Zástupci a interní prohlížeč

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Zástupci a interní prohlížeč

Post by Miroslav Novosad »

Když mám zástupce čehokoliv a chci použít prohlížení F3, zobrazí se nicneříkající obsah *.lnk souboru. Nebylo by rozumnější pracovat s cílem zástupce, než se zástupcem samotným?
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Petr Solin »

Zajimavy napad. Prozatim muzete pouzit Ctrl+T (menu Commands > Go to Shortcut Target), ktere vam najde cilovy soubor zastupce, a pak uz prohlizeni pres F3.
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

Petr Solin wrote:Prozatim muzete pouzit Ctrl+T
To ovšem neřeší problém, protože mám staženy třeba 3 zástupce, vztahující se k dané zakázce, ale odskokem na jeden z nich se dostanu do adresáře, kde jich je několik desítek, a tam když přejdu na "Další" tak už je to jiný soubor, než na který odkazuje další zástupce, kterého mám v adresáři konkrétní zakázky.
Je to srozumitelné?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Je to jasné, děkujeme za nápad!
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Zástupci a interní prohlížeč

Post by Datalog »

Jestli mohu prosit, tak pokud bude implementováno, tak dodělat možnost v konfiguraci vypnout takový indirektní náhled.

Protože tím, jak je .lnk ve windowsech "blbě" implementován, tak osobně chápu .lnk jako každý jiný soubor - nikoli jako odkaz. Takže pokud by F3 mělo fungovat jinak než F4, copy, ..., tak by mne to jenom mátlo. Nikdy bych si nebyl jist, s čím vlastně pracuji (odkaz nebo cíl). Já cítím výhodu Salamandera právě v tom, že se "nesnaží dělat věci co asi, možná, někdo myslel že já bych chtěl udělat", ale pracuje striktně nízkoúrovňově.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Datalog: úplný souhlas
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Nezbývá mi nic než souhlasit s Datalogem
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Re: Zástupci a interní prohlížeč

Post by Miroslav Novosad »

Datalog wrote:pokud by F3 mělo fungovat jinak než F4, copy, ..., tak by mne to jenom mátlo.
Nechápu, co matoucího je tom, že přes F3 uvidím obsah. Jinak přece pracuji (manipuluji) se zástupcem. Prohlížení nepovažuji za manipulaci se souborem, protože se s ním fyzicky nic neděje, zůstává pořád na stejném místě, tak jaképak "Nikdy bych si nebyl jist, s čím vlastně pracuji"? Pracuji se zástupcem, vidím obsah jeho cíle, protože "rozsypaný čaj" uvnitř .lnk není nijak zajímavý...
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Zástupci a interní prohlížeč

Post by Datalog »

Miroslav Novosad wrote:Nechápu, co matoucího je tom, že přes F3 uvidím obsah. Jinak přece pracuji (manipuluji) se zástupcem. Prohlížení nepovažuji za manipulaci se souborem, protože se s ním fyzicky nic neděje, zůstává pořád na stejném místě, tak jaképak "Nikdy bych si nebyl jist, s čím vlastně pracuji"? Pracuji se zástupcem, vidím obsah jeho cíle, protože "rozsypaný čaj" uvnitř .lnk není nijak zajímavý...
U mne je ono zmiňované "matení" nejspíše dána mou profesí (programátor). MS Windows ve smyslu OS totiž práci s .lnk takřka neimplementují. Windows API stále chápe .lnk jako samostatný soubor. A práci s odkazem nechává na koncových aplikacích.

Co to znamená, řečeno neprogramátorskou mluvou? Pokud spustím libovolný program a jako vstupní argument mu dám "aaa.lnk", program dostane jako vstupní argument právě jen "aaa.lnk", nikoli cílové jméno (podobně jako wildcards "*" a "?", které také nejsou nahrazeny na úrovni OS, ale předány jako znaky). A záleží jen a jen na cílovém programu, jak vstupní argument zpracuje. A každý sw to dělá posvém (někdo ano, někdo ne), a je z toho zmatek.

