Unicode verze (ukázka)

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Unicode verze (ukázka)

Post by Jan Rysavy »

preview.png
preview.png (88.79 KiB) Viewed 24422 times
preview_renamer.png
preview_renamer.png (78.24 KiB) Viewed 24422 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by Jan Rysavy »

Je tu někdo s dobrou znalostí C++, kdo by měl čas a chuť spolupracovat na open source verzi Salamandera?
Robin_WH
Posts: 7
Joined: 02 Feb 2006, 14:37
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by Robin_WH »

Super, na podporu UTF-8 jsem čekal už od verze 2.0... Bohužel C++ nevládnu.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by SelfMan »

C++ neovladam, ale testovanie a reporting viem zabezpecit.
vilo
Posts: 15
Joined: 05 Feb 2019, 07:30
Location: Slovakia

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by vilo »

Zdravim, to by bolo super ak vydate Salamander ako open-source, ja s nim pracujem takmer kazdy den, a mat moznost ho vylepsovat by ma velmi potesila. Uz som pre Salamander nieco kodil (SDK4, upravy TAR pluginu), C++ zvladam, rad sa pridam k projektu :)

Ako full-time zamestnanec mi uz vela volneho casu nezostava, ale budem sa snazit nejaky cas povenovat aj tomuto. Kludne ma kontaktujte, a dohodneme sa nejak. Diky.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by SelfMan »

Dik za ochotu pridat sa k timu.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by Jan Rysavy »

Paráda, to zní dobře!
truhlik
Posts: 4
Joined: 19 Jan 2006, 22:57

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by truhlik »

Po letech jsem se přihlásil do diskuse jen abych vyjádřil nadšení z toho, co zde vidím :)
Moc moc doufám, že se to podaří dotáhnout a Salamander dostane nový impulz k životu. Díky všem, +1

Salamander je můj top souborový manažer a i přes (téměř) pozastavený vývoj na něj stále nedám dopustit.
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by -=Majkl=- »

Ani já C++ neovládám (je na mém TODO listu), ale třeba bych využil dlouholeté zkušenosti z lokalizace k testování.

(Ono to sice může vypadat, že když je vše v Unicode, není už potřeba nic moc řešit, ale pak přijdou arabština s hebrejštinou a jednou vám jde text zprava doleva, pak zleva doprava, ani nevíte proč... :D )
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by Jan Rysavy »

TYJO, tak daleko jsem zatím vůbec neuvažoval, right-to-left...

Díky všem za pozitivní reakce, zkusíme to zrealizovat. Windows Explorer je pořád stejný odpad, jako když jsme se Salamanderem začínali. Kopíroval jsem teď fotky z iPhone do Windows 11 přes USB kabel a náhodně mi mizí kopírovací progress okno Exploreru bez jediné hlášky, ze souborů se přenese část, při každém pokusu jiný počet. Neskutečný.
DanCZer
Posts: 1
Joined: 17 Nov 2022, 20:32

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by DanCZer »

Unicode je v podstatě jediná věc, která mi u Salamanderu chybí - manželka je cizinka a kopírování "čínských znaků mne vždy donutí použít Windows explorer... :(
Bohužel ani já C++ nevládnu, ale snad bych uměl nějak pomoci s testováním, překladem apod.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by Ether »

Snad bych taky něco zvládl. S C++ zkušenosti mám, ale ne s Win32. Každopádně můžu zkusit přispět i něčím jiným než vyloženě programováním (kontrola kódu, testování, CI...).
Ελληνικά rulez.
PepaR
Posts: 195
Joined: 09 Dec 2005, 18:48
Location: Brno, Czech Republic

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by PepaR »

Díky moc za světélko na konci tunelu, a přeju, ať se to podaří dotáhnout.

Lepší vánoční dárek, než AS jako open source s podporou Unicode by si člověk nemohl snad ani přát.
PepaR
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by AD7 »

Ďakujeme.

Môžete očakávať ochutnávku?
k.karel
Posts: 5
Joined: 11 Jan 2010, 01:56

Re: Unicode verze (ukázka)

Post by k.karel »

Já sice C a C++ snad trochu po 30 letech zvládám , ale totéž nemohu říci o Win32 . Je velký rozdíl psát kód pro MCU /DSP a aplikace pro Win32.
Zveřejnění kódu samozřejmě uvítám, ale dopředu se neraduji.
O tom zda něco může žít a vyvíjet se jako Open Source nebo skončí jako mrtvý OS projet rozhoduje řada věcí.
Jak je napsán stávající kod, ale i pro jakou verzi VS. Pamatuji si jak se tu diskutovalo o přechodu na VS2008 a pokud jste u ní zůstali nehledáte ani tak programátory , jako digitální archeology. Malo kdo si bude chtít "zasítat" PC nějakou prehistorickou verzí VS.
Zkrátka hoďte to někam na GitHub a uvidíme.
Post Reply