Unicode viewer - ako na to

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Unicode viewer - ako na to

Post by AD7 »

Ahoj,

tu sa cosi spomina - http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=4 ... wer#p19462

ako to riesite vy? Potrebujem nahliadnut do .HTML zdrojaku, ktory pouziva UTF-8 kodovanie ale je v tom chaos.

Mate niekto nejaku alternativu, pokial sa dockame...? Nechce sa mi zakazdym otvarat subor v PSPad-e.
Hadez
Posts: 29
Joined: 15 Jan 2006, 14:52

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by Hadez »

Vytvořím si prázdný soubor a nechám je oba porovnat, když už - na oboje jsou docela rychlé zkratky :-) Jinak jEdit.
Slanec
Posts: 66
Joined: 17 Nov 2009, 19:00

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by Slanec »

Notepad2 nastaven na F3.
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by AD7 »

Vdaka za tipy. Ten Notepad2 vyzera slubne.

EDIT: este dotaz da sa ten Notepad2 nejak sikovne nastavit v AS 2.52/2.53b2. Najlepsie len do rezimu citania/prezerania suborov...?
darilek
Posts: 49
Joined: 29 Dec 2005, 10:28
Contact:

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by darilek »

pouzivam Syn2 (http://www.totalcmd.net/plugring/syn2.html) umi syntax highlight na vse co si vzpomenete, umi unicode, a je i rychly. Lze nastavit jak pres TC Proxy plugin tak i samostatne jako externi prohlizec (zkousel jsem oboji)
-=:|MaD|:=-
Raptor

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by Raptor »

Nastaveni jakehokoliv jineho editoru na F3 je sice mozne, ale bohuzel se tak ztrati jedna vec, ktera treba pro me je dost dulezita a to prechazeni po souborech - zmacknu F3, vidim soubor, zmacknu MEZERNIK, jsem na dalsim souboru atd. Ja porad v skrytu duse doufam ze Unicode v AS alespon ve vieweru bude funkcni jeste letos :-(
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by AD7 »

Raptor wrote:Nastaveni jakehokoliv jineho editoru na F3 je sice mozne, ale bohuzel se tak ztrati jedna vec, ktera treba pro me je dost dulezita a to prechazeni po souborech - zmacknu F3, vidim soubor, zmacknu MEZERNIK, jsem na dalsim souboru atd. Ja porad v skrytu duse doufam ze Unicode v AS alespon ve vieweru bude funkcni jeste letos :-(
Jo medzernik je super. Setri prsty pred "vymlatenim" :-).
User avatar
AD7
Posts: 566
Joined: 28 Jan 2006, 16:21

Re: Unicode viewer - ako na to

Post by AD7 »

darilek wrote:pouzivam Syn2 (http://www.totalcmd.net/plugring/syn2.html) umi syntax highlight na vse co si vzpomenete, umi unicode, a je i rychly. Lze nastavit jak pres TC Proxy plugin tak i samostatne jako externi prohlizec (zkousel jsem oboji)
Skúšal som ho je fajn. Ako nastaviť aby mi pri prezeraní napr. súbor .MHT (komprimovaný HTML, uložený napr. v Opera) zobrazil priamo v UTF-8 kódovaní. Bežne keď zobrazím tak hodí nejaké Windows-1250 a muším to ručne prepnúť,, i keď teraz to mám na klávesovej skratke.

Vďaka.
Post Reply