Graficé odlišení panelů jednotlivých disků

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.

Vodoznak na pozadí panelu:

vítám tuto vychytávku!
9
50%
je mi to jedno.
5
28%
naprostá zbytečnost!
4
22%
 
Total votes: 18

User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Graficé odlišení panelů jednotlivých disků

Post by ino »

Ahoja,
mám takový nápad na vylepšení Salamandra udělat ho přehlednějším.

Používám několik lokálních, síťových, virtuálních disků, ftp... a často mám v obou panelech totožné soubory i adresáře (např. při procházení zdrojového adresáře v jednom panelu a v druhém panelu adresář s ftp, zálohou, překopírovaný adresář atp.), takže jsou často oba panely k nerozeznání, což může vést k náhodným chybám (smažu něco, tam kde jsem nechtěl..)

Takže by se mi docela hodilo nějaké grafické odlišení panelů jednotlivých disků.

Myslím, že by stačilo na pozadí panelu umístit něco jako vodoznak, kde by bylo například písmenné označení disku, popř. vlastní nadefinovaný text (to by bylo vhodné zejména u síťových a ftp disků).

Děkuji zúčastněným hlasujícím ;-)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

V Unixovém světě jsem viděl, že si administrátoři nastavují speciální sadu barev pro příkazový řádek v případě, že jsou zalogováni jako root. Například červené pozadí ona, atd. Stačí jedno neopatrné "rm -rf" a je po žížalkách :)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Jan Rysavy wrote:V Unixovém světě jsem viděl, že si administrátoři nastavují speciální sadu barev pro příkazový řádek v případě, že jsou zalogováni jako root. ...
Já mám pro admina samostatný salamand.exe s novou ikonkou a pro user ikonku normální, původní.

Ale abych měl ještě jinak odlišené panely resp. adresáře/disky, to už mi přijde přehnané.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:V Unixovém světě jsem viděl, že si administrátoři nastavují speciální sadu barev pro příkazový řádek v případě, že jsou zalogováni jako root. Například červené pozadí ona, atd. Stačí jedno neopatrné "rm -rf" a je po žížalkách :)
Přesně tak. Většinou si odlišuji "mašiny" barvama. Ale tam vystačím pouze se s bílou, zelenou a črvenou (tři stroje - tři barvy).

Teď spátky k salamandru. Problem je vtom, že v salamandru mám v základu osm disků a počet nabobtnává s počtem připojených ftp, scp, usb a jinych připojených "zařízení" a tady bych s barvami nevystačil (to bych si asi nezapamatoval, ačkoliv by to mohla být zajímavá alternativa).

Proto by bylo fain mít na pozadí panelu ono písmeno či nápis...

Na druhou stranu chápu že pro uzivatele s jedním C: diskem a CDROM mechanikou je to asi hodně zbytečná fičurka.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

ino wrote:Proto by bylo fain mít na pozadí panelu ono písmeno či nápis...
Vycházím z vlastní zkušenosti. Asi jde o zvyk, ale mít libovolný (viditelný) obrázek na pozadí mi při práci docela vadí. A barev je na odlišení disků málo (souhlas). Takže jsem spíše předpokládal zaměření na "běžné" uživatele, t.j. ono zmiňované všechno na Cčku plus CDROM. Pak má smysl mít funkci volitelnou i pro adresář.

A, budiž, když už, tak případně mít možnost volby různého obrázku dle uživatele - protože bez přístupného admin konta se pod MSW u běžných uživatelů občas neobejdeme (nebo hodně těžko). Pak má smysl výrazný varovný obrázek (teď jim ho dávám na plochu, ale v salamanderu pro "runas admin" by se, pravda, docela hodil).
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

Já jsem pro možnost nastavit si barvu pozadí panelu pro zvolené cesty. Nedávnou jsem svojí tchýni učil v Salamanderovi přenášet soubory z fotoapatrátu na disk a kdybych jí mohl říci, že F6 má zmáčknout až na levo bude zelená a napravo modrá bylo by to fajn :D
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Stepan wrote:Jkdybych jí mohl říci, že F6 má zmáčknout až na levo bude zelená a napravo modrá bylo by to fajn
IMHO to nic neřeší, max. důsledek, nikoliv příčinu problému, navíc by to vytvářelo špatné návyky a falešný dojem znalosti práce s PC, jenže člověk by měl být schopný si poradit u každého PC a na jiném barvy nebudou nebo budou jinak... A vůbec, budou si lidi nakonec pamatovat co kde která barva?
Já hlasuji pro ten vodoznak. Ten je decentní a zároveň jednoznačný!
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

