PB75 x86 - FindCloseChangeNotification

Vyzkoušejte poslední uveřejněnou vývojovou verzi. Otestujte novinky a opravy chyb ještě před vydáním beta verze. Diskutujte zde o vlastnostech a problémech této Preview Build verze.
Forum rules
Pravidla toho diskuzního fóra jsou k dispozici zde. Navíc prosím dodržujte následující body:
1. Berte prosím na vědomí, že Preview Build verze Salamandera a pluginů mohou obsahovat závažné chyby. Nepoužívejte je v produkčním prostředí.
2. Veškeré chyby, případně připomínky k Preview Build verzím prosím vkládejte do této sekce fóra.
3. Každé nové vlákno označte zkratkou PB a číslem Preview Build verze, například "PB22: neaktivní panel pod kurzorem myši neroluje při naklápění kolečka".
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

PB75 x86 - FindCloseChangeNotification

Post by ino »

Ahojte,

narazil jsem na "zajimavou" chybovou hlasku.

Vychozi situace:
- mam spustene dva Salamandery 2.54 ( bezi nekolik dnu) a 3.0 (bezi nekolik hodin).
- ve 3.0 jsem dopoledne vytvoril adresar, ulozil do nej instalator, spustil jem jej atd. (tim zrejme doslo k zamceni adresare, ale to si moc nedokazu vysvetlit - spise to mel zamknout ten instalator, nebo snad pri prochazeni .zip souboru, fakt netusim)
- ted navecer jsem ve 2.54 onen adresar chtel smazat se vsim co obsahuj, coz ovsem neslo, protoze byl zamceny.
- pomoci utilitky Unlocker jsem se podival, cim je to blokovane a byl to Salamander. Vic jsem to nesledoval, protoze jsem adresar chtel smazat, tak jsem zvolil "unlock" a v 2.54 jej smazal
- pote mi v systemove liste problikl druhy salamander 3.0 (tusil jsem, ze ztratil cestu v panelu, protoze jsem predchvilkou nasilim unlocknul onen mazany adresar)
- po prepnuti na nej na me vyskocila nasledujici hlaska s cestami, ktere pouzivate pri vyvoji.
- ocekaval bych neco jako "Path not found" nebo tak neco.

---------------------------
Altap Salamander
---------------------------
x:\altap\petr\salamand\common\handles.cpp 672:

Called from: x:\altap\petr\salamand\snooper.cpp 613:

Error in function FindCloseChangeNotification:
The handle is invalid.

---------------------------
OK
---------------------------


P.S.: pri prochazeni historie zpet mi to vypise standardni chybu "Error Changing Directory"
P.P.S.: moc netusim, jak jsem dokazal salamanderem zamknout adresar.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB75 x86 - FindCloseChangeNotification

Post by Jan Rysavy »

Verze 3.0, kterou jsme minulý týden vydali, není běžná Release verze. Jde o verzi, která není optimalizovaná (takže je pomalejší, ale snáze laditelná), obsahuje několik vrstev kontrol, které nejsou v Release verzi možné. Jedna vrstva jsou tzv. HANDLES, na které jste narazil. Kontrolují a hlásí se chyby vrácené z Windows API, které normálně nekontrolujeme nebo nehlásíme jako chyby. Další vrstvou jsou Visual C++ Run-Time Error Checks http://msdn.microsoft.com/en-us/library ... 90%29.aspx

Ve finální verzi 3.0 tyto kontroly nebudou, ale pro EAP verzi je považujeme za velmi užitečné. Důsledek je, že budeme potkávat nové třídy chyb, jako je tato.
User avatar
ino
Posts: 440
Joined: 09 Dec 2005, 14:59
Location: Brno, Czech Republic

Re: PB75 x86 - FindCloseChangeNotification

Post by ino »

Jan Rysavy wrote:Verze 3.0, kterou jsme minulý týden vydali, není běžná Release verze.
Jasne, to chapu.
Jan Rysavy wrote:Ve finální verzi 3.0 tyto kontroly nebudou, ale pro EAP verzi je považujeme za velmi užitečné. Důsledek je, že budeme potkávat nové třídy chyb, jako je tato.
Tak teď babo raď. Chcete tyto vypisy hlasit, nebo je nechcete hlasit? :? :D
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: PB75 x86 - FindCloseChangeNotification

Post by Jan Rysavy »

V tomto případě je hláška OK, protože došlo k vnějšímu zásahu do procesu pomocí utility Unlocker. Ten zavřel handle, který jsem se následně snažili zavřít my a zjistili, že handle již není platný.
Post Reply