Fronta nejen kopirovani

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Fronta nejen kopirovani

Post by Sigi »

Velice casto by se mi hodila fronta nejen pro kopirovani, ale pro vsechny operace obecne.
napr: presun dat z flash disku, kopirovani novych dat na flash disk (pred jeho vyprazdnenim by tam nevlezly), archivace prvne presunutych dat.
nebo: neco kopiruju a mam toho ve fronte vic, mezitim ale na stejnem disku potrebuju neco smazat, tak si mazani ve fronte operaci presunu nahoru treba pod probihajici operaci a nemusim si hlidat jestli uz se neco dokopirovalo.

Uznavam ze ty priklady jsou blbe, ale snad chapete myslenku.
User avatar
SelfMan
Posts: 1144
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Post by SelfMan »

Pri kopirovani dalsich suborov je potrebne v dialogu F5 -> Options "zafajknut" checkbox pri "Wait until all copy/move operations are finished"

Uz sa to tu preberalo vela krat...
Stacilo prehladat forum
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Fronta kopiravani se tu pravda jiz mnohokrat probirala, ale o co se tu zada a k cemu se priklanim i ja, je moznost "zafrontovat" vsechny operace: Kopirovani z archivu, Mazani, Presouvani na FTP, Archivace, ....

A k tomu by se jiste hodila sprava fronty/vice front s moznosti menit poradi operaci a prehazovat operace mezi jednotlivymi frontami. (na tohle tu jiz nekde vlakno je)
Sigi
Posts: 45
Joined: 31 Dec 2005, 17:26
Contact:

Post by Sigi »

SelfMan wrote:Uz sa to tu preberalo vela krat...
Stacilo prehladat forum
Ja vim ze se to fronta kopirovani probira casto, ale nemluvim jen o ni.
zarevak wrote:...
A k tomu by se jiste hodila sprava fronty/vice front s moznosti menit poradi operaci a prehazovat operace mezi jednotlivymi frontami...
Ano ano. tak nejak bych si to taky predstavoval.
zarevak wrote:...
(na tohle tu jiz nekde vlakno je)
Nikde jsem takove vlakno nenasel, az ted kdyz jsem ho hledal jsem nasel zminky o tomto v jednotlivych topicich o frontach kopirovani, takze je mozne ze to vubec neni muj napad :)

Urcite by to ale byla super vec.
:arrow: moznost zaradit do fronty cokoli, operace presouvat mezi vice frontami i mezi sebou pomoci Drag & Drop
:arrow: pokud pozastavim oparaci v pulce probihajici fronty bylo by u ni pause, u ostatnich waiting a u probihajici running (running waiting waiting waiting pause waiting waiting waiting ...) pokud by fronta dorazila k zapauzovane operaci tak by ji preskocila a pokracovala dalsi (pause running waiting waiting ...) kdyz ted tuto pausnutou operaci pustim, tak se stavajici oparace pozastavi (waiting) nebo dobehne (moznost volby) a pokracuje az potom.
:arrow: podobny postup s waiting pokud presunu nejakou operaci uplne nahoru
:arrow: pozastaveni cele fronty, ...

moznosti je obrovske mnozstvi, jednoduse se to pise, ale urcite slozite provadi. Doufam ze se tento navrh ujme a ve verzi 4, 5 se ho dockame :wink:
Tomáš Rajnoha
Posts: 109
Joined: 29 Jan 2006, 18:02
Location: Chrastava, Czech Republic
Contact:

Post by Tomáš Rajnoha »

Prostě a jednoduše by se tam na ty funkce hodilo něco jako playlist z Winampu, že ? :D
Mnoho úspěchů a hezký den přeje
Tomáš Rajnoha
Miroslav Novosad
Posts: 60
Joined: 04 Feb 2006, 13:14
Location: Ostrava

Post by Miroslav Novosad »

To teda koukám, co všechno jde vymyslet. Já měl vždy zato, že správa souborů je prostředkem k práci a ne cílem práce... Jak vidím ty požadavky, tak mám obavu, abysme v našem "správci souborů" nepotřebovali ještě správce front, protože uhlídat kde se s čím a kam "šouplo" a aby se nesnažilo hýbat s něčím, co už tu vlastně nebude až ty fronty "dofrontí" k určité operaci, to bude celkem nadlidský výkon...

A když už, tak rovnou udělejte fronty front, aby se ty fronty mohly dle potřeby předbíhat a pozdržovat :-)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Miroslav Novosad wrote:A když už, tak rovnou udělejte fronty front, aby se ty fronty mohly dle potřeby předbíhat a pozdržovat :-)
OT:
To neni treba. Toto se da implementovat jako jedna fronta se zarazkami. :wink:
Jiri {x2} Cincura
Post Reply