AS 3.01 (x64) vo Win 8.1 x64 -otvoriť naraz všetky vyhľadané

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

AS 3.01 (x64) vo Win 8.1 x64 -otvoriť naraz všetky vyhľadané

Post by Ansambla »

Ako presvedčiť AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 aby otvoril naraz všetky vyhľadané súbory.
Doteraz (AS 2.54) stačilo dat vyhľadať, označiť všetky vyhľadané (CTRL+A) a dať ENTER a všetky vyhľadané súbory sa naraz otvorili.
Teraz sa takýmto postupom otvorí iba jediný vyhľadaný súbor a to ten prvý.
Viac obrázok:

Image
Last edited by Ansambla on 01 May 2014, 15:37, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Jde o změnu, kterou si vyžádali uživatelé. Zdroj: http://www.altap.cz/cz/salamander/changelogs/30/

Okno Vyhledat soubory a adresáře: dvojklik a klávesa Enter otevírají vybraný soubor nebo adresář, ne všechny vybrané položky jako v případě Průzkumníka. Pokud si přejete zvolit příkaz Otevřít pro všechny vybrané položky, použijte místní nabídku.

Místní nabídku lze otevřít kliknutím pravým tlačítkem myši nebo zkratkou Shift+F10.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

Jan Rysavy wrote:Pokud si přejete zvolit příkaz Otevřít pro všechny vybrané položky, použijte místní nabídku.
Ďakujem za radu, ale nefunguje to. AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 ani pomocou "místní nabídky" neotvorí naraz všetky *.txt vyhľadané súbory, ale iba JEDEN vyhľadaný súbor.
Viac obrázok:
Image

Takže otázka zostáva:
Ako nastaviť AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 aby otvoril naraz všetky vyhľadané *.txt súbory - v tomto konkrétnom prípade z obrázka všetkých sedem *.txt súborov? (nie postupným vyklikávaním, ako bolo radené)
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Otestoval jsem na našich Windows 8.1 Pro x64 a příkaz Otevřít z místní nabídky u mě otevírá všechny vybrané soubory. Zvolil jste příkaz Otevřít?
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

Jan Rysavy wrote:Zvolil jste příkaz Otevřít?
ANO. Zvolil som príkaz "Otvoriť" a nestalo sa NIČ. Tento príkaz v mojom prípade AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 NEFUNGUJE.
Nefunguje mi ani nastavenie farieb pre jednotlivé druhy súborov *.txt - modrý, *.doc - fialový ... atď. Ale toto budem riešiť v ďaľšom príspevku.
Last edited by Ansambla on 21 Apr 2014, 09:43, edited 1 time in total.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé, díky za informaci. Otevřený soubor je ten, na kterém jste kliknul pravým tlačítkem a kolem kterého je vyznačený tečkovaným rámečkem focus?
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

NIE.
Keď dám vyhľadať a ZAMODRÍM všetky vhľadané *.txt súbory a klepnem na ENTER tak sa otvorí iba ten PRVÝ (najvyšie uvedený) *.txt súbor.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Zajímavé je i to, že na Vaší fotce nevidím příkaz Edit / Upravit, který u mě je a také otevře v Notepad všechny vybrané TXT.
Attachments
edit.png
edit.png (27.1 KiB) Viewed 12081 times
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Pokud jsou nalezené soubory z různých adresářů, chová se to jak popisujete. Stejný problém jsem reprodukoval i pod Windows 7.
Opravíme s verzí AS 3.01, kterou vydáme zhruba za týden. Díky za informaci.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

Príkaz upraviť tam nemám.

Image

a v tomto zozname nemám ani *.txt

Image
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

ZAUJÍMAVÝ POZNATOK:
Keď dám vyhľadať a otvoriť všetky *.doc súbory tak pomocou menu "Otvoriť" mi OTVORÍ všetky vyhľadané *.doc súbory. Vyhľadal som 5 súborov a otvorilo to všetkých 5 *.doc dokumentov.
Jedine to *.txt mi zatiaľ nechce fungovať.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Pokud kliknete pravým tlačítkem a zvolíte příkaz Otevřít, používají se asociace operačního systému, stejně jako při stejné akci v Průzkumníku.

Seznam na Vaší fotce slouží pro prohlížeče otevírané pomocí klávesy F3 (Files > View). Salamander prochází seznam od nejvyššího řádku a hledá prohlížeč, pro který by souborová maska odpovídala vybranému souboru. Pokud takový prohlížeč nalezne, zobrazí pomocí něj soubor. Jinak pokračuje na další řádek. Poslední řádek patří internímu prohlížeči a má souborovou masku *.*, takže zachytí vše co k němu propadlo. Proto tam nevidíte explicitně *.TXT, tyto soubory zobrazuje interní prohlížeč díky masce *.*. Ale to jen na okraj, nemá to nic společného s chováním klávesy Enter, případně položky Otevřít v místní nabídce.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

Ansambla wrote:ZAUJÍMAVÝ POZNATOK:
Keď dám vyhľadať a otvoriť všetky *.doc súbory tak pomocou menu "Otvoriť" mi OTVORÍ všetky vyhľadané *.doc súbory. Vyhľadal som 5 súborov a otvorilo to všetkých 5 *.doc dokumentov.
Jedine to *.txt mi zatiaľ nechce fungovať.
Zkuste všechny txt umístit do jednoho adresáře. Potom je vyhledejte a v místní nabídce uvidíte jak příkaz Upravit, tak bude fungovat Otevřít pro všechny současně. Alespoň tady u mě se to tak chová. Jakmile jsou soubory v různých adresářích, zlobí to jak popisujete, což opravíme, viz můj příspěvek z 9:55 nahoře ve vlákně.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Ansambla »

Keď dám vyhľadať *.doc súbory, tak sa AS chová úplne v poriadku a dokonca je aj v ponuke voľba "Upraviť".

Image
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5231
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: AS 3.0 (x64) vo Win 8.1 x64 - otvoriť naraz všetky vyhľa

Post by Jan Rysavy »

To je zase stejný problém, máte oba DOC v jednom adresáři.
Post Reply