Kontextove menu pro nadrazenou slozku v prvnim radku listu

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.

Ocenite tuto fci?

Ano
4
50%
Ne
4
50%
 
Total votes: 8

cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Kontextove menu pro nadrazenou slozku v prvnim radku listu

Post by cincura.net »

Zdravim *,

co rikate na moznost vyvolat kontextovou nabidku pro parenta v prvnim radku listingu (tam jak jsou ty dve tecky a sipka)?
Jsem-li v C:\parent\*, tak listuji slozku parent. Kdyz bych klikl na ono misto, vyvolala by se mi kontextova nabidka pro slozku 'parent'.

Pripadne i pro vybranou (zvyraznenou) cestu na tom toolbaru (modry, nad listingem) jak je aktualni cesta, stacilo by tam pridat submenu. Ale to je uz extended vec. :)

Proc to?
Casto jsem ve slozce s projektem s potrebuju jej commitnout do SVN, takze musim vylezt ven kliknout, udelat a pak zase zpet.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Re: Kontextove menu pro nadrazenou slozku v prvnim radku lis

Post by Mem »

Souhlasim, navic stejne vsechny bezne informace o slozce clovek vidi i u tech tecek (atributy, a nazev slozky je v adresnim radku), takze je zrejme, o jaky objekt jde, kdyz se ma context menu vyvolat. Jina vec je, jestli by to nebylo nejak komplikovane na implementaci

Ja dodam dalsi moznosti vyuziti - jednak taky pouzivam CVS, nekdy zase potrebuji zjistit celkovou velikost adresare, a pokud jsou tam i podslozky, tak je jednodussi dat si Vlastnosti nadrazene slozky, casto take potrebuji zapakovat soubory vcetne slozky atd. - coz me ovsem privadi na myslenku, jestli by to slo udelat uplne obecne, aby se ty tecky chovaly jako plnohodnotny adresar i pro pluginy a treba drag&drop
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Re: Kontextove menu pro nadrazenou slozku v prvnim radku lis

Post by cincura.net »

Mem wrote: udelat uplne obecne, aby se ty tecky chovaly jako plnohodnotny adresar i pro pluginy a treba drag&drop
Pro drag&drop to u me funguje.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

Nápad je to zajímavý, ale bojím se, aby se nepletlo up directory ".." (dvě tečky) a aktuální adresář "." (jedna tečka).

Příklad listuji C:\base\sub\ * :
1) Když nyní udělám drag&drop na "..", tak se mi, korektně, přesune soubor do vyššího adresáře. Takže ".." správně znamenají adresář "C:\base\"
2) Navrhované kontext menu by ovšem bylo menu od adresáře "C:\base\sub\", tedy ekvivalent "." (ne "..")

Aby to nedopadlo tak, že bych si nikdy nebyl jist v jakém režimu zrovna dvě tečky fungují a nepřestal je tak používat úplně. Komplexním řešením by bylo zobrazit v listingu i dvě tečky i jednu tečku, Pak by bylo vše jasné. Ale přibývá tím zase spousta dalších problémů (jako zda má hromadné selektování vč. adresářů vybrat i ".", problémy s rekurzivním kopírování při omylem selektované tečce, a pod.).

IMHO, mixování funkcí jedné a dvou teček je průchozí, pokud je jedna z věcí pouze informativní - např. (když mám kurzor na "..") rozšíření infa o aktuálním (ne nadřízeném) adresáři v infolince. Ale mixovat výkonné věci, nevím, bojím, bojím.
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

Je pravda, ze ty '..' jsou tam mirne nekonzistentni (z tohoto pohledu). Mozna by cely problem vyresila kontextova nabidka na tom toolbaru, misto tecek.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

cincura.net wrote:... Mozna by cely problem vyresila kontextova nabidka na tom toolbaru, misto tecek.
Ano, za takovou volbu se přimlouvám.
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

Datalog wrote:
cincura.net wrote:... Mozna by cely problem vyresila kontextova nabidka na tom toolbaru, misto tecek.
Ano, za takovou volbu se přimlouvám.
Take se mi to zda dobre, tohle by nemelo nicemu vadit.

