Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by KarelII »

V jednom dialogu v rámci instalace finální 2.53 (pouze v něm) se mi nezobrazila správně diakritika (používám české Windows 7 Professional x64):

Image
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by Petr Solin »

Napadá mě jediné vysvětlení, instalační ani odinstalační program nejsou Unicodové, tedy se řídí nastavením pro programy nepodporujícími Unicode. Podívejte se do Ovladacích panelů > Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání > Správa > Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode: máte zde Češtinu (Česká republika)? Pokud ne, jedine řešení je převod instalačního a odinstalačního programu na Unicode, což nás po pravdě zatím vůbec nenapadlo, ale asi by to nemuselo být až tak nákladné.
padik
Posts: 5
Joined: 04 Sep 2009, 20:53

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by padik »

Protože u mě ten dialog vypadá stejně když jsem to zkoušel a mám česká win xp sp3 tak si myslím,
že jen není nastaven font dialogu na středoevropský (default je západní).
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by KarelII »

Petr Solin wrote:Podívejte se do Ovladacích panelů > Změnit klávesnice nebo jiné metody zadávání > Správa > Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode: máte zde Češtinu (Česká republika)?
Češtinu (Česká republika) tam mám nastavenou.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by Petr Solin »

Jde o systémový messagebox, jestli je v něm špatně nastavený font, obávám se, že s tím my nic nesvedeme. Nicméně mám dojem, že problém bude jinde.

Zkouším to na svých Windows 7 x64 CZ a zobrazuje se to dobre, na Viste CZ (32-bit) též. Umím to navodit jen přepnutím toho Jazyk pro programy nepodporující kód Unicode.

Instalační program a Salamander Vám běží správně česky nebo mají stejný problem?
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by Jan Rysavy »

Poznámka: zřejmě stejný problém jako http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=2&t=4063.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by Jan Rysavy »

Ve zmíněném podobném případě problém vyřešilo přepnutí nastavení Windows pro ne-unicode aplikace do angličtiny a potom zpět do národního jazyka. Tím se zřejmě obnovily porušené fonty nebo jiné vazby.
KarelII
Posts: 31
Joined: 30 Jan 2006, 10:03

Re: Diakritika v odinstalačním dialogu (kosmetická chyba)

Post by KarelII »

Jan Rysavy wrote:Poznámka: zřejmě stejný problém jako http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=2&t=4063.
Při používání Salamanderu jsem žádný problém s diakritikou neměl a nemám (podobný tomu s azbukou ani jiný), šlo jenom o tenhle dialog při instalaci. Takže pokud to není snadno a spolehlivě reprodukovatelné, asi je škoda tím trávit čas.
Post Reply