve výsledku vyhledávání

Post by ino »

Ahoja,
všiml jsem si drobnosti v dialogu hledání:
při nastavování šířky slouce pomocí dvojkliku se nastaví šířka sice správně podle nejdelší položky, ale pouze pro řádky, které jsou právě vidět. Pokud scroluji o stránku níž, kde je údaj v daném sloupci delší, tak již není zobrazen celý, ale je oříznutý s třemi tečkami na konci.

Svým způsobem je to zajímavé chování, má to své pro (i při mnoha nalezených položek se sloupec nerozjede podle nejšiřší položky a můžu tak vidět zároveň více sloupců) i proti (pokud procházím výsledky hledání je nutné opětovně nastavovat šířku sloupců).

Každopádně je to poněkud nezvyklé, tak ani nevím jesli je to chyba nebo vlastnost ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Jde o vlastnost ListView (prvek zobrazující seznam souborů). Zde běží v tzv. virtuálním režimu, který je optimalizovaný na velký počet zobrazených prvků. Zkuste hledání ve Windows, dostanete stejný výsledek.

(Tím netvrdím, že by standardní chování nešlo vylepšit.)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Zkuste hledání ve Windows...
uff, tak to mi přeběhl mráz po zádech...! Vyhledávání v Salamanderovi je opravdu vychytávka bez které se neobejdu!
Jan Rysavy wrote:(Tím netvrdím, že by standardní chování nešlo vylepšit.)
Možná by stačilo šířku sloupce, který je nastaven na optimální šířku (tedy pomocí onoho dvojkliku), refreshnout při objevení se širší položky. (hmm, i když o by zase vedlo k průběžnému poposkakování sloupců).

Co se týče standardního nastavení šířky sloupce, tak bych ho ocenil u všech sloupců, kromě sloupce Path.

Ale vzhledem k faktu, že jsem si tohoto chování všiml až po tolika letech používání Salamandra, tak v tom zas až takový problém nevidím.
Post Reply