Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Zde můžete volně diskutovat o programu Altap Salamander. Ptejte se, odpovídejte a vyjadřujte své názory. Prosíme, nevkládejte sem hlášení problémů či návrhy na nové funkce.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Post by Ansambla »

Prešiel som z AS 2.51 na vyššie verziu AS 2.52. Aké je moje prekvapenie, že pri zadaní príkazu Shift+F4 mi nevytvorí súbor aj s príponou *.txt, ale vytvorí súbor bez prípony. Kde nastala zmena? Ako to vrátiť späť, aby so automaticky pri zadaní Shift+F4 zapísalo aj príponu *.txt?
User avatar
Ether
Posts: 1471
Joined: 10 May 2007, 16:08
Location: Czech Republic
Contact:

Re: Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Post by Ether »

Ελληνικά rulez.
User avatar
Ansambla
Posts: 83
Joined: 02 Jul 2009, 16:08

Re: Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Post by Ansambla »

SelfMan wrote:"problem" cislo 2 - options > Configuration > General > [x] Select whole name....
NEPOMOHLO.
Aj po zrušení voľby "Pri zadávaní nového názvu súboru vybrať celý názov (vrátane prípony)" je situácia rovnaká, a keď chceď chcem vytvoriť nový textový dokument príkazom SHIFT+F4, tak mi to ponúkne "nový.txt" a ja si ho pomenujem na "zoznam", tak mi uloží iba "zoznam" a nie "zoznam.txt" ako to ukladal AS 2.51.

Podľa mňa takáto voľba vytvárania nových textových súborov je krokom späť a musím sa načas (do odstránenia tohoto problému) vrátiť k používaniu AS 2.51.
Jan Patera
Plugin Developer
Plugin Developer
Posts: 707
Joined: 08 Dec 2005, 14:33
Location: Prague, Czech Republic
Contact:

Re: Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Post by Jan Patera »

Reseno to bylo spise jiz zde: http://forum.altap.cz/viewtopic.php?f=7 ... ion#p14197.
Plyne z toho, ze je to zmenena funkcionalita, nikoli neocekavana chyba.
Jan Rysavy
ALTAP Staff
ALTAP Staff
Posts: 5229
Joined: 08 Dec 2005, 06:34
Location: Novy Bor, Czech Republic
Contact:

Re: Shift+F4 nezadáva príponu *.txt

Post by Jan Rysavy »

Ansambla wrote:Prešiel som z AS 2.51 na vyššie verziu AS 2.52. Aké je moje prekvapenie, že pri zadaní príkazu Shift+F4 mi nevytvorí súbor aj s príponou *.txt, ale vytvorí súbor bez prípony. Kde nastala zmena? Ako to vrátiť späť, aby so automaticky pri zadaní Shift+F4 zapísalo aj príponu *.txt?
Pouze bych upřesnil: verze 2.51 příponu .TXT automaticky ke jménu nepřipojovala. Pouze se na Edit New File příkaz (Shift+F4) vztahovala volba Options > Configuration > General > Select whole name (including extension) when entering new filename, takže jste si .TXT nepřepsal.
Post Reply