Pomale FTP

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Pomale FTP

Post by mumajs »

Zdravim vsechny,

jak funguje FTP plugin v salamanderu a co je potreba pro to aby se vylepsil? Mam 30Mbit upload a pres total commander normalne stahuju ze sveho NASu cca 3MB/s. Ale AS neda vice jak 1MB/s, coz je 3x pomaljsi a nepouzitelne :((
Uz me nejak prestava bavit pro kazdy FTP ukon poustet WinSCP (tajne si preji aby sel i v AS x64) a nebo Total commander. Prosim kde je problem? Pripominam ze to neni jenom NASem... je to pri jakekoliv jine cinosti stahovani i z jineho FTP. AS je proste desne pomaly a marny. Mozna pri stahovani vice soubnoru a paralelne to mozna vyuzije cely bandwidth, ale z FTP vetsinou stahuju jeden soubor, ktery je velky :(. CO se stalo a kde ten AS vazne?
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Pomale FTP

Post by tukanos »

Příliš málo informací.

Například by se hodilo:
NASko má jaký FTP server? Dělá to pouze u velkých souborů(na 1GB) nebo i u menších (10MB - 100MB)? Jak je vytížený procesor na počítači kde je ftp client (u salamandra, totalu nebo flashfxp jiného klienta.) či na serveru (NASko)? Meřil jste to něčím konkrétním, třeba wget (ve windows), kde to relativně spolehlivě měří rychlost. Že total commander ukazuje nějakou rychlost neznamená, že se to tou rychlostí skutečně přenáší, hodně záleží na algoritmu výpočtu rychlosti.

Hlásí něco log serveru? Zkoušel jste se připojit i jinak? (passive vs. active; jiný port než 21;)

Jakou máte síť? 100Mbit, 1Gbit, 10Gbit?

Atd.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomale FTP

Post by Petr Solin »

Stahování (download) z FTP serveru by mělo fungovat dobře, tam o žádném úskalí nevím. Klient jen čeká na data přijatá na soket a ukládá je na disk, což při rychlosti 3MB/s nemůže být problém. Ten NAS asi nemáte na lokální síti, že? To by byly 3MB/s dost nízká rychlost, očekávám, že lokální sít máte aspoň 100mbps. Čte se do bufferu o velikosti 64KB, což se u tak malé rychlosti jistě nevyužije komplet. Předpokládám, že uvedená nízká rychlost je při stahování velkého souboru, pokud by šlo o hodně malých souborů, dá se to urychlit zvýšením počtu spojení v okně FTP operace.

Upload na FTP je problém, tam máme co zlepšovat, mám to na seznamu, ale zatím to nemá potřebnou prioritu.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomale FTP

Post by Petr Solin »

Provedli jsme testy rychlosti proti WinSCP a zjistili, že ani na našich počítačích to není OK. Děkujeme za upozornění!

Připravil jsem dvě testovací verze FTP pluginu pro Salamandera 3.06, které u nás problém řeší. Změnil jsem velikosti bufferů na socketu datového spojení. Mezi verzemi u mě není co se týče rychlosti téměř žádný rozdíl. Prosíme o otestování ve Vašich podmínkách a informace o dosažených rychlostech (klidně jen download z internetu, upload dle Vašich možností).

Použití testovací verze je snadné: najdete v instalaci verze 3.06 soubor ftp.spl (podadresář plugins\ftp) a zálohujete ho (např. přejmenování na ftp_orig.spl_), pak nakopírujete testovací verzi (ftp_ver1.spl_ nebo ftp_ver2.spl_ z adresáře x64 nebo x86 podle Vámi používané verze Salamandera 3.06) do ftp.spl (případný přepis odsouhlasíte). Pak už stačí spustit 3.06 a zkusit FTP.

Pro příklad uvádím mé výsledky:

Pro test downloadu lze použít např. 128MB soubor s náhodným obsahem na našem ftp serveru:
ftp://ftp.altap.cz/pub/altap/salamand/128MB.bin

ftp server na internetu:
rychlost spočítaná podílem celkové velikosti a času v sekundách (je v okně operace ve WinSCP i Salamanderovi):
x86+x64: originál: download: 1,81MB/s
x86+x64: originál: upload: 0,95MB/s
x86+x64: ver1+ver2: download: 2,48MB/s
x86+x64: ver1+ver2: upload: 0,95MB/s
WinSCP (aplikace): download: 2,48MB/s
WinSCP (aplikace): upload: 0,95MB/s

ftp server na lokální síti:
rychlost převzatá z okna operace, kolísání jsem ignoroval:
x64+x86 originál: download+upload: 54MB/s
x64+x86 ver1: download: 74MB/s
x64+x86 ver1: upload: 54MB/s
x64+x86 ver2: download+upload: 74MB/s
WinSCP (aplikace): download+upload: 74MB/s

Výsledkem testování u mě je tedy vítězství ver2 (ver1 má pomalý upload na lokální síti).
Attachments
ftp_test_ver.7z
původní a dvě testovací verze FTP pluginu pro Salamandera 3.06
(732.34 KiB) Downloaded 357 times
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Pomale FTP

Post by tukanos »

Petr Solin wrote:Provedli jsme testy rychlosti proti WinSCP a zjistili, že ani na našich počítačích to není OK. Děkujeme za upozornění!

