Graficé odlišení panelů jednotlivých disků

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.

Vodoznak na pozadí panelu:

vítám tuto vychytávku!
9
50%
je mi to jedno.
5
28%
naprostá zbytečnost!
4
22%
 
Total votes: 18

User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

ino wrote:Asi to bude znít divně, ale já ty inkonky neznám. Ve Windowsech se pohybuji již spoustu let pouze pomocí Salamandra. ;)
Ale i Salamander přece používá Windowsí ikonky - takže je znáš ;) Jen nejspíš ve WinXP verzi - Vistové ikonky jsem bral proto, že již existují v m56xa56 rozlišení
ino wrote:hmm, v případě, že mám osm disků a na každém budu mít stejnou ikonu se dostávám tam, kde jsem teď i bez vodoznaků.
Nojo, máš pravdu: osobně těch 8 (logických) pevných disků mám :-(
Ten návrh jistě není dokonalý. Řeší sice problematiku:
- Jiný vzhled pro systémový disk (má logo Windows navíc - tak jak je na obrázku) -> hned vidím, že se hrabu někde, kde bych si měl dávat pozor.
- Jiný vzhled pro síťové disky - hned vím, že zasahuji do složek a souborů mimo můj počítač
- Jiný vzhled pro FTP - hned vím, že jsem pravděpodobně někde na serveru na internetu
- Jiný vzhled pro výměnná zařízení a USB Flash disky - vím, že si je můžu odnést ;)
Ale neřeší:
- Odlišení jednotlivých disků stejného typu - viz mých 8 disků; případně vetší počet síťových disků - tady ani nepoznám, na jakém jsem serveru
- Další SS pluginy - jak plnohodnotné Filesystem: SCP, FTP, Mobile Device; tak Archive: RAR, ZIP, ISO,... (obrázek by mohl rozlišovat typ archivu)

Původně jsem taky uvažoval o přímém používání ikonek z Windows - jenže na pre-Vista Windowsech nejsou ikonky v dostatečné kvalitě (max 48x48), takže by buď byly malé nebo ošklivě čtverečkované. Taky se musí dávat pozor na Reparse Pointy - můžou mířit na disk jiného typu (ale tohle SS již zvládá :))
Velmi dobry napad

Post by Velmi dobry napad »

Jsem z toho vazne nadseny je to vazne super napad. Pokud bych mohl tak bych se jednoznacne primlouval za vodoznak s pismenem jednotky. Ikony radeji ne. Preci jenom my co pouzivame souborove manazery, se orientujeme vesmes pomoci pismen disku a ne pomoci ikon. Navic to pismeno je jednodussi a clovek nad tim nemusi vubec premyslet. Hral jsem si chvilku ve Photoshopu a uplne jsem byl nadsen, jak takova mala drobnost muze velmi dobre a rychle zprehlednit uzivatelske prostredi.
konelupy

Post by konelupy »

2datalog: ta zmena barvy pozadi na tom obrazku jde jednoduse nastavit v Možnostech Nastaveni barev pro *.jpg nastavit žluté pozadí :-)
Stejným stylem by třeba šlo i disky jak už jsem psal :-)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Velmi dobry napad wrote:Pokud bych mohl tak bych se jednoznacne primlouval za vodoznak s pismenem jednotky. Ikony radeji ne. Preci jenom my co pouzivame souborove manazery, se orientujeme vesmes pomoci pismen disku a ne pomoci ikon.
Pokud by SS umožnoval ty "ikony" (či obecněji obrázky) uživatelsky definovat pro ruzné disky a případně adresáře, tak si každý může nakreslit do těch obrázků co chce - jestli ikonky nebo písmenka disků nebo smilíky už by bylo na každém z nás 8)

Představoval bych si, že by se v nastavení určil adresář (kdyžtak přímo kořen disku) a všechny podadresáře by tento obrázek používali, dokud by pro nějaký podadresář neexistovalo jiné nastavení.

Příklad:
C:\ - hdd.png
C:\Documents and Settings\Ondra\ - avatar.png
C:\Windows\ - windows.png
D:\ - cdrom.png
:arrow: Pro všechny adresáře na disku by byl použit obrázek hdd.png. Pro podadresáře mého uživatele by však by použit avatar.png a pro Windows výstražný windows.png.

Toto mně vede k nápadu na rozšíření:
C:\Documents and Settings\$([^\]+)\ - avatar_$(1:lower).png
-> část s názvem uživatele se nahradí podle regulárního výrazu 8)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

zarevak wrote:Pokud by SS umožnoval ty "ikony" (či obecněji obrázky) uživatelsky definovat pro ruzné disky a případně adresáře, tak si každý může nakreslit do těch obrázků co chce - jestli ikonky nebo písmenka disků nebo smilíky už by bylo na každém z nás 8)

Představoval bych si, že by se v nastavení určil adresář (kdyžtak přímo kořen disku) a všechny podadresáře by tento obrázek používali, dokud by pro nějaký podadresář neexistovalo jiné nastavení.

