Hesla na FTP

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
Mysteria
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2010, 11:01

Hesla na FTP

Post by Mysteria »

Dobrý den, zakoupil jsem si Váš program, protože Total Comander mě svým vzhledem nevyhovoval.
Ale řeším s Vaším programem jedno velké dilema to přenost FTP údajů.
Z Total Comanderu jsem byl zvyklý, že se mi v jeho adresáři ukládal FTP údaje do souboru wcx_ftp (hesla samozřejmě zahashovaná) a když jsem reinstaloval, tak jsem si tento soubor zkopíroval a vložil ho tam a všechny hesla a nastavení FTP byly zpět.

U Vás jsem takovýto soubor nikde nenašel a vzhledem k tomu, že často měním počítače, tak mě nebaví vždy manualně vyplňovat 20FTP účtů... :(

Nějaké řešení pro export a import FTP údajů? Nebo takový soubor jako v TC existuje a jenom jsem ho nenašel? Děkuji moc, doufám, že mi pomůžete.

S pozdravem,
Mysteria

EDIT:
A ještě jedna věc, v nastavení jsem si zvolil zobrazovat velikosti souborů dynamicky (kB, MB, GB), což funguje pěkně, ale když vyberu soubory, tak dole v zápatí programu se mi ta velkost vybraných souborů zobrazí stejně v bajtech :( Jde i toto nějak změnit?
-=Majkl=-
Posts: 80
Joined: 12 Dec 2005, 14:51
Location: Brno, Czech Republic
Contact:

Re: Hesla na FTP

Post by -=Majkl=- »

Udaje o ulozenych FTP serverech jsou v registrech, konkretne tady:

HKEY_CURRENT_USER\Software\Altap\Altap Salamander 2.53\Plugins Configuration\FTP\Bookmarks
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Hesla na FTP

Post by Ether »

Celá konfigurace Salamandera včetně uložených FTP údajů se dá exportovat příkazem z nabídky Nastavení. Pokud byste chtěl na ostatní počítače přenášet pouze FTP údaje, proveďte export pouze zmíněného klíče (pomocí editoru registrů Windows nebo v Salamanderovi).

Pro váš doplňující požadavek ohledně zobrazování velikostí souborů ve stavovém řádku prosím založte nové téma v sekci Návrhy na zlepšení.
Ελληνικά rulez.
Mysteria
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2010, 11:01

Re: Hesla na FTP

Post by Mysteria »

Dobře, vybral jsem tedy z menu: Možnosti => Exportovat konfiguraci => OK
Jak jsem pochopil z dalšího okna, tak import se nijak neprovádí, jenom se do instalační složky programu vloží ten soubor, který byl vytvoření při exportu, s názvem config.reg? Nic víc?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hesla na FTP

Post by Jan Rysavy »

Pokud Salamander nalezne při spuštění config.reg, importuje je automaticky. A to pořád dokola, tedy nejde o funkci, kterou hledáte.

Ve Vašem případě exportovaný .reg prostě na druhém počítači spuštěním z Průzkumníka (Salamander v tu dobu mějte vypnutý) importujte do Registry. Potom soubor můžete smazat a spustit Salamandera.
Mysteria
Posts: 8
Joined: 31 Jul 2010, 11:01

Re: Hesla na FTP

Post by Mysteria »

Dobře, pochopil jsem, používám to config.reg do adresáře, takhle nemám s sebou jenom FTP, ale i veškeré jeho nastavení vždy u sebe :ú
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Hesla na FTP

Post by Jan Rysavy »

Pokud však po změně konfigurace (včetně změny hot paths, bookmarks ve FTP, aktuálních cest v panelech, ...) neprovedete export do config.reg, při dalším spuštění Salamandera o změny přijdete (budou přepsány starým config.reg). Je otázka, jestli toto hledáte...
User avatar
SelfMan
Posts: 1142
Joined: 05 Apr 2006, 20:51
Contact:

Re: Hesla na FTP

Post by SelfMan »

Subor s konfiguraciou je potrebne si odlozt. Zapis do registrov je mozne realizovat obycajnym enterom na subore. System sa nasledne opyta, ci ma dane informacie zapisat do registry. Tuto akciu treba robit pri vypnutom Salamandrovi, inak tie uda po skonceni prepise.
Post Reply