Chování při výběru jednotky

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Chování při výběru jednotky

Post by Hadez »

Velice děkuji vývojářskému týmu za tento skvělý program! (Existovat v Linuxu, už jsem na něj přešel.)
Mohli byste prosím změnit chování Salamandera při výběru jednotky nebo aspoň umožnit si ho nastavit? Očekával bych skok do kořenového adresáře, ale Salamander skočí do posledního navštíveného adresáře na této jednotce. Vím, že se do rootu dostanu přes zkratku Shift+Backspace, ale do posledního navštíveného adresáře se taky dostanu přes Ctrl+., protože ho většinou mám otevřený v druhém panelu.
Díky za odpověď.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Chování při výběru jednotky

Post by cincura.net »

Hadez wrote:Očekával bych skok do kořenového adresáře, ale Salamander skočí do posledního navštíveného adresáře na této jednotce.
No vida a ja bych zase ocekaval, ze skoci tam kde byl naposledy. Co uzivatel to chovani.

Myslim, ze tot davat do nastaveni neni zas tak nutne (aby to zustalo v mezich slusne velikosti). Prece funguje Shift-Backspace (jak bylo receno). Naproti tomu obraceny postup by byl pracnejsi.

:idea: Mozna kdyby se ozvalo hodne lidi, budou o tom kluci uvazovat. :lol:
Jiri {x2} Cincura
David Grudnik
Posts: 53
Joined: 14 Dec 2005, 06:15

Re: Chování při výběru jednotky

Post by David Grudnik »

Hadez wrote:Vím, že se do rootu dostanu přes zkratku Shift+Backspace, ale do posledního navštíveného adresáře se taky dostanu přes Ctrl+., protože ho většinou mám otevřený v druhém panelu.
Já bych se po Ctrl+. leda tak dostal na druhý disk (který tam mám implicitně), takže jsem proti změně :-)
User avatar
Valda
Posts: 16
Joined: 10 Dec 2005, 18:07
Location: Broumov
Contact:

Přepínání do koř. adr.

Post by Valda »

Jsem také proti přepínání do kořenového adresáře.

V PC mám 5 HDD a často mezi nimi něco kopíruji.

Příkladem budiž moje třídění fotek:
1. Vždy si je nakopíruju do jednoho adresáře (e:/temp/foto)
2. poté si je překopírovávám na různé disky (třídím je soukromé, pracovní atd.)

Často tedy přepínám v jednom panelu na E:, F:, M: ..... a asi bych se z toho posr.. kdybych musel furt hledat správný adresáře (rychlejch cest bych musel mít nakonfigurovaných asi 100 a to bych brzy skončil v Brodě :-)
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: Chování při výběru jednotky

Post by ino »

cincura.net wrote: Prece funguje Shift-Backspace (jak bylo receno). Naproti tomu obraceny postup by byl pracnejsi.
Naprosty souhlas. Je naprosto skvele, ze si Salamander pamatuje kde jsem byl, obzvlaste, kdyz utonu v nejakem hlubokem podadresari :shock:
Post Reply