A co zkusit mit takovej ten (nyni) modrej toolbar nahore s cestou v ruznych barvach. To by taky nemuselo byt k zahozeni.
Jiri {x2} Cincura
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

Miroslav Novosad wrote: IMHO to nic neřeší, max. důsledek, nikoliv příčinu problému, navíc by to vytvářelo špatné návyky a falešný dojem znalosti práce s PC, jenže člověk by měl být schopný si poradit u každého PC a na jiném barvy nebudou nebo budou jinak... A vůbec, budou si lidi nakonec pamatovat co kde která barva?
Já hlasuji pro ten vodoznak. Ten je decentní a zároveň jednoznačný!
IMHO je to to samé jako vodoznak.

A vůbec jak se ten vodoznak vypořádá s případem, že budu chtít odlišit cesty
\\polaris\pis\backup\stepan
a
\\polaris\pis\sw\reliance4\verze\latestunofficial
?
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

cincura.net wrote:A co zkusit mit takovej ten (nyni) modrej toolbar nahore s cestou v ruznych barvach. To by taky nemuselo byt k zahozeni.
Dobrej nápad, s tím, že by se nějak musel ztmavovat/zesvětlovat podle toho jestli je panel aktivní nebo není jako je to teď.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Stepan wrote:Dobrej nápad...
Jak pro koho. Podle mě hovadina, protože je to zase barva->další nastavování. Navíc kolik je "základních" tj. snadno odlišitelných barev, a kolik nastavení si zapamatujete? A když si u sebe na něco (barevné rozlišení) zvyknete a někdo to bude mít náhodou jinak, to bude pěkný hokej...
Proto říkám, pokud něco, tak jedině nějaký vodoznak. Ten buď bude všude jednoznačný nebo nebude vůbec.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Miroslav Novosad wrote:Proto říkám, pokud něco, tak jedině nějaký vodoznak. Ten buď bude všude jednoznačný nebo nebude vůbec.
To předpokládáte všude stejný, uživatelsky nevolitelný, obrázek (např. písmenko disku)? To je IMHO zbytečný nesmysl.

A že to nebude všude stejné. No a co? Už teď lze, a děje se tak, naskinovat MSWindows od obrázku na pozadí až po design dialogů a úplně jiný lookout start menu. Pro každou instanci MSW jinak. Nějaký volitelný design SS je proti tomu naprosté nic.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Stepan wrote:IMHO je to to samé jako vodoznak.
Není, přečtěte si to ještě jednou.
Stepan wrote:jak se ten vodoznak vypořádá s případem, že budu chtít odlišit cesty
\\polaris\pis\backup\stepan
a
\\polaris\pis\sw\reliance4\verze\latestunofficial
?
Nijak. Jednak to je mimo původní téma - přečtěte si první příspěvek, a navíc, proč byste měl zrovna takové věci barevně rozlišovat? Nehledě k tomu, že i toto je řešitelné zkrácenou cestou, ale ta už nad panelem vlastně je.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

cincura.net wrote:A co zkusit mit takovej ten (nyni) modrej toolbar nahore s cestou v ruznych barvach. To by taky nemuselo byt k zahozeni.
To vypadá na velmi dobrý nápad.

Jen jsem chvíli uvažoval, který "modrý" toolbar máte na mysli. Až jsem pochopil. Ten dialogově šedivý (mám vypnuté show panel caption). Takže rovnou přidávám, ať to funguje i při vypnutém panel caption resp. ať to jde obejít jinak. Např. jako default pro nedefinované cesty a disky mít možnost nastavit nepřecházející barvu pro stavy aktivní i neaktivní - dal bych si tam dialogovou šedou.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Datalog wrote:To předpokládáte všude stejný, uživatelsky nevolitelný, obrázek (např. písmenko disku)?
Třeba. Písmeno disku je nezaměnitelné.
Datalog wrote: A že to nebude všude stejné. No a co? Už teď lze, a děje se tak, naskinovat MSWindows od obrázku na pozadí až po design dialogů a úplně jiný lookout start menu.
Já měl za to, že se tu bavíme o zabránění nechtěné záměně panelů (tj. nemazat jinde, než si myslím, že právě jsem) a ne o vyrábění omalovánek v prostředí Windows.
Post Reply