Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by zdenek bulin »

Dobrý den,
mám k počítači monitor s rozlišením 3840x2160 pixelů a ikony v panelech u Samalandera jsou strašně malé a je to dost nepříjemné. Vím, že pracujete na podpoře monitorů s vysokým rozlišením a novým ikonách, které toto budou řešit, tak jsem se chtěl zeptat, jestli bude tato podpora v blízké budoucnosti. Nechce se mi hledat náhradu za Salamandera, protože jsem na něj zvyklý už od verze 1.52, tak věřím, že přijde podpora brzy. Díky předem za reakci.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by Ansambla »

Pokusne si zväčšite písmo. Mne to pomohlo.
Viac obrázok:

Image
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Re: Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by zdenek bulin »

Zdravím,

ano, toto nastavení zvětší písmo a to pomůže. Co asi nejde, je zvětšit velikost ikon v panelech.
Attachments
ikony.png
ikony.png (30.04 KiB) Viewed 11076 times
hajcus
Posts: 7
Joined: 08 Dec 2009, 22:36

Re: Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by hajcus »

ahoj mam naprosto stejny problem. 4k rozliseni 55" obrazovka 150% meritko windows 10 a vsechno v salamanderu je pidi mini :)
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by tukanos »

Doporučiji prohledat fórum v anglické části se to již řešilo před časem.

Například zde:
Tiny Toolbar Icons on Surface3 screen a HiDPI support
zdenek bulin
Posts: 51
Joined: 11 Dec 2005, 19:10
Location: Czech Republic

Re: Malé ikony na monitoru s vysokým rozlišením

Post by zdenek bulin »

Zdravím. Problém mám ve Windows 10 vyřešen. Stačí kliknout na zástupce pravým tlačítkem myši, vybrat Vlastnosti, v následujícím okně záložku Kompatibilita a tam kliknout na tlačítko Změnit nastavení pro vysoké DPI. V okně, které se otevře zaškrtnout dole Obejít chování vysokého přizpůsobení rozlišení DPI a v rozbalovacím okně vybrat Systém (Rozšířené). Vše potvrdit a Salamander má normální velikost ikon i na 4K monitoru.
Post Reply