Takže když napíši do příkazové řádky "notepad aaa.lnk", začne se editovat právě jen rozsypaný čaj. Obdobně pro "type aaa.lnk" se vypíše obsah .lnk a nikoli cílového souboru. Plus mínus, jediné místo, kdy MS Windows chápou ".lnk" jako odkaz, je při spouštění. A to Salamander zachovává - tedy pokud v panelu doublecilcknu na .lnk, soubor se spustí (se stejným chováním jako CreateProcess API, text předán jako druhý argument).

Souborový manažer (zde Salamander) chápu tak, že by měl pracovat se soubory přesně na té nízké, souborové, úrovni. A pokud už implementuje libovolné nadstandardní chování nad soubory (oproti windows API), tak ať je to vypínatelné, resp. konfigurovatelné (např. jako asociace pro F3 v konfigu).
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Zástupci a interní prohlížeč

Post by Mem »

Miroslav Novosad wrote:Pracuji se zástupcem, vidím obsah jeho cíle, protože "rozsypaný čaj" uvnitř .lnk není nijak zajímavý...
Cože? Nevím, jak ty, ale já pracuji se souborovým manažerem, a tak když si označím soubor a chci vidět jeho obsah (třeba v hexaeditoru, takže žádný rozsypaný čaj), tak by bylo krajně nemilé, aby mi podstrčil nějaký zcela jiný soubor. Neříkám, že ta funkce nemůže být pro někoho vhodná, ale rozhodně bych jí neimplementoval tímhle matoucím způsobem.
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

IMHO by se to mělo chovat jako např. v případě .exe nebo .dll souborů: F3 spustí PE viewer, Alt-F3 zobrazi obsah souboru. Tzn. F3 prohlíží cíl zástupce, Alt-F3 obsah .lnk souboru.

Co vy na to?
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Stepan: pro mě to nic neřeší, problém zůstává, nicméně tímhle způsobem (změnou parametru pro internal/external viewer) by šlo třeba chování pro LNK nastavit pro ty, kteří to potřebují (ovšem defaultně bych to fakt nedával).
Stepan
Posts: 32
Joined: 03 Jan 2006, 16:38

Post by Stepan »

To, že takové chování musí být volitelné je bez debat. Otázkou je jaké bude výchozí nastavení...
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Stepan wrote:IMHO by se to mělo chovat jako např. v případě .exe nebo .dll souborů: F3 spustí PE viewer, Alt-F3 zobrazi obsah souboru
Ale tady nejsme ve sporu. :wink: S tím nelze než souhlasit. Stejně jako si nyní mohu v konfiguraci určit, že pro F3 nad .exe je použit nějaký nestandardní plugin pro zobrazení (jiný než klasický interní viewer), tak ať lze v konfiguraci určit, že pro .lnk je použit nějaký nestandardní postup. Díky za podporu. :lol:

A klidně, ať je defaultně zapnuté indirektní zobrazení. To už je mi jedno.

Naneštěstí, postup který by byl nasnadě - t.j. pomocí stávajících možností nadefinovat pro .lnk specifickou akci - nelze tak jednoduše použít. Protože takto by šel nadefinovat jediný typ zobrazení a předpokládám, že okamžitě by se zde na fóru objevil požadavek, aby se spustilo zobrazení odpovídající akci pro cílovou koncovku. Tedy: např. pokud link ukazuje na .dbf, aby se zobrazil database viewer, a pro .pdf třeba eroica.
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Stepan wrote:To, že takové chování musí být volitelné je bez debat. Otázkou je jaké bude výchozí nastavení...
Díky za upřesnění, jak už jsem psal (v odpovědi paralelně s Vámi), je mi to jedno. Ale nechal bych na Altapu, ať si rozhodnou. (Defaultní nastavení už je věc, která se častokráte přímo dotýká marketingových a provozních (hotline, ...) důvodů firmy, navrhuji jim do toho pokud možno nekecat.)
Post Reply