Připravil jsem dvě testovací verze FTP pluginu pro Salamandera 3.06, které u nás problém řeší. Změnil jsem velikosti bufferů na socketu datového spojení. Mezi verzemi u mě není co se týče rychlosti téměř žádný rozdíl. Prosíme o otestování ve Vašich podmínkách a informace o dosažených rychlostech (klidně jen download z internetu, upload dle Vašich možností).

Použití testovací verze je snadné: najdete v instalaci verze 3.06 soubor ftp.spl (podadresář plugins\ftp) a zálohujete ho (např. přejmenování na ftp_orig.spl_), pak nakopírujete testovací verzi (ftp_ver1.spl_ nebo ftp_ver2.spl_ z adresáře x64 nebo x86 podle Vámi používané verze Salamandera 3.06) do ftp.spl (případný přepis odsouhlasíte). Pak už stačí spustit 3.06 a zkusit FTP.

Pro příklad uvádím mé výsledky:

Pro test downloadu lze použít např. 128MB soubor s náhodným obsahem na našem ftp serveru:
ftp://ftp.altap.cz/pub/altap/salamand/128MB.bin

ftp server na internetu:
rychlost spočítaná podílem celkové velikosti a času v sekundách (je v okně operace ve WinSCP i Salamanderovi):
x86+x64: originál: download: 1,81MB/s
x86+x64: originál: upload: 0,95MB/s
x86+x64: ver1+ver2: download: 2,48MB/s
x86+x64: ver1+ver2: upload: 0,95MB/s
WinSCP (aplikace): download: 2,48MB/s
WinSCP (aplikace): upload: 0,95MB/s

ftp server na lokální síti:
rychlost převzatá z okna operace, kolísání jsem ignoroval:
x64+x86 originál: download+upload: 54MB/s
x64+x86 ver1: download: 74MB/s
x64+x86 ver1: upload: 54MB/s
x64+x86 ver2: download+upload: 74MB/s
WinSCP (aplikace): download+upload: 74MB/s

Výsledkem testování u mě je tedy vítězství ver2 (ver1 má pomalý upload na lokální síti).
Zkoušel jsem pro zajímavost ver2 na x64 na relativně pomalém FTP a i tam to bylo znát. Rozdíl byl malý asi 3 KB/s (při 155KB/s v průměru). Na domácí síťi si ještě odzkouším.
mumajs
Posts: 19
Joined: 05 Aug 2014, 18:28

Re: Pomale FTP

Post by mumajs »

Dobry vecer,

ano, pristupuju na FTP server vzdalene, nejedna se o lokalni sit, ale o server vzdaleny jinde s uploadem 30Mbit. Normalne kopiruji s TC 3.4MB/s.
Nyni jsem stahnul nove verze FTP pluginu. Otestoval jsem verzi 1 s kterou jsem se dostal na 2.8MB/s a pak verzi 2 s kterou jsem se dostal na 3.3MB/s coz je PARADA!. Smekam a uprimne rikam DOBRA PRACE. Vypada to perfektne. Bohuzel momentalne nejsem lokalne u FTP serveru a tak nemuzu vyzkouset na lokalni siti. A ano, jedna se ve 100% pripadu o jeden velky soubor 1GB+. Nicmene pokrok je hned znatelny, originalni plugin se zastavi na 1.03MB/s a verze 2 se vysplha az na tech 3.3MB/s i vice.
User avatar
tukanos
Posts: 410
Joined: 21 Dec 2005, 19:14

Re: Pomale FTP

Post by tukanos »

Takže jsem si doma vyzkoušel vše na salamandru x64

download:
Specializovaným program flashfxp dosahuji rychlostí cca 34MB/s
u salamandra v2 dosahuji 30MB/s
a u původní verze dosahuji 25MB/s

upload
flashfxp 25MB/s
v2 24.9MB/s
u původní verze 24.8MB/s
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Pomale FTP

Post by Petr Solin »

Tedy vítězí verze 2. Děkuji za testy.
Post Reply