Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by Ansambla »

Hocijaký súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť myšou do AS 3.06 (x64) a rovnako ani do AS 3.06 (x86). Je jedno či to je súbor s príponou *.txt, *.doc, *.avi ... atď. Spustil som AS ako "administrátor" aj tak to nefunguje.

OTÁZKA:
- čo treba urobiť pre to, aby bola možnosť pretiahnúť súbor z plochy Win 8.1 (x64) do priečinka v AS 3.06 ?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by SelfMan »

A ctrl+x, ctrl+v funguje?
Je v nazve pouzivatelskeho profilu diakritika?
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by Ansambla »

ctrl+x, ctrl+v funguje
Funguje aj pretiahnúť (premiestniť, kopírovať) súbor z priečinka v AS 3.06 na plochu Win 8.1 (x64). Opačným smerom -> do AS 3.06 to nejde. Pri potiahnutí súboru sa šípka myši ktorou ťahám súbor zmení pri potiahnutí nad AS 3.06 na tento znak ϴ.
Je v nazve pouzivatelskeho profilu diakritika? - neviem čo to je "Použivatelský profil". Neviem o tom, že by som niekedy vytváral nejaký "Použivatelský profil" a pomenovával ho. Ak by sa tak aj stalo, nikdy by som ho nepomenoval s diakritikou.
Súbor (-y) na ploche Win 8.1 diaktiriku neobsahuje.
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by SelfMan »

Mam na mysli toto C:\Users\Jožko Mrkvička (cez explorer ako C:\Používatelia\Jožko Mrkvička)
Uvedena ikona znamena, ze akcia nie je povolena. Si si uplne isty, ze si Salamandra nespustil v oboch pripadoch ako administrator?
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by Ansambla »

Prišiel som na to.
Stále som spúšťal AS ako "Administrátor".
Keď som vypol v AS "Administrátora", tak to začalo fungovať a ide už prietiahnúť súbor z plochy do AS.

Potrebujem aby AS bol stále spustený ako Administrátor.
Je to možne aj v tomto režime nejako nastaviť?
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Súbor z plochy Win 8.1 (x64) nejde pretiahnúť do AS 3.06

Post by SelfMan »

Nuz, jedine tak, ze sa vypne UAC. Je to limitacia na strane zabezpecenia operacneho systemu. Ta akcia jednoducho nie je povolena z dovodu behu aplikacie v inom pouzivatelskom kontexte.
Post Reply