Rolování kolečkem myši nad posuvníky nefunguje.

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Rolování kolečkem myši nad posuvníky nefunguje.

Post by ino »

Ahoja,
ted jsem si všiml, že nefunguje rolování pomocí kolečka na myši nad posuvníky. Vyzkoušel jsem to i u starších verzí 10a, 11 se stejným výsledkem.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je to tak. Mrknu se, zda by bylo možné to jednoduše opravit. Díky za informaci.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Od příští verze Salamandera bude panel reagovat na točení kolečkem také nad ScrollBar a HeaderLine. Děkujeme za tip!
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Od příští verze Salamandera bude panel reagovat na točení kolečkem také nad ScrollBar a HeaderLine. Děkujeme za tip!
Šlo by přidat ještě podporu pro klávesu Shift+kolečko myši pro horizontální posun?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

ino wrote:Šlo by přidat ještě podporu pro klávesu Shift+kolečko myši pro horizontální posun?
Je to standardní?
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:
ino wrote:Šlo by přidat ještě podporu pro klávesu Shift+kolečko myši pro horizontální posun?
Je to standardní?
No, tak to je otazka do pranice.

Co se tyce standardnosti, zalezi na tom, s cim se chcete srovnavat (aneb co je vlastne standard). Abych mohl odpovedet, tak jsem udelal nekolik testu: ve Photoshopu je to s klavesou Ctrl, ale to mi prijde dost nestandardni, protoze Ctrl+kolecko ve vetsine programu zoomuje obsah okna (opera, picview), ci meni velikost textu (mozilla, msie, pspad).
V nekterych GUI klavesy ctrl nebo shift zcela zablokuji scrolovani a ve zbytku je tato kombinace klaves+kolecka zcela ignorovana (napr. salamander ;- ).
Dokonce v Process Exploreru a ve Winampu (winamp library) se pri shift+rolovani nahoru otevre zvyrazneny radek, neco jako enter (ale asi to bude bug)

Mne kombinace Shift+kolecko prijde naprosto logicke. Shift meni funkci - z malych na velke, z vertikalniho na horizontalni.

Muze te byt (mozna prvni) prukopnici teto vychytavky. Vzdy zalezi na uhlu pohledu.

Posouzeni necham na vas.

Edit:
Jeste pro uplnost doplnim, ze v nekterych programech se Shif+Kolecko pouziva pro pohyb v historii (opera, firefox)
Post Reply