Settings manager v hledani

Vítáme všechny návrhy na nové funkce a vylepšení programu Altap Salamander. Pro každý návrh prosím vytvořte samostatný příspěvek.
Raptor

Settings manager v hledani

Post by Raptor »

Manager je kompletne rozbity a nefunguje (fungoval vubec drive?).
-Vlezu do hledani, nastavim nejakou masku, dam "Add current"
-Vyberu "Manage", jakkoliv zmenim vlozeny zaznam a to je vse co se da udelat

Zmeneny zaznam se neprojevi v detailu dole (v okne manageru) kdyz na polozku vlezu, neprojevi se ani pokud manager zavru a v menu pak vyberu tuhle polozku, proste nic. Vzdy se nacita puvodni hodnota pred zmenou.

A jinak jako feature request bych tady rad videl moznost "Hledat v aktualnim adresari", cili ne v predem vyplnene ceste.
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by Ether »

Raptor wrote:Vyberu "Manage", jakkoliv zmenim vlozeny zaznam a to je vse co se da udelat
Myslíte tím změněním, že záznam přejmenujete?

Vskutku to není na první pohled patrné, ale po chvilce klikání v Manageru jsem pochopil, že je v něm možné pracovat s uloženými nastaveními pouze jako s celky - mazat, přemenovávat, řadit a zakládat nové z aktuálního nastavení. Pokud chcete měnit nastavení samotné, pak to lze asi jedině tak, že si nastavení načtete do dialogu Find, změníte a změněné nastavení znovu uložíte a následně si v Manageru nové nastavení správně přejmenujete, zařadíte a staré smažete.
Ελληνικά rulez.
Raptor

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by Raptor »

Jednoduse receno, nefunguje to ;-) Pokud aplikace neco dovoli delat a pak se chova jinak, tak je to rozbite.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by ino »

Raptor wrote:Jednoduse receno, nefunguje to ;-) Pokud aplikace neco dovoli delat a pak se chova jinak, tak je to rozbite.
Právě naopak, funguje to skvěle.
Jak píše Ether, to co v dialogu "Settings Manager" lze upravovat je "pouze" název uloženého profilu, do kterého lze přidat aktuálně nastavenou konfiguraci z hlavního "Find" dialogu právě tlačítkem "Add Current".

Koukám, ani z helpu to není moc patrné.

TIP: pokud potřebujete nastavit "Hledat v aktualnim adresari", tak to lze udělat pouze modifikací záznamu v registrech:
1) najděte klíč: reg:\HKEY_CURRENT_USER\SOFTWARE\Altap\Altap Salamander 2.54\Configuration\Find Options\_cislo_profilu_\LookIn (kde _cislo_profilu_ je číslovaný seznam profilů, ten správný poznáte jednoduše dle jeho obsahu)
2) vymažte obsah hodnoty klíče LookIn, tak aby byl prázdný. Při vyvolání tohoto profilu se upraví všechny hodnoty Find dialogu, ale cesta zůstane nezměněna, tj. zůstane tam akutální adresář, ze kterého jste dialog Find vyvolal.

Edit: Altap Salamander 2.54 obsahuje verzi salamandera, která se může lišit, že ;-)
Raptor

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by Raptor »

Neni pravda :-) V tom dialogu se da upravovat vse, jen se to nikde neprojevi. Kdybych prisel za zakaznikem, ktery by si mi jako vyvojari stezoval ze to nefunguje a rekl mu to co vy mi zde, tak asi nestiham utikat. Cili opakuji - nefunguje to. Dovoli mi to editovat vse a nikde se zmena neprojevi. Tecka. A editace registru? K tomu nemam co dodat ;-) Ano, da se to asi zmenit nekde rucne natvrdo, ale tak to asi fungovat nema.

Pockam si na oficialni slova tvurcu. V soucasne dobe je to pro me nefunkcni a beru to jako bug.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by ino »

Fain, to co tu popisujete je Feature request, nikoliv bug report.

Settings manager dělá přesně to, co dělat má - slouží POUZE k uložení vyhledávacího profilu s uživatelem definovaným názvem a jeho následnému vyvolání NIKOLIV k editaci parametrů vyhledávávní - k tomu slouží hlavní okno Find dialogu.

Raptor wrote:Neni pravda :-) V tom dialogu se da upravovat vse, jen se to nikde neprojevi.
V tomto dialogu se upravuje pouze nazev uloženého profilu s tím, že jako default název je pěkně popsáno co a kde se bude hledat.
Raptor wrote:Kdybych prisel za zakaznikem, ktery by si mi jako vyvojari stezoval ze to nefunguje a rekl mu to co vy mi zde, tak asi nestiham utikat.
To se stává, že se občas lidi nepochopí, já se tu zatím marně snažím vysvětlit, že Settings manager umožňuje uložit aktuální nastavení vyhledávání s uživatelem definovaným názvem profilu.
Raptor wrote:Cili opakuji - nefunguje to. Dovoli mi to editovat vse a nikde se zmena neprojevi. Tecka.
Zkusím to vysvětlit ještě jednou s obrázkem níže.
Raptor wrote:A editace registru? K tomu nemam co dodat ;-) Ano, da se to asi zmenit nekde rucne natvrdo, ale tak to asi fungovat nema.
Pravda, uživatelé se v registrech hrabat nemají. Já jen nabídl rychlé řešení pro zkušené uživatele. (jsou i další možnosti: udělat si Automation script, který to přenastaví - na to jsem moc líný, nebo napsat zde ve fóru pořádný Feature request - třeba k tomu dospějeme).
Raptor wrote:Pockam si na oficialni slova tvurcu. V soucasne dobe je to pro me nefunkcni a beru to jako bug.
Bug to není, zkusím to vysvětlit s obrázkem ;-)
Jak uložit profil vyhledávání
Jak uložit profil vyhledávání
ASFind.png (68.64 KiB) Viewed 10608 times
PS: testováno na AS 2.54 a AS 3.0b1 PB87 x86
Raptor

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by Raptor »

Takze sebekriticky musim rict, ze mate vlastne oba pravdu. Co me tak nejak porad matlo je to jmeno profilu jak se ulozi ve vychozim stavu. Pokud dam Add current, vytvori se profil jmena treba "*.*" in "E:\Data" a to me dost zmatlo, nebral jsem to jako jmeno, ale vlastne jako to nastaveni. Takze ano, je to vlastne feature request, aby se to dalo primo editovat vcetne nastaveni :-)
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: PB87 x64 - Settings manager v hledani

Post by Ether »

Jsem rád, že jsme se pochopili. :)
Ελληνικά rulez.
Post Reply