Příklad:
C:\ - hdd.png
C:\Documents and Settings\Ondra\ - avatar.png
C:\Windows\ - windows.png
D:\ - cdrom.png
:arrow: Pro všechny adresáře na disku by byl použit obrázek hdd.png. Pro podadresáře mého uživatele by však by použit [color=darkblue:dfcfcdf9cd]avatar.png[/color] a pro Windows výstražný windows.png.
Takto definovatelné by to bylo skvělé. Ale obávám se, že i příliš obecné a složité na naprogramování (m.j. kontorla existence avatarů pro eliminaci hotlinky vono to nefunguje a pod.)
BTW: dá se tak nadefinovat i čistá barva - obrázek bez kresby, jen ta barva - takže nemám námitek :D
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Ještě k předchozímu.
Možná pro zjednodušení (pokud by to nemátlo uživatele) by mohlo platit nějaké pořadí vyčíslování pravidel. Aby se jednoznačně eliminovaly duplicity a nemusel se hledat nejhlubší vyhovující adresář. Prostě by se jelo od prvního pravidla k poslednímu a ktreré pravidlo by vyhovělo jako první, to by se použilo.

Takže zápis by musel být přeskupen takto: Příklad:
C:\Documents and Settings\Ondra\ - avatar.png
C:\Windows\ - windows.png
C:\ - hdd.png
D:\ - cdrom.png

(C:\ až za ostatními sub z Céčka. Kdyby bylo na začátku, tak se hdd.png použije i na C:\Windows a pod.)
Ale bojím se, zda by to nebylo pro běžné uživatele matoucí. Pro programátory je to naopak logičtější, ale, chápu, je nás míň 8)
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Datalog wrote:Takto definovatelné by to bylo skvělé. Ale obávám se, že i příliš obecné a složité na naprogramování (m.j. kontorla existence avatarů pro eliminaci hotlinky vono to nefunguje a pod.)
BTW: dá se tak nadefinovat i čistá barva - obrázek bez kresby, jen ta barva - takže nemám námitek :D
Například Apache (a myslím, že více Linuxích programů) používá globální nastavení pomocí httpd.conf, které pak pro složky lze upřesnovat v různých úrovních adresářové struktury pomocí .htaccess - tyto soubory jsou však přímo na disku a tak je najít je záležitostí pouze projití adresářové struktury do kořene.

Windows pro ukládání některých složkových nastavení používají Desktop.ini - ve starších Windows existovalo UI pro nastavení pozadí složky, které se ukládalo právě do tohoto souboru - ve WinXP je to potřeba udělat ručne (více: Wallpaper Folder Windows). Windows však v tomto případě používají nastavení pouze pro složku obsahující dekstop.ini (a ne pro podsložky).
Desktop.ini na MSDN: Customizing Folders with Desktop.ini
UI pro nastavení složky: IESHWIZ

Windows tak umožnují nastavit:
- tooltip (zobrazení tohoto popisku bylo právě žádáno: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?p=5217#5217)
- ikona složky (SS zobrazuje správně)
- nastavení dodatečného potvrzení pro mazání (ConfirmFileOp)
- nastavení pozadí (pozadí se dlaždicově opakuje :( )
- nastavení barvy textu (ve WinXP mi nefunguje)
- nastavení barvy pozadí textu (ve WinXP mi nefunguje)
- a možná více, ale už nic relevantního pro SS jsem nenašel....

Otázkou tedy je, zda ukládat nastavení do Registry spolu s ostatním nastavením nebo přímo na disk. Na disku by bylo jednoduše dohledatelné a při přenosu adresářů na jiný počitač by zůstalo zachováno. V síťovém prostředí si však může více uživatelů přát nastavit stejné místo jinak. Soubor také nelze uložit na CD-ROM případně do míst, kam nemá uživatel právo zápisu.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

To Zarevak: Díky za tip k desktop.ini, nativní prostředí používám málokdy, ale u zákazníkům to určitě dříve či později použiji.

Jinak bych se přimlouval za ukládání nastavení lokálně v salamanderovi. Právě kvůli "dědění" do vnořených složek. Procházení stromu považuji za problematické, dokonce si to přímo nepřeji - stačí, abych měl poničený filesystem, rozsáhlé adresáře nebo pomalý přístup (bluetooth PAN, usb11 flash, ...) a vyhledání by trvalo neúměrně dlouho (browse v ramci parentů stromu + čtení souboru, narozdíl od jednoho loadu konfigurace při startu SS). To si možná může (může? zrovna u Apache to za určitých okolností dost zdržuje) dovolit jiný sw, ale IMHO ne file manager.

P.S.: Nastavení souborem na disku by dělalo problém nejen u sdílených disků, ale i na přenosných discích.
Post Reply