Regulárny výraz z okna "Find" je vo "Viewer" orezany.

Hlášení chyb a problémů programu Altap Salamander. Buďte, prosím, ve svých popisech co nejpodrobnější a vytvořte pro každý incident nový příspěvek. Nevkládejte programem generovaná hlášení o pádu programu, pošlete je e-mailem.
Stybi
Posts: 5
Joined: 21 Aug 2007, 12:55
Location: Bratislava, Slovakia

Regulárny výraz z okna "Find" je vo "Viewer" orezany.

Post by Stybi »

Takže v okne "Find" hľadám súbory typu (*.h;*.hpp;*.c;*.cpp) vo dvoch adresároch na mojom disku (namapovaná Samba, ale malo by to byť rovnaké aj v prípade lokálneho disku). Zaškrtnuté mám "Search subdirectories", "Search file content", "Case sensitive" a "Regular expression".
V text boxe "Containing" mám nasledujúci regulárny výraz:
scComp(BroadcastDL|L1manager|L2managerP|L2managerX25|L2ISDNp|L2X25|PCISDNp|RxBd|SubPoolISDN|TEIManager|TxBd|UPFSMISDN)

Počas prehľadávania sa nájde jeden súbor s príponou ".c". Tento otvorím pomocou F3 interným "Viewer"-om. Znova stlačením F3 sa snažím nájsť výskyt hľadaného stringu a hľa:
salamander.PNG
salamander.PNG (11.15 KiB) Viewed 4131 times
Je jasne vidieť, že regulárny výraz je orezaný. Myslím, že "Viewer" by mal mať rovnaký "limit" na dľžku regulárneho výrazu ako okno "Find" v Salamandri.

Vďaka,

Štybi

P.S.: Skoro som zabudol - verzia Altap Salamandra je 2.52
P.S.2: Zistil som, že limit pre okno "Find" je 200 znakov a vo vnutry "Viewer"-a je to 100 znakov. Aby som toto obmedzenie obišiel, spravil som regulárny výraz s veľkým počtom vnorených zátvoriek a "pipe" takto:
salamander2.PNG
salamander2.PNG (14.58 KiB) Viewed 4120 times
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Regulárny výraz z okna "Find" je vo "Viewer" orezany.

Post by Petr Solin »

Mrknu se na to. Díky za postřeh.
Petr Solin
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 1112
Joined: 08 Dec 2005, 09:13
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Regulárny výraz z okna "Find" je vo "Viewer" orezany.

Post by Petr Solin »

Opraveno. Bude k dispozici ve verzi 2.53 (brzy v preview buildu).
Post Reply