Problem s Eroiica viewerom, undelete, ftp, scp ...

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
danboy1

Problem s Eroiica viewerom, undelete, ftp, scp ...

Post by danboy1 »

Ahojte neviem tu najst podobnu temu:

Eroiica viewer
Po spusteni salamandera funguje vsetko ok avsak po urcitom case ked sa nastavim na nejaky obrazok, word. subor a pod ... a stlacim F3, zobrazi sa mi zdrojak suboru (ako v notepade)

FTP, Undelete, SCP klient ... vstupovanie do archivov zip rar ...
Po spusteni salamandera funguje vsetko ok, avsak po urcitom case ked sa pokusim zapnut jednu z tychto funkcii - salamander nereaguje. Po restartnuti Salamanderu je znovu vsetko ok.
V com moze byt problem?
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Ahoj, tak to si hladal malo (aj ked uznavam, ze je ten thread hlupo pomenovany) ;-)

http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=753

Takze tam mozes dopisat "mee too" nech maju chlapci z Altapu radost :-)
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Patera »

Mem wrote:Takze tam mozes dopisat "mee too" nech maju chlapci z Altapu radost :-)
V 99% pripadech za tyto problemy muze nabourany (virus,...) salamand.exe (a Altap vi, proc). Proto citovany thread nabada pisatele, aby overil integritu salamand.exe. Reinstalace Salamanderu to vyresi.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Na 99 % to virus neni, protoze sva prostredi si peclive hlidam (firewall, antivir) a zadny problem jsem nikdy nemel, a ze by se to vyskytovalo uz u tolika uzivatelu tomu taky moc nenasvedcuje. Pokud se to ale tyka integrity salamand.exe, tak by to chtelo zjistit, jestli si do nej spis neco nezapisuje SS sam (nebo pluginy), i kdyz pro to asi neni duvod.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:Na 99 % to virus neni, protoze sva prostredi si peclive hlidam (firewall, antivir) a zadny problem jsem nikdy nemel, a ze by se to vyskytovalo uz u tolika uzivatelu tomu taky moc nenasvedcuje. Pokud se to ale tyka integrity salamand.exe, tak by to chtelo zjistit, jestli si do nej spis neco nezapisuje SS sam (nebo pluginy), i kdyz pro to asi neni duvod.
U Vás se tento problém stále vyskytuje? Pokud ano, pošlete nám prosím MD5 checksum souboru SALAMAND.EXE, abychom ho mohli porovnat s originálem.

Skutečně tu žádný problém nevidím, viz vlákno http://forum.altap.cz/viewtopic.php?t=753 -- zxspectrum už se prostě neozval, protože po reinstalaci Salamander pravděpodobně fungoval. Salamander ani pluginy se nemodifikují (představte si tu kupu problémů s antiviry, firewally, co bychom si modifikací způsobili). Musí se jednat o změny na straně uživatele.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Jan Rysavy wrote:U Vás se tento problém stále vyskytuje? Pokud ano, pošlete nám prosím MD5 checksum souboru SALAMAND.EXE, abychom ho mohli porovnat s originálem.
Bohužel ne (pokud se ještě někdy vyskytne, tak to hned udělám), ale jak jsem psal v tom vedlejším vlákně, stalo se mi to ve více různých verzích na různých počítačích (doma, ve firmě) při použití ZIP pluginu. A reinstalace SS nebyla potřeba, stačilo vždy jen vypnout a znovu zapnout, takže z toho usuzuji spíš na chybu v paměti procesu (ať už pluginu nebo SS) než na skutečnou modifikaci salamand.exe (to by můj firewall nepřipustil bez toho, aby mi to oznámil, dělá také checksumy).
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:Bohužel ne (pokud se ještě někdy vyskytne, tak to hned udělám), ale jak jsem psal v tom vedlejším vlákně, stalo se mi to ve více různých verzích na různých počítačích (doma, ve firmě) při použití ZIP pluginu. A reinstalace SS nebyla potřeba, stačilo vždy jen vypnout a znovu zapnout, takže z toho usuzuji spíš na chybu v paměti procesu (ať už pluginu nebo SS) než na skutečnou modifikaci salamand.exe (to by můj firewall nepřipustil bez toho, aby mi to oznámil, dělá také checksumy).
Nepoužíval jste nějaký "odstraňovač" úvodního okénka? Tedy že byste Salamandera změnil po instalaci patchem?
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Jan Rysavy wrote:Nepoužíval jste nějaký "odstraňovač" úvodního okénka? Tedy že byste Salamandera změnil po instalaci patchem?
A sakra, v té práci asi ano (oceňuju, že to píšete tak pragmaticky jako "odstraňovač okénka" ;-)), doma s koupenou licencí se mi to asi ještě nestalo, takže by to mohlo mít souvislost. Nicméně ten popisovaný efekt platí - pokud přestane ZIP plugin (a možná něco dalšího) reagovat, stačilo SS zavřít a znovu spustit, nebylo třeba reinstalovat.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Post by Jan Rysavy »

Mem wrote:Nicméně ten popisovaný efekt platí - pokud přestane ZIP plugin (a možná něco dalšího) reagovat, stačilo SS zavřít a znovu spustit, nebylo třeba reinstalovat.
Ano, ale instalace čisté verze Salamandera pomůže v tom, že tento problém vůbec nevznikne (nebude třeba ukončovat a znovu spouštět Salamandera).
Post Reply