Nicmene tak nepujde delat vse jako by slo s "..", treba vyvolat plugin, ale asi by to vazne bylo kontraproduktivni s tim neco vymyslet
User avatar
mazy
Posts: 57
Joined: 27 Jan 2006, 22:48
Location: Brno, Czech Republic

Post by mazy »

nevim jestli to vite ;), ale contextove menu pro aktualni adresar je pristupne pres right-click na ikone pro vyber disku nad kazdym panelem (tedy ikona change drive v directory line, pokud ji tam mate)
User avatar
Mem
Posts: 202
Joined: 08 Mar 2006, 15:07
Contact:

Post by Mem »

mazy: A sakra ;-)

Tomu tedy rikam predvidavost Altapu, udelat feature driv, nez si o ni reknem 8-) (Nicmene kdyby se to dalo vyvolat nad adresnim radkem nebo libovolnou casti cesty, tak by to asi bylo intuitivnejsi, takhle ma clovek dojem ze skutecne pracuje jen s rootem)
User avatar
Datalog
Posts: 244
Joined: 10 Dec 2005, 11:21
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Post by Datalog »

mazy wrote:... contextove menu pro aktualni adresar je pristupne pres right-click na ikone pro vyber disku nad kazdym panelem ...
Jejky, takové to co se mi tam pletlo, když jsem hledal kontextové menu pro aktuální disk (abych nemusel to menu rozbalovat), tak to je context na aktuální adresář. Aha. No, chtít po Altapu, aby mi to změnil na diskové mi asi neprojde, protože si už určitě mnoho uživatelů zvyklo na současný stav (očekávání "globálního" context mám zvykem z FTP pluginu, který tam pochopitelně nemůže mít vlastnosti adresáře, tak tam dal ovládání celého FTP).
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

mazy wrote:nevim jestli to vite ;), ale contextove menu pro aktualni adresar je pristupne pres right-click na ikone pro vyber disku nad kazdym panelem (tedy ikona change drive v directory line, pokud ji tam mate)
No vida, na to jsem zapomnel. Ale myslim, ze ten toolbar by byl lepsi, hlavne tim jde (slo by) vyvolat menu u pro slozky ve vyssich vetvich.
Jiri {x2} Cincura
User avatar
zarevak
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 789
Joined: 04 Feb 2006, 16:49
Location: Prague, Czech Republic

Post by zarevak »

Také jsem pro vyvolání kontextové nabídky pro zvýrazněnou část adresy v modrém toolbaru.

Jenže v současnosti jsou tam dvě užitečné položky týkající se zvýrazněné části adresy:
- Assign Hot Path
- Copy To Clipboard
(Ostatní položky jsou dostupné i po kliknutí na prázdné místo modrého toolbaru, takže nejsou tak důležité)

Buď by se tedy tyto dvě položky musely přihodit k Windowsí kontextové nabídce nebo Windowsí kontextovou nabídku dat to podmenu, což by zas umožnilo spožděné načítaní položek tohoto menu a současné SS menu by se mohlo otevřít okamžitě ;)
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

zarevak wrote:Buď by se tedy tyto dvě položky musely přihodit k Windowsí kontextové nabídce nebo Windowsí kontextovou nabídku dat to podmenu, což by zas umožnilo spožděné načítaní položek tohoto menu a současné SS menu by se mohlo otevřít okamžitě ;)
Jenze ja jsem psal, ze by na to slo udelat treba submenu, aby se to nemichalo s volbami SS. Pripadne by to slo treba pres Ctrl+klik.
Jiri {x2} Cincura
cincura.net
Posts: 593
Joined: 09 Dec 2005, 17:30
Location: a step further
Contact:

Post by cincura.net »

IMHO pokud bude Altap vstricny tomuto napadu a zakomponuje jej, tak vzdy reseni najde. Myslim tedy, ze resit zde az tak presne implementacni detaily nema smysl. Dulezite je, ze se napad (ne)libi.
Jiri {x2} Cincura
Post Reply