2.54 Soubory na síťovém disku

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Vilca
Posts: 11
Joined: 24 May 2012, 11:20

2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Vilca »

Zdravím,
stává se mi, že Salamander na síťových discích nevidí nově nakopírované soubory, ale jsou tam (explorer je vidí). Stává se mi to, pokud data kopíruji z nějakého serveru, jiného PC nebo je na síť dává kolega. Může trvat i minuty, než je v Salamanderu vidím.

V příloze posílám obrázek na kterém je situace vidět. Obrázek jsem dělal v 13:39 a v okně exploreru je vidět, že poslední soubor v adresáři je z 13:37, ale Salamander vidí jako poslední soubor z 8:30.
Zkoušel jsem brouzdat po fóru, ale na podobný problém jsem nenarazil. Na něco takového jsem narazil na WinXP, ale naopak u Exploreru.

Testováno na W7 x64

Děkuji za pomoc
rozdílný obsah adresářů
rozdílný obsah adresářů
01 - obnova.PNG (120.58 KiB) Viewed 13819 times
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Ether »

Já jsem nedávno podobný problém potkal taky. Potřeboval jsem kopírovat soubory ze síťové jednotky, jak se postupně stahovaly. Postupně jsem zkoušel:
  • obnovit obsah panelu manuálně (nebylo moc úspěšné),
  • hledat soubor v Exploreru,
  • odpojit a připojit jednotku,
  • přejmenovat jiný soubor ve stejném adresáři (aby se invalidovala filesystemová cache),
  • připojit se k jiné jednotce (kde jsou ta samá data - používám Junction Pointy)...
... a postupně se stav zhoršoval, až mi (jestli si dobře vzpomínám) systém nejnovější soubor prostě odmítl zobrazit. Postup stahování jsem "fyzicky" kontroloval přímo na příslušném síťovém počítači (je hned vedle na stole). Stahoval jsem pomocí prohlížeče Chrome, systém je na obou počítačích Windows 7x64 Pro. Nakonec jsem to dal za vinu Junction Pointům a obecné unavenosti systému (nechávám ho bez restartu až několik týdnů).
Ελληνικά rulez.
User avatar
MartinS
Posts: 114
Joined: 04 May 2006, 19:48
Location: Brno, Moravia

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by MartinS »

Vilca
Posts: 11
Joined: 24 May 2012, 11:20

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Vilca »

Jj, zapoměl jsem říct, že jsem zkoušel Salamandera zavírat, pouštět znovu, aktualizovat, otevřít jinou cestu a pak znovu UNC, ale soubory tam stále nebyly. Už se mi to stalo tak 5x. Samozřejmě v nevhodné okamžiky :-)

Díky MartinS za typ s registry. Zkusím to, jen se mi zatím problém nepodařilo nasimulovat. Pokud se problém do půl roku neukáže, bude hotovo .-)
manison
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 216
Joined: 09 Dec 2005, 23:23
Location: Ceske Budejovice, Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by manison »

Setkal jsem se stejným problémem v AS 3.0 PB asi před dvěma týdny, ale připisoval jsem to změnám v síťové a doménové infrastruktuře, které provádíme, takže mě ani nenapadlo srovnávat chování s Explorerem. Pokud na stejný problém ještě narazím, zjistím, jak se chová Explorer a případně vyzkouším tip s registry. Díky.
trojanek
Posts: 3
Joined: 12 Aug 2009, 10:37
Location: Hlubočinka, okres Praha-východ

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by trojanek »

Potvrzuji popisovaný problém. Zrovna dnes na to narazil kolega. Ve firmě používáme Salamandera již dlouhá léta, ale tenhle problém může ohrozit jeho další existenci u nás.

Popisovaný problém se projevuje jen v případě že je nasdílená složka i přistupující klient pod Windows 7. V kombinaci s Windows XP to, kupodivu, funguje.
Zkoušeli jsme i Salamander PB 64bit a chová se stejně. Neaktualizují se ani časy u existujících souborů, pokud je uložena nová verze. Zajímavě je, že ve výpisu atributů (Ctrl/F2) jsou časy správně.

Windowsí Průzkumník to zobrazí správně.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Ether »

trojanek wrote:Potvrzuji popisovaný problém. Zrovna dnes na to narazil kolega.
Dokážete tento problém spolehlivě replikovat? Já jsem si totiž kromě zmíněného jednoho případu nevšiml, že by se problém opakoval. Na síťové jednotky přistupuju denně.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Jan Rysavy »

Pokud dokážete problém reprodukovat, poslali bychom na otestování speciální sestavení Salamandera a pokusili se problém lokalizovat. Salamander čte obsah adresářů pomocí funkcí FindFirstFile / FindNextFile, které zjevně vracejí starý stav. Půjde o chybu někde hluboko v operačním systému. Zásadní otázkou je, proč Průzkumník funguje. To bychom se pokusili zjistit.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Ether »

U mě Explorer fungoval jen ze začátku (na první 1-2 soubory), potom začal mít stejný problém jako Salamander. Nevím, jestli to bylo z mého původního příspěvku patrné.
Ελληνικά rulez.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Jan Rysavy »

Taky dobrý :D
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Petr Solin »

Zkuste prosím také Refresh (klávesa F5) v Exploreru, aby zobrazoval opravdu jistě obsah čtený z disku. Uvědomuju si situaci, kdy jsem přejmenoval soubor v Exploreru a on zobrazil očekávaný výsledek, ale na disku se to nějak nepovedlo a já to zjistil až po obnově přes F5. Aneb je možné, že si Explorer v jistých případech obsah na disku predikuje. Přirozeně to je možné jen když operaci provádíte přímo z něj.
Ziik
Posts: 2
Joined: 28 Apr 2012, 09:06

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Ziik »

Potvrzuji náhodné neobnovení seznamu souborů na síťovém úložišti.
Jediné co mi pomohlo, je vytvoření nového souboru(SHIFT+F4) v daném adresáři.
Wizzard
Posts: 21
Joined: 20 Jun 2011, 10:25
Location: Bratislava
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Wizzard »

Potvrdzujem tento problém, tiež sa mi to občas stáva. Mám Windows 7, niekedy pomôže otvorenie v Exploreri. Môžeme s týmto nejako pomôcť?

edit: používam Salamander 3.0 beta 2 x86.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: 2.54 Soubory na síťovém disku

Post by Ether »

Pokud by na to někdo znovu narazil a chtěl trochu pomoct, možná by něco pověděly záznamy z Wiresharku (formát PCAP), jeden zachycující pokus o refresh v Salamanderu a druhý zachycující pokus o refresh v Exploreru. Pokud se pak podaří nějakým způsobem opět načíst aktuální seznam, byl by dobrý i záznam tohoto.
Ελληνικά rulez.
